Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  SHKUMBINI 1-1 Besa

  Share

  Lumi i kalter

  Male Numri i postimeve : 11
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : Marketing
  Registration date : 24/02/2009

  SHKUMBINI 1-1 Besa

  Mesazh nga Lumi i kalter prej Tue Feb 24 2009, 11:29

  Shpresojme te mos biem ne euforine qe rame perpara ndeshjes me Lushnjen per kampionat.
  Ne kete forme qe kami ardhur vetem Tirona mund te na dale perpara ndaj kam besim se do e mbyllim kualifikimin qe ne ndeshjen e pare.
  Ti regojme dhe ketyre pisave te Kavajes se me ke kane te bejne se fazen e dyte e bene hak.
  Land Dervishi me Noren jane bo te papermbajtshem Smile))
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI 1-1 Besa

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Feb 24 2009, 13:31

  i urojme nje fitore te paster 3-0 Shkumbinit.
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI 1-1 Besa

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Feb 24 2009, 13:39

  hajde inshallah me nje fitore bindese...


  _________________

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Re: SHKUMBINI 1-1 Besa

  Mesazh nga kliti prej Tue Feb 24 2009, 13:46

  ishalla me i fitore,ti kthejm favorin qe na kan bo!cunat jan nform ene besoj se nuk do na zhgenjejn!
  PARA SHKUMBINI
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI 1-1 Besa

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Feb 24 2009, 13:49

  DUHET ME I KTHY EDHE RESTON XHAT QELBSIRES BASHKE ME ATO PLEHRA QE AI I KISHTE PAGUAR....


  _________________

  Lumi i kalter

  Male Numri i postimeve : 11
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : Marketing
  Registration date : 24/02/2009

  Re: SHKUMBINI 1-1 Besa

  Mesazh nga Lumi i kalter prej Tue Feb 24 2009, 19:50

  Xhatit sja kthejme dot se sbesoj se ka bythe me ardh. Do thote "smunda ta ndjek ekipin tim per arsye biznesi"...
  Mezi po pres te shoh pak spektakel neser

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Re: SHKUMBINI 1-1 Besa

  Mesazh nga kliti prej Tue Feb 24 2009, 23:50

  ah sa zili tkam mer tkeqen,sa na ka mor molli me u cyrr iher nstadium!
  do i mysim klyshat!para shkumbini!
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI 1-1 Besa

  Mesazh nga stilltoni prej Wed Feb 25 2009, 16:13

  boni tifozllik edhe per ne qe jemi jashte se me zemer jemi aty
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI 1-1 Besa

