Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Gramozi-Shkumbini 0-2

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Gramozi-Shkumbini 0-2

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Oct 30 2008, 16:38

  Asnje surprize ne ndeshjet e para te Kupes se Shqiperise. Ekipet e Kategorise Superiore kane fituar te gjithe, me perjashtim te Tiranes qe ka dale ne barazim ne Puke. Bardheblute, te lodhur nga udhetimi, nuk kane kerkuar me shume se ne barazim. Kryesuesit e Kategorise Superiore do ta zgjidhin kualifikimin ne Tirane. Flamurtari luan "tenis" ne Kucove, perballe Naftetarit me probleme. Ne ndeshjet e tjera, Vllaznia ka shenuar kater gola ne porten e Sopotit, duke fituar paster dhe e ka zgjidhur shpejt kualifikimin. Trajneri i Vllaznise, Agim Canaj, pas disa luhatjeve ne kampionat eshte qetesuar disi me kete fitore. Presidenti i Vllaznise Valter Fushaj "kercenoi" ekipin, pasi nuk po fiton ne javet e fundit te kampionatit. Edhe Elbasani pas ktheses qe beri ne javen e fundit te kampionatit ka fituar ne ndeshjen e pare te Kupes se Shqiperise, jashte fushes, ne Berat, ndaj Tomorit. Minimalisht ka fituar ne Patos edhe Dinamo, qe synon te fitoje kete trofe. Ne Cerrik trajneri i ri i Lushnjes, Vasil Bici nuk ka arritur me shume se nje barazim pa gola, qe megjithate konsiderohet i favorshem ne ndeshjen e kthimit.  Grupi A

  Gramozi-Shkumbini 0-2

  Sopoti-Vllaznia 0-4

  Pogradeci-Teuta 0-1

  Dajti-Apolonia 0-3

  Iliria-Besa 0-2

  Luftetari-Kastrioti 1-1

  Albpetrol-Dinamo 0-1

  Laci-Skenderbeu 2-1

  Grupi B

  Tomori-Elbasani 1-3

  Terbuni-Tirana 1-1

  Nafetari-Flamurtari 1-6

  Turbina-Lushnja 0-0

  Skrapari-Beselidhja 2-2

  Tepelena-Partizani 1-5

  Bilisht Sport-Bylis -

  Ada-Burreli -


  e enjte 30 tetor 2008.

   Ora ėshtė Tue Nov 20 2018, 22:44