Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA 20 / Besa - SHKUMBINI

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  JAVA 20 / Besa - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Feb 15 2008, 08:26

  GJYQTARET : E.Dobi, E.Bodeci-E.Pjetrushi


  _________________
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  besa- shkumbini 1-0

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Feb 18 2008, 12:50

  Shėnon Xhihani, Besa
  rikthehet te fitorja
  Llani u mohon gola tė tjerė miqve, tė parrezikshėm nė sulm

  Besa i ėshtė rikthyer fi
  tores, e cila i kishte
  munguar prej disa
  ndeshjesh nė kampionat e
  kupė, duke mundur 1-0 Shkumbinin,
  falė golit tė Parid
  Xhihanit. Tė vendosur pėr tė
  marrė tri pikėt, kavajasit zhvilluan
  njė lojė sulmuese gjatė
  gjithė takimit, ndėrkohė qė nė
  mbrojtje kishin dy mungesa tė
  rėndėsishme, Leci e Nana.
  Mungesa e dyshes nuk ėshtė
  ndjerė, pasi Ramadani e Lila
  neutralizuan pothuajse krejtėsisht
  sulmin peqinas. Verdhezinjtė
  e gjetėn shpejt
  epėrsinė, kur Xhihani shėnoi
  qė nė minutėn e 13-tė. Pas pasimit
  tė dhėnė nga Fortunat,
  Xhihani e kontrolloi qetėsisht
  topin brenda zonės dhe e dėrgoi
  nė trekėndėshin e portės
  me njė gjuajtje tė fortė. Goli i
  dha krahė Besės, e cila u
  shfaq si skuadra mė e mirė e
  takimit dhe krijoi mjaft raste
  tė tjera shėnimi. Forcės sė kavajasve
  nė sulm iu pėrgjigj mė
  sė miri portieri peqinas, Ervin
  Llani, i cili shpėtoi disa
  herė portėn e tij nga gola tė
  sigurt. Nga ana e tyre, peqinasit
  reaguan, duke kėrkuar
  golin e barazimit, por pėrpjekjet
  e tyre ishin kryesisht me
  gjuajtje nga distanca, ku
  spikati Ilir Qorri me disa tentativa,
  pa pasur sukses. Pėr
  shumė minuta Shkumbini arriti
  tė krijonte epėrsi territoriale,
  megjithatė pa gjuajtur asnjėherė
  rrezikshėm nė portėn
  kavajase. Besa u tregua e
  qartė nė mbulimin e kundėrshtarit
  dhe rrezikoi me
  kundėrsulme, njė tablo qė u
  vu nė pjesėn mė tė madhe tė
  45 minutave tė para. Nė
  pjesėn e dytė, miqtė morėn
  pothuajse krejtėsisht kontrollin
  e lojės, duke e detyruar
  Besėn tė tėrhiqej. Megjithatė,
  lojtarėt e Maganit vuajtėn
  shumė nė fazėn konkluduese,
  pavarėsisht rritjes sė ritimit. U
  pa qartė qė mungesa e Gentina
  Stojkut ndikoi nė lojėn e
  Shkumbinit. Me fitoren e
  djeshme, Besa ndėrroi vendet
  me Shkumbinin nė renditje,
  duke e lėnė skuadrėn peqinase
  me tri pikė mė pak, por
  mbetet shumė larg nga kreu.
  11 pikėt e diferencės me Dinamon
  duken njė hendek i
  madh pėr t’u kapėrceyr nė javėt
  e mbetura, edhe pse kavajasit
  vazhdojnė ta konsiderojnė
  veten si skuadėr qė pretendon
  pėr titullin kampion.

  GOLAT
  Xhihani 13’
  FORMACIONET
  BESA
  Dura, Ramadani,Lila, Belisha, Krasniqi, Alikaj, Progri, Shaqiri (Veliaj 63’),
  Xhihani, Mancaku, Fortunat.
  Trajner: S.Strarova
  SHKUMBINI
  Llani, Dabulla, Ndoni, Shenaj, Pasha, Bizhyti, Qorri, Xhyra, Kuēi (Gjata
  52’), Dervishi (Mustafaj 46’), Nora.
  Trajner: G.Magani
  NDESHJA
  GJYQTARET
  E.Dobi (Durrės), E.Pjetrushi (Lezhė), E.Bodeci(Elbasan)
  KARTONĖ TĖ VERDHĖ
  Dervishi, Mustafaj, Shaqiri
  5’ Shaqiri ekzeton nė mėnyrė mjeshtėrorė njė goditje
  dėnimi, por gjuajtja e fuqishme pėrfundon vetėm pak
  centimetra mbi tra.
  13’ Fortunat jep njė top tė bukur pėr Xhihanin
  brenda zonės, ky i fundit arrin ta kontrollojė dhe
  godet, duke e dėrguar topin nė trekėndėshin e portierit
  Llani. Besa kryeson 1-0.
  17’ Qorri ekzekuton njė goditje dėnimi, Dura shpėton
  me vėshtirėsi portėn.
  28’ Qorri sėrish tenton me anė tė njė goditjeje predhė
  nga jashtė zonės, por nuk arrin tė shėnjestrojė mirė.
  31’ Fortunat, brenda zonės, jep njė asist pėr Xhihanin
  nė tė majtė, ky i fundit del i vetėm me portierin Llani
  dhe godet fuqishėm, por portieri peqinas grushton
  topin, duke shmangur njė gol tė sigurt.
  44’ Kombinim i bukur brenda zonės Xhihani-Shaqiri-
  Progri, ky i fundit nuk arrin tė godasė portėn pasi
  ėshtė Ndoni ai qė ndėrhyn me sparkatė dhe largon
  topin pėr nė goditje nga kėndi.
  65’ Progri shmang dy peqinas, godet fuqishėm nė
  hyrje tė zonės, dhe topi pėrfundon ngjitur me shtyllėn.
  68’ Kundėrsulm i shpejtė i Besės. Fortunat shėrben
  pėr Alikajn nė qendėr, goditje e menjėhershme rrafsh
  me tokėn, por Llani grushton mirė.
  83’ Pėrsėri Alikaj gjuan, topi del jashtė, pak centimtra
  mbi tra.
  89’ Veliaj dhuron spektakėl nė fushė, gjuan fuqishėm
  nga rreth 25 metra. Edhe njė herė Llani tregon vlerat
  e tij, duke grushtuar topin nė goditje nga kėndi.

  ĒELIK KOLGEGA
  panoramasport

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 03:18