Registration date : 26/06/2007

Besa 0-1 SHKUMBINI Empty Besa 0-1 SHKUMBINI

Mesazh nga stilltoni Thu Mar 12 2009, 11:38

BESA-SHKUMBINI 0-1
    Bikolula Nana goditi