Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA 18 / Flamurtari - SHKUMBINI

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  JAVA 18 / Flamurtari - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Jan 30 2008, 16:49

  02.02.2008 ORA 14:30


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 18 / Flamurtari - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Jan 30 2008, 16:57

  Magani ka shumė dilema pėr 11-n
  Thonė se fillimi i mbarė ėshtė gjysma e punės, ndaj dhe ekipi i Shkumbinit dhe drejtuesit e tij gjatė kėsaj periudhe tė kthimit tė tyre nė Peqin, janė duke menduar seriozisht pėr ndeshjen nė transfertė kundėr Flamurtarit tė Vlorės. Ndeshja merr vlera edhe mė shumė, teksa pėrballja do tė jetė pėrballė e njė ekipi, i cili ka qenė aktiv nė merkato, si dhe ka zhvilluar njė fazė pėrgatitore po aq tė kualifikuar sa dhe ekipi i Shkumbinit. Pa dyshim qė dilema pėr trajnerin Magani, ėshtė hedhja nė fushė e 11-shes, qė do tė japė garanci pėr njė ndeshje me nivel, por edhe qė tė arrijė tė japė rezultatin pozitiv. Nė prapavijė, trajneri Magani ka nė dispozicion treshen Kacollja, Dabulla e Xhyra, ndėrsa si alternativa mbeten ato tė Ndonit dhe Salliut. Pėrsa i pėrket repartit tė mesfushės, tekniku do tė mendohet, teksa numri i lojtarėve ėshtė i madh. Nė kėtė repart tė gatshėm janė Pashja, Shenaj, Qorri, Byzhyti si dhe pritet qė edhe ndonjėri prej
  Dervishit apo tė sapoardhurit Arlind Nora, tė mund tė alternohen si lojtarė krahu. Mirėpo tė gatshėm, trajneri Magani do tė ketė edhe Nexhėn e Gjatėn. Zgjedhja e zgjuar pėr trajnerin pritet qė tė jetė nė vijėn e sulmit, ku gjenden dyshja e elbasanase Stojku dhe Dalipi, por sipas skemės sė lojės, Magani mund tė alternojė edhe Dervishin e Mustafain si dhe gjirokastritin Nora. Nė bisedė me trajnerin rreth asaj se ēka do tė paraqitė nė fushė ndaj Flamurtarit, ai shprehet: “Mendoj se kemi ende disa ditė kohė pėr kėtė, mirėpo dua t’iu them se do tė shohim ecurinė e tė gjithė lojtarėve deri tė shtunėn dhe mė pas do tė vendosim se cilido tė jetė formacioni i duhur. Ai lojtar qė do tė jetė nė gjendjen mė tė mirė do tė meritojė vendin nė formacion”, tha Magani.

  Nga PanoramaSport


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 18 / Flamurtari - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Jan 31 2008, 13:53

  Ndryshojnė strategjitė, nė Vlorė me skemėn 4-4-2
  Pasditja e sė mėrkurės ka qenė njė seancė, gjatė sė cilės trajneri Magani planifikoi njė ndeshje kontrolli mes tė lojtarėve tij. Me anė tė saj, ai alternoi disa herė skemat tė ndryshme ku tentoi tė shohė lojtarėt nė pozicione tė ndryshme. Nė kėtė mėnyrė, trajneri dėshiroi tė shohė edhe mė mirė nė prag tė sfidės nė transfertėn e Vlorės.Ajo ēka u vu re nė kėtė ndeshje pėrgatitore ėshtė ndryshimi
  i skemės qė trajneri kishte pėrdorur thuajse gjatė gjithė pjesės sė parė tė kampionatit. Nėse nė fazėn e parė tekniku kishte pėrdorur vazhdimisht skemėn 3-5-2, tashmė ai kishte planifikuar qė ekipi tė zbresė nė fushėn e lojės me njė alternim 4-4-2. Po ashtu, u vu re se trajneri Magani nuk e ka lėnė jashtė blerjen e vetme tė merkatos dimėrore, gjirokastritin Arlind Nora. Mirėpo nga ana tjetėr, vendi qė i besoi lojtarit ishte ai i mesfushorit tė djathtė, duke shpresuar qė nė ndonjė rast, ekipi tė dalė nė sulm me pėrforcim me tre sulmues. Pėrsa i pėrket
  ndryshimit tė skemės, Magani e ka tė qartė se i duhet tė jetė i vėmendshėm nė
  prapavijė ndaj aty do tė rreshtojė katėr lojtarė. Gjatė fazės sė parė, njė ndėr problemet e ekipit ka qenė pėsimi i golit shumė herėt, qė nė minutat e para, ēka i ka vėshtirėsuar ekipit situatėn pėr fitore, kur i ėshtė dashur qė tė luftojė pėr tė arritur tė barazojė. Trajneri ėshtė shprehur: “Do tė kėrkoj qė lojtarėt tė jenė tė kujdesshėm, sidomos nė mospėsim tė golit, pasi nuk duhet harruar se ky ka qenė njė problem pėr Shkumbinin nė pjesėn e parė tė sezonit, si dhe nuk duhet tė harrojmė se ekipi i Flamurtarit ėshtė njė ekip i fortė, nė veēanti nė fushėn e tij”, ėshtė shprehur tekniku i Shkumbinit, Magani.