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Feb 26 2009, 13:36

  Skuadra e Shkumbinit
  ka arritur njė barazim
  1-1 me Besėn e Kavajės
  nė takimin e parė ēerekfinale tė
  Kupės sė Shqipėrisė nė shtėpi.
  Njė takim qė ka folur totalisht
  pėr skuadrėn e Maganit, por qė
  nuk i shfrytėzoi si duhet ato
  raste qė iu shfaqėn para portės
  kavajase. Trajneri i ri i Besės,
  Ilir Biturku, e ka nisur me njė
  barazim tė rėndėsishėm rrugėn
  e tij nė krye tė kėsaj skuadre, kur
  do t’i presė mė i qetė peqinasit
  nė ndeshjen e kthimit. Nė fushė
  nuk ka munguar tensioni, ashtu
  siē edhe ishte parashikuar,
  duke pasur parasysh precedentėt
  e fundit nė takimet midis
  tė dyja skuadrave. Kėshtu,
  gjyqtari Lorenc Jemini, pėr tė
  mbajtur ndeshjen nė kontroll,
  nė mėnyrė qė situata tė mos
  degjeneronte, ėshtė detyruar tė
  ndėshkonte skuadrėn peqinase
  me pesė kartonė tė verdhė
  dhe dy tė kuq. Ndėrkohė,
  qė edhe pesė lojtarė kavajas
  janė ndėshkuar me kartonė tė
  verdhė pas pėrplasjeve.
  Takimi - Ndeshja mes Shkumbinit
  e Besės ka nisur e qetė
  dhe tė dyja skuadrat rreshtohen
  mirė nė fushė. Magani luan me
  dyshen sulmuese Mustafaj e
  Rizvanolli dhe pikėrisht ky i
  fundit jep sinjalin e parė nė
  portėn kavajase. Takimi futet nė
  faza interesante dhe janė
  vendėsit, qė marrin nė dorė
  frenat e lojės, duke parė gjithmonė
  e mė shumė nga porta
  kavajase. Mustafaj ėshtė gjithmonė
  njė rrezik konstant pėr
  mbrojtėsit e Besės. Nga ana tjetėr,
  skuadra e Biturkut nė pjesėn e
  parė nuk ka shkuar nė portėn
  peqinase mė shumė se dy herė,
  duke e kthyer Llanin nė njė spektator
  nė fushė. Te lojtarėt e Maganit
  rritet presioni pėr tė shėnuar
  nė portėn kavajase, por sulmuesit
  bardhekaltėr nxitohen
  dhe humbin shumė raste nė
  pjesėn e parė. Fraksioni i parė
  do tė mbyllet me rrjeta tė paprekura,
  ndėrsa pjesa e dytė do
  tė nisė me ritėm mė tė lartė. Magani
  hedh nė fushė Dervishin
  pėr Rizvanollin dhe sulmuesi
  peqinas shfaqet menjėherė rrezikshėm,
  duke vėnė nė provė
  Durėn. Zhbllokimi i rezultatit
  kėrkohet me ngulm dhe peqinasit
  i afrohen shumė shpesh
  golit, mirėpo portieri beratas i
  Besės ėshtė nė formė tė mirė.
  Nora dhe Shenaj nisin pasime
  tė bukura pėr sulmuesit
  vendės, por goli do tė shėnohej
  vetėm nė minutėn e 66-tė nga
  njė inkursion personal i talentit
  Mustafaj. Sulmuesi i ri peqinas
  bėn gjithēka bukur, driblon
  dy-tre mbrojtės dhe godet nė
  cepin e portės kavajase, atje ku
  Dura nuk mund tė mbėrrinte
  dot. Goli duket sikur i ēliron
  vendėsit qė kanė disa mundėsi
  tė mira pėr tė dyfishuar.
  Mirėpo nė min e 82-tė do tė
  vinte dhe goli i barazimit tė
  kundėrshtarit, qė me anė tė njė
  kundėrsulmi e gjejnė mbrojtjen
  vendėse tė papėrgatitur.
  Tensioni - Qė pas shėnimit
  tė golit tė barazimit, nė fushė
  do tė ketė mė shumė tension.
  Gjyqtari Jemini largon nga
  fusha me karton tė kuq dy futbollistėt
  peqinas, Dervishin e
  Norėn. Loja ndėrpritet pėr disa
  ēaste dhe pas rinisjes, takimi e
  humbi bukurinė. Rezultati 1-
  1 nuk ka ndryshuar dhe
  skuadrat u drejtohen dhomave
  tė zhveshjes nė barazim. Njė
  ndeshje qė u dominua nga
  vendėsit, por qė nuk shfrytėzuan
  rastet e shumta tė krijuara
  dhe nga ana tjetėr njė Besė
  qė goditi nė ato pak raste qė
  krijoi. Me kėtė rezultat gjithēka
  duket se ėshtė e hapur pėr
  takimin e kthimit. Pas pėrfundimit
  tė ndeshjes, njė grup ultrasish
  peqinase protestuan
  ashpėr ndaj vendimeve tė
  gjyqtarėve, por forcat e shumta
  policore, pėrfshirė edhe ato
  speciale, e vunė menjėherė nėn
  kontroll situatėn, duke mos
  lejuar degradimin e situatės
  Panorama sport
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI 1-1 Besa

