Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA 32 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  JAVA 32 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Mesazh nga polskaALB prej Mon May 12 2008, 15:11

  Sot pėrgatitjet pėr mesjavėn

  Pas humbjes me krutanėt, Shkumbini do t’i rikthehet pėrgatitjeve pėr njė tjetėr ndeshje nė fushėn e tij, ku nė javėn e parafundit tė kampionatit peqinasit do tė presin Flamurtarin e Vlorės. Duke qenė njė ndeshje nė shtėpi dhe pėr mė tepėr e fundit nė fushėn e Peqinit pėr kėtė kompeticion,
  pritet qė nė kėtė sfidė tė ketė njė pėrqendrim maksimal pėr tė mos zhgėnjyer dhe pėr t’i bėrė njė mbyllje sa mė dinjitoze kampionatit nė sytė e tifozėve.


  NDESHJA LUHET ME 14.05.2008 ,ORA 16:30 NE PEQIN


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 32 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Mesazh nga polskaALB prej Tue May 13 2008, 18:01

  arbitrat e ndeshjes se neserme do te jene : E.Dobi , D.Salaj-E.Pjetrushi


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 32 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Mesazh nga polskaALB prej Tue May 13 2008, 18:27

  Shkumbini, autokritikė dhe vendin e 6

  Shkumbini-Flamurtari vlerėsohet edhe si ndeshja mė e qetė e javės sė 32-tė, pasi tė dy skuadrat ndodhen nė “mesin e artė” tė Kategorisė Superiore, pavarėsisht se skuadra peqinase ka disa motive pėr ta fituar ndeshjen me vlonjatėt e kroatit Slavko Kovaēiē.

  Shkumbini humbi me Kastriotin (1-0) katėr ditė mė parė, por pas pėsimit tė golit trajneri Magani dhe presidenti Ismaili nė shėnjė proteste u larguan pa pėrfunduar ndeshja. Njė rikthim tė fitorja - Shkumbini ka humbur vetėm njė nga 15 ndeshje tė luajtura nė Peqin - perveē rigjetjes sė humorit, do tė thoshte edhe vendi i gjashtė, e kombinuar kjo edhe me njė humbje tė pritshme tė Vllaznisė me Dinamon kryesuese.

  Flamurtari nga ana e tij tė shtunėn shkatėrroi Skėnderbeun 4-1 (75 gola tė pėsuar nė 31 javė pėr korēarėt) dhe njė barazim i dytė nė Peqin (faza e parė: 0-0), do t’i jepte kėnaqėsinė e radhės kryebashkiakut president Shpėtim Gjika, aq mė tepėr qė edhe nė takimin e zhvilluar nė Vlorė pėrfundimi ishte i bardhė.

  Dy skuadrat janė ndeshur midis tyre 27 herė: 8 fitore Shkumbini, 10 fitore Flamurtari dhe 9 barazime.


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 32 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Wed May 14 2008, 11:00

  hajde cuna na cni n ven t 6 se aty kemi qen histrikisht....FORCA SHKUMBINI


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 32 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Mesazh nga polskaALB prej Wed May 14 2008, 14:54

  Magani: Objektivat nė dy ndeshjet e fundit

  Sot bardhekaltrit zhvillojnė takimin e fundit nė fushėn e tyre pėr kėtė kampionat. Pėrballė do tė kenė miqtė nga Vlora, tė cilėt vijnė nė kėtė takim tė karikuar nga fitorja nė transfertė, ndėrsa peqinasit vijnė pas humbjes nė transfertė.Gugash Magani shpreh besim se peqinasit do arrijnė mė tė mirėn nė kėto dy takime. “Mendoj se ekipi zhgėnjeu nė
  ndeshjen ndaj Kastriotit, por megjithatė dua t’ju siguroj se kėto ditė kemi punuar qė ta harrojmė tėrėsisht kėtė dhe t’i rikthehemi punės pėr kėto dy ndeshje. Nėse do tė kishim fituar nė Shijak, atėherė Besa dhe Elbasani do tė ndjenin nga afėr trysninė tonė pėr njė vend nė Intertoto. Megjithatė, mendoj se objektivi ynė pėr t’u ngritur nė klasifikim mė duket ende i prekshėm. Kemi humbur njė ndeshje, por s’kemi mbyllur ende kampionatin. Deri tė premten nė ndeshjen e fundit ndaj korēarėve kemi mundėsi tė marrim edhe gjashtė pikė. Ndaj do tė rigjejmė forcat qė tė mbyllim gjithēka pozitivisht. Nė kėtė takim do tentojmė tė japim mė tė mirėn, pasi luajmė ndeshjen e fundit nė fushėn tonė pėrpara tifozėve tanė. Shpresoj qė ekipi bėjė maksimumin pėr t’i kėnaqur tė gjithė tė pranishmit, si dhe pėr tė mbyllur gjithēka pozitivisht”

  FORMACIONI: Llani, Pashja, Dabulla, Xhyra, Ndoni, Nora,
  Shenaj, Byzhyti, Qorri, Dėrvishi, Dalipi


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 32 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Thu May 15 2008, 11:57

  Shkumbini - Flamurtari 1 - 0
  Peqinasit arrijnė objektivin e fillim sezonit

  Ka mjaftuar njė gol i elbasanasit Klevis Dalipi nė pjesėn e parė, qė tė zotėt e shtėpisė tė merrnin tre pikėt dhe tė kalojnė nė vendin e pestė nė rėnditje, duke lėnė pas skuadra si Vllaznia dhe Tirana. Objektivi i fillim sezonit pėr skuadrėn e qytetit tė vogėl, por shumė sportėdashės ka qenė rėnditja nė gjashtė ekipet e para, ēka ėshtė arritur.