  Nga PanoramaSport


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 18 / Flamurtari - SHKUMBINI

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Fri Feb 01 2008, 00:52

  ISHALLAH I RRAFIM KTO LABET E TI TREGOJM T GJITHVE SE KUSH ESHTE SHKUMBINI...POR EDHE NJE BARAZIM NUK DO TE ISHTE KEQ....


  _________________

  Edmond-cela

  Numri i postimeve : 9
  Registration date : 03/02/2008

  Re: JAVA 18 / Flamurtari - SHKUMBINI

  Mesazh nga Edmond-cela prej Mon Feb 04 2008, 02:36

  jo barazim i keq qe keni marr ne at ndeshje
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Magani: Barazimi, rezultat llogjik

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Feb 05 2008, 14:15

  Magani: Barazimi, rezultat llogjik

  Peqinasit kanė arritur tė barazojnė me Flamurtarin nė transfertėn e Vlorės, por tekniku Magani ėshtė i mendimit se skuadra e tij mund tė merrte mė tepėr se njė pikė, nėse sulmuesit do tė ishin treguar mė tė saktė nė finalizim. “Megjithatė, edhe me njė pikė, tė fituar ndaj Flamurtarit nė fushėn e tij, nuk ėshtė keq” ėshtė shprehur Magani. Nė kėtė ndeshje, nė mungesė tė Jakimovskit, nė krahun e djathtė tė mesfushės trajneri peqinas ka aktivizuar gjirokastritin Nora. Gjithēka tjetėr ka qenė pothuajse si nė ndeshjet e tjera. Nė pėrballjen ndaj vlonjatėve, ka rėnė nė sy vendosmėria e futbollistėve peqinas pėr tė mos dalė pa pikė nga fusha. Duke folur pėr ndeshjen, Magani ėshtė shprehur: “E kishim vlerėsuar realisht Flamurtarin dhe kjo u duk edhe nė mobilizimin e futbollistėve nė fushėn e lojės. Megjithėse luanim nė trasfertė, i kemi mbajtur vendasit nėn presion, duke mos i lejuar tė dilnin nė lojėn e tyre. Barazimi, ? vijon Magani, ? ėshtė rezultat llogjik i punės serioze qė kemi bėrė nė proēesin stėrvitor si dhe i injektimit nė skuadėr tė njė mentaliteti tjetėr pėr arritjen e synimeve. Me barazimin ndaj vlonjatėve, peqinasit kanė ruajtur diferencėn e pikėve me Flamurtarin, qė i ndjek mė afėr, por kanė shtuar dhe shanset pėr t’u futur nė gjashtė skuadrat e para. “Natyrisht, do tė na kishin bėrė sė tepėrmi punė tri pikėt, por duhet tė kėnaqemi edhe me njė, sepse Flamurtarin nuk ėshtė e lehtė ta kalosh nė fushėn e tij” thotė Magani. Pika e fituar ėshtė pritur mirė nė opinion sportiv peqinas, nga ana tjetėr ka shtuar besimin pėr tė ngjitur shkallėt e renditjes, pėr t’iu afruar skuadrave tė kreut. Magani ka prekr edhe gjykimin e Pezės, aq i pėfolur pas ndeshjes. “Nuk ėshtė hera e parė, ? thekson Magani. ? qė rezultatet pozitive tė Shkumbinit nė trasfertė paragjykohen, ndaj nuk mė bėjnė aspak pėrshtypje mendimet e shprehura nga vlonjatėt. Jam i mendimit qė drejtuesit e Flamurtarit, mė shumė se te gjyqtari mosarritjen e fitores ta kėrkojnė te loja e skuadrės sė tyre”.


  _________________

  Sponsored content

  Re: JAVA 18 / Flamurtari - SHKUMBINI

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 03:32