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Feb 26 2009, 13:38

  GOLAT
  Mustafaj 66’/ Haliti 82’
  FORMACIONET
  SHKUMBINI: Llani, Shameti (78’ Xhyra), Grami, Pashja,
  Mujdragiē, Turdiu, Nora, Bizhyti (77’ Deliovski), Shenaj, Rizvanolli
  (46’ Dervishi), Mustafaj.
  Trajner: G. Magani
  BESA: Dura, Velia, Xhafa (90’ Fortunat), Leci, Grizha, Krasniqi (79’
  Tetova), Xhihani, Sakaj, Progni (77’ Haliti), Mancaku, Abilaliaj.
  Trajner: I. Biturku
  KARTONĖ TĖ VERDHĖ: Mujdragiē, Grami, Shameti, Nora, Turdiu/
  Abilaliaj, Progni, Dura, Sakaj, Krasniqi
  KARTONĖ TĖ KUQ: Dervishi, Nora
  MINUTAT
  GJYQTARET
  L. Jemini, S. Avdo, G. Qirici
  1’ Rizvanolli jep sinjalin e parė, teksa shėnjestron trekėndėshin e Durės,
  por pa sukses.
  18’ Aksion i dy mbrojtėsve peqinas, Mujdragiē pason pėr Shametin qė
  godet bukur me kokė, topi qeth shtyllėn kavajase.
  34’ Kavajasit rrezikojnė pėr herė tė parė me anė tė goditjes sė dėnimit
  tė ekzekutuar nga Mancaku, topi nuk preket nga askush dhe del jashtė.
  41’ Turdiu tenton tė shėnojė me parabėl, Dura arrin tė neutralizojė
  me vėshtirėsi.
  49’ Sulm i gjatė i vendėsve, tė cilėt pas grushtimit tė Durės, tentojnė
  pėrsėri me anė tė Dervishit dhe nė vijėn fatale largon mbrojtja mike.
  54’ Gjirokastriti Nora lėshon njė silurė drejt portės, por Dura bėn
  mrekullinė.
  57’ Provojnė edhe kavajasit me anė tė Prognit nga jashtė zone pret nė
  pozicion Llani.
  62’ Dervishi i ka tė gjitha mundėsitė tė shėnojė pas daljes sė pa studiuar
  tė portierit Dura, por nuk gjen kuadratin dhe shpėrdoron.
  66’ Mustafaj do tė ngrejė peshė stadiumin me golin e shėnuar.
  Sulmuesi driblon bukur mbrojtėsit kavajas dhe gjuan me mjeshtri, duke
  realizuar njė perlė tė vėrtetė (1-0).
  68’ Mbrojtėsi Grami tėrhiqet nga fanella nė zonėn e Besės, Jemini i
  ndodhur pranė aksionit bėn shenjė pėr vazhdimin e lojės.
  75’ Dy tentativa tė shpejta tė peqinasve, por topi nuk pėrfundon nė
  rrjetė dhe nė mes tė rrėmujės rroket nga Dura.
  80’ Turdiu bėn gjithēka bukur, por gabon nė finalizim duke goditur
  mbi traversė.
  81’ Kosovari i Besės, Haliti, i futur nė pjesėn e dytė pėrfiton nga
  pėrgjumja e mbrojtjes vendėse, duke shėnuar e barazuar shifrat (1-1).
  85’-88’ Brenda tri minutash gjyqtari Jemini nxjerr me tė kuqe dy
  futbollistė tė skuadrės peqinase, Dervishin dhe Norėn, loja ndėrpritet
  pėr pak ēaste.
  89’ Mesfushori Shenaj, pranė golit tė dytė pėr vendėsit, pas krosit nga e
  majta, futbollisti provon me kokė, por Dura i thotė “jo” edhe kėsaj here.
  Panorama sport
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI 1-1 Besa

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Feb 26 2009, 13:39

  TĖ VEĒANTA
  Atmosfera festive nuk ka munguar
  nė fillim tė takimit. Nė tė gjitha anėt
  e fushės janė hedhur fishekzjarrė.
  Minuta e 73-tė ka sjellė panik nė
  shkallėt e stadiumit pas pėrplasjes
  me kokė tė dy futbollistėve Dervishi
  dhe Xhafa. Tė dy lojtarėt janė shtrirė
  nė fushė tė gjakosur, por pas ndihmės
  mjekėsore kanė vazhduar lojėn.
  Panorama sport

  Sponsored content

  Re: SHKUMBINI 1-1 Besa

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:18