Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA 7 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  JAVA 7 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Oct 19 2007, 13:00

  Shkumbini-Flamurtari 14:30
  L.Jemini M.Dervishi-S.Elezi


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Dec 26 2007, 16:02, edituar 1 herė gjithsej


  _________________
  avatar
  tapa
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 11
  Registration date : 06/08/2007

  Re: JAVA 7 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Mesazh nga tapa prej Sat Oct 20 2007, 09:12

  me i fitore te leht Ishallah...

  Forca Shkumbini

  REAL
  Tifoz Nderi
  Tifoz Nderi

  Numri i postimeve : 37
  Registration date : 02/10/2007

  Re: JAVA 7 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Mesazh nga REAL prej Sat Oct 20 2007, 13:20

  ju uroj fitoren
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 7 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Oct 20 2007, 13:56

  FLM GOLDO EDHE JUVE ME NJE FITORE INSHALLAH. Smile


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 7 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Mesazh nga polskaALB prej Sun Oct 21 2007, 03:34

  Xhyra: S’mund tė gabojmė para fansave peqinas

  Pas ēdo ore qė kalon, nė mjedisin futbollistik peqinas ndihet “aroma” e ndeshjes, qė nesėr Shkumbini do tė luajė nė “shtėpi”, duke patur pėrballė Flamurtarin. Lojtaėt bardhekaltėr e shohin kėtė pėrballje si njė mundėsi reale, pėr tė vazhduar nė rrugėn e suksesshme. Nė ndeshjen e nesėrme, sipas pohimeve qė dalin nga kampi i vendasve, objektivi i Shkumbinit do tė jetė fitorja, pėr mė tepėr qė luhet nė fushėn e tij. Peqinasit nuk duan ta humbin shansin, qė pas kėsaj ndeshjeje, Shkumbini, qė pėr momenti gjendet nė vendin e gjashtė, t’i pėrmirėsojė pozitat, duke ngushtuar diferencėn e pikėve me skuadrat qė renditen mė lart nė tabelė.

  Pretendimi ? Edhe pse mund tė duket si e habitshme, fakti ėshtė se peqinasit nuk i kėnaq ky pozicion, nisur nga investimi qė ėshtė bėrė nė skuadėr dhe pėrbėrja e grupit tė lojtarėve. “Kemi arritur nė njė moment, ? thotė mbrojtėsi i Shkumbinit, Klement Xhyra, ? kur duhet tė lėvizim nga vendi dhe tė ngrejmė moralin, pėr tė pėrballuar ndeshjet edhe mė tė vėshtira qė kemi pėrpara”. Sipas Xhyrės, Shkumbini nuk ėshtė ngjitur nė ato nivele, ku pretendohej para fillimit tė sezonit. “Nuk u pėrgatitėm qė tė “gozhdohemi” nė kėtė vend nė renditje. Kėtu kam parasysh pikėt e grumbulluara deri tani. Skuadra ka mundėsi mė tė mėdha, sepse edhe pėrbėrjen e ka me lojtarė cilėsorė e tė njohur”. Gjithsesi, sipas Xhyrės skuadranuk ka luajtur keq por nuk ka marė rezultatet qė priteshin. Pikėrisht pėr kėtė, mbrojtėsi ėshtė optimist se Shkumbini do tė ndryshojė pėr mirė dhe do tė ngrihet nė nivelin e objektivit qė ka caktuar. “Ne jemi tė ndėrgjegjshėm se duhet tė fitojmė dhe tė marrim pikėt e plota nė ēdo ndeshje, sidomos kur luajmė nė fushėn tonė. Kėtė duhet ta bėjmė qė nė ndeshjen me Flamurtarin” thotė mbrojtėsi.