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 32 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Thu May 15 2008, 11:59

  Shkumbini mendon si "elitar"  Shkumbini fiton 1-0 me Flamurtarin dhe duke u favorizuar nga humbjet e Tiranės dhe Vllaznisė e sheh veten nė vendin e pestė. Njė arritje shumė e madhe pėr kompletimin e sė cilės mungojnė vetėm 90 minuta, duke rikujtuar fjalėt e trajnerit Gugash Magani, se objektivi i peqinasve ishte klasifikimi mes gjashtė tė parave. Goli qė vendosi sfidėn me vlonjatėt ėshtė realizuar nė minutėn e 11-tė nga Klevis Dalipi. Me kėtė rezultat Shkumbini konfirmohet si njė skuadėr "e pathyeshme" nė shtėpinė e saj: gjatė 19 javėve tė fundit, nė 10 ndeshje tė luajtura pėrpara tifozėve tė tyre, peqinasit kanė arritur 9 fitore dhe vetėm njė barazim (0-0 nė javėn e 28-tė me Dinamon kryesuese). Humbjen e vetme nė kėtė sezon nė fushėn e saj, skuadra e Maganit e ka pėsuar nė javėn e 13-tė me Tiranėn (0-2 gola tė Arapit e Duros). Nė fakt, nė javėt e mėparshme ata kishin marrė 3 fitore dhe 3 barazime. Peqinasit kanė 166 ditė pa humbje nė shtėpi nė kampionat (qė prej 1 dhjetorit 2007), afro 4 muaj e gjysmė kalendarikė.


  _________________
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Peqinasit marrin 3 pikėt & vendin e 5-tė

  Mesazh nga stilltoni prej Thu May 15 2008, 13:12

  Peqinasit marrin 3 pikėt & vendin e 5-tė

  Kapėrcejnė nė renditje ekipet e Tiranės dhe Vllaznisė

  Shkumbini ka zhvilluar dje edhe takimin e fundit nė kėtė sezon pėrballė publikut peqinas,duke e mbyllur nė mėnyrėn mė tė mirė me njė fitore tė bukur.Ekipi i drejtuar nga Gugash Magani ka arritur tė triumfojė ndaj Flamurtarit, me rezultatin minimal 1-0, ndėrkohė qė nė javėn e fundit do tė luajė jashtė fushės sė tij me Skėnderbeun.Kėtė ndeshje, peqinasit e
  kanė zgjidhur mė sė miri qė nė pjesėn e parė, falė njė goli tė shėnuar qysh nė minutėn e 12- tė nga sulmuesi Klevis Dalipi.Njė gol qė i ka dhėnė Shkumbinit njė trepikėsh nė prani tė tifozėve peqinas, por njėkohėsisht
  e ka ngritur atė edhe njė shkallė nė renditje, duke parakaluar kėshtu bardheblutė e Tiranės. Tashmė, Shkumbini ėshtė renditur nė vendin e
  pestė dhe, nėse fiton edhe nė Korēė, do ta mbyllė kampionatin nė kėtė pozicion. Njė arritje pėr kėtė skuadėr, qė rrallėherė ėshtė pozicionuar
  nė vende kaq tė mira tė klasifikimit.Binte nė sy qe numri i vogėl i tifozėve, si dhe mungesa e presidentit Ismaili, i cili nė shenjė indinjimi nuk ka marrė rrugėn pėr tė ndjekur ekipin e tij. Fundi i takimit u shoqėrua
  me njė fėrkim tė pakuptimtė midis mbrojtėsit Xhyra dhe sulmuesit korēar tė Flamurtarit,Mema, qė detyroi gjyqtarin Dobi tė ndėshkojė me karton
  mbrojtėsin e Shkumbinit.
  TE VEĒANTAT
  �� Duke qenė takimi i fundit nė fushėn e Peqinit,hyrja ka qenė falas pėr tė gjithė. E megjithatė,tė pranishėm kanė qenė njė numėr i vogėl sportdashėsish,tė ndikuar edhe nga moti me shi.
  �� Nė tribunėn VIP kanė qenė tė pranishėm deputeti i Peqinit dhe prefekti i
  Vlorės, por binte nė sy mungesa e presidentit Ismaili dhe kryetarit tė
  Bashkisė sė Vlorės, Shpėtim Gjika.
  �� Pėr herė tė parė nė portėn peqinase nė kėtė kampionat i ėshtė besuar
  tė riut Birja, i cili ka bėrė njė debutim me karton tė verdhė. Po ashtu pėr herė tė parė nė kėtė sezon shiriti i kapitenit ka ndryshuar krah, kur nė
  minutėn e 73-tė i ka kaluar Xhyrės pas daljes sė Pashjes.
  �� Tė dy ekipet kanė dalė nė fushėn e blertė me njė numėr tė madh mungesash,qė janė zėvendėsuar me lojtarė tė rinj. Peqinasit janė paraqitur me 5 futbollistė tė rinj, por edhe kuqezinjtė e Flamurtarit kanė pasur nė pėrbėrje disa tė rinj.

  DEKLARUAN
  GUGASH MAGANI Trajneri i SHKUMBINIT
  “Nė kėtė takim vinim pas njė humbjeje, e cila nuk u kapėrdi lehtė,
  megjithatė mundėm qė tė fitonim. Pozitive ishte se arritėm tė shėnojmė
  shpejt, por nga ana tjetėr kemi humbur njė mori rastesh pėr shėnim.
  Mendoj se kalimi nė vendin e gjashtė ėshtė njė sukses, falė tė cilit,
  duke parė edhe kalendarin e favorshėm ndaj Skėnderbeut, mund tė
  kapim edhe tė pestin”.
  SLAVKO KOVAĒIĒ trajner i Flamurtarit
  “Nuk ishte njė ndeshje me nivel as nga ana jonė, por as nga ana e
  peqinasve. Ata na ndėshkuan nė njė rast sporadik pėr fajin tonė,
  gjithsesi e merituan fitoren. Jemi tė ndėrgjegjshėm se tė gjitha ekipet
  po shkojnė drejt pėrgjumjes. I uroj suksese Shkumbinit. Duhet t’ju
  them se nė kėtė ndeshje kemi pasur shumė mungesa, ndaj edhe ky
  s’ka qenė Flamurtari i vėrtetė”.

  GOLAT
  12’ Dalipi

  FORMACIONET

  SHKUMBINI: Birja, Salliu, Ndoni, Xhyra, Dabulla, Byzhyti (80’ Gjata), Shenaj,Qorri (55’ Nexha), Pashja (73’ Kacollja), Nora Dalipi.
  Trajner: Gugash Magani

  FLAMURTARI: Moēka (46’ Bėrdufi), Begaj, Guga, Paniē, Beqiri, Strati, Alviz, Veliu,Brajkoviē (63’ Ēaushaj), Shehu (70’ Banushi), Mema.
  Trajner: S. Kovaēiē

  KARTONĖ TĖ VERDHĖ: Birja, Dabulla, Byzhyti, Xhyra/Alviz, Mema

  GJYQTARET
  E. Dobi, E. Pjetrushi, D.Sala

  MINUTAT
  1’ Dalipi hyn nė zonė i vetėm me portierin vlonjat, por preferon tė pasojė
  tek Nora, qė shpėrdoron njė rast tė artė, duke e nxjerrė topin jashtė.
  7’ Njė dalje e gabuar e Moēkės bėn qė tė pėrfitojė Nora, i cili ēon njė top
  parabėl. Portieri vlonjat e devijon topin me dorė edhe pse jashtė zonės,
  por kryesori vazhdon lojėn.
  12’ Njė kros i Pashjes nė zonė, Nora pėrfiton nga dalja e Moēkės.
  I vetėm godet, por traversė. Dalipi i ndodhur aty shtyn topin nė
  rrjetė (1-0).
  26’ Nora bėn ēdo gjė mirė, duke shmangur mbrojtėsit, del i vetėm
  me portierin, godet, por grushton mrekullisht Moēka, duke mohuar
  golin e dytė.
  72’ Njė top i artė i Byzhytit pėr Norėn, i cili del i vetėm me Bėrdufin,
  godet, por ky i fundit pret topin me kėmbė.

  SPIKATI
  Mesfushori lushnjar ka qenė promotori kryesor i tė gjitha sulmeve peqinase. Ka treguar njė klas tė lartė gjatė gjithė kohės qė ka qenė nė
  fushėn e blertė. Ai ka ndihmuar fuqishėm edhe prapavijėn, duke thyer lehtėsisht ēdo nismė tė vlonjatėve. Me tė drejtė u shoqėrua me ovacione
  nė rastin e daljes nga fusha e lojės, kur u zėvendėsua nga Gjata

  ujku

  Male Numri i postimeve : 6
  Vendndodhja : Malaysia
  Profesioni : student
  Registration date : 14/05/2008

  Re: JAVA 32 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Mesazh nga ujku prej Thu May 15 2008, 15:30

  pershendetje........
  urime shkumbinit per fitoren
  dhe nji pershendetje per tifozat....
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 32 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Sat May 17 2008, 14:48

  hallall cunave er fitoren....edhe per venin e 5:)


  _________________

  Sponsored content

  Re: JAVA 32 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:19