  Kundėrshtari ? Gjithnjė sipas tij, ndaj vlonjatėve do tė kenė njė ndeshje jo tė lehtė, ndaj e kanė vlerėsuar maksimalisht atė. “E respektojmė Flamurtarin, por ne njohim dhe forcėn tonė reale. Ndonėse ka nė pėrbėrje futbollistė tė mirė dhe ėshtė i fortė edhe nė transfertė, ne do tė kėrkojmė tė arrijmė fitoren” thekson Xhyra. Objektivi ? “E pėrsėris, jemi tė motivuar pėr tė arritur fitoren nė kėtė ndeshje. Trepikėshi i tretė nė fushėn tonė do tė rriste optimizmin nė skuadėr, por edhe te tifozeria jonė. Pėrpara fansave peqinas, tė cilėt me siguri do tė jenė tė shumtė nė numėr tė dielėn dhe do tė na mbėshtesin ashtu si dinė ata, ne nuk mund tė gabojmė. Kam besim se do tė bėjmė njė tjetėr hap drejt objektivit final” ka pėrfunduar mbrojtėsi i Shkumbinit, Klement Xhyra.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 7 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Mesazh nga polskaALB prej Sun Oct 21 2007, 03:36

  Llani paralajmėron forcėn e vlonjatėve

  Nė prag tė ndeshjes me Flamurtarin, qė do tė luhet nė Peqin, nė skuadrėn peqinase situata duket optimiste pėr tė vazhduar ecurinė pozitive. Edhe pse bilanci i pėrgjithshėm flet nė favor tė Flamurtarit, nė sezonin e kaluar, duke pėrfshirė ndeshjet e kampionatit dhe tė kupės, Shkumbini ka patur epėrsi ndaj vlonjatėve. Nga ana tjetėr, skuadra peqinase ka njė pėrbėrje mė cilėsore dhe vjen nė kėtė sfidė pas njė barazimi nė transfertė, me Teutėn. “Nė kėtė ndeshje ne vijmė pas njė barazimi plotėsisht tė merituar nė Durrės, ? thotė portieri Ervin Llani. ? Nėse do tė luajmė si nė ndeshjet e fundit, atėherė do tė ngjitemi mė lart nė renditje” ėshtė shprehur Llani. Por portieri kėrkon qė nė kėtė ndeshje tė mos humben rastet qė krijohen pėr gol, si ka ndodhur mė parė, dhe sulmuesit tė jenė tė saktė nė finalizim. Sipas Llanit, Flamurtari duket se do tė jetė njė nga skuadrat, me tė cilėn Shkumbini do tė rivalizojė pėr njė vend sa mė tė mirė pranė kreut. “Flamurtari nė kėtė kampionat po tregohet skuadėr e fortė dhe po luan mirė, nė pėrbėrje ka njė grup lojtarėsh tė talentuar, qė tė krijojnė probleme. Pastaj, vlonjatėt do tė kėrkojnė tė mos zbresin nga vendi qė mbjanė dhe do tė luajnė tejet tė motivuar. Prandaj e shoh si njė ndeshje tė vėshtirė” ka komentuar portieri. duke kaluar nė vlerėsimin e Shkumbinit, Llani rrėfen se ata i kanė shfrytėzuar mirė ditėt qė kanė pasur nė dispozicion dhe nė skuadėr ka njė gjendje tė mirė psikollogjike, ku mbisundon optimizmi se do t’ia dalin me sukses nė kėtė provė tė radhės. Sipas “gardianit” tė portės peqinase, vlonjatėt knė njė mesfushė tė mirė, por pėrballė do tė ndeshen me njė repart tė konsoliduar e tė pėrgatitur. Llani pranon se kjo ndeshje ėshtė nga ato, pėr tė cilat thuhet se “i ka tė tri rezultatet brenda”. “Megjithatė, ? pėrfundon portieri i Shkumbinit, ? ne do t’ia bėjmė hyzmetin pėr tė dhėnė mė tė mirėn tonė dhe ta mbyllim ndeshjen me fitore”.


  _________________

  Sponsored content

  Re: JAVA 7 / SHKUMBINI - Flamurtari

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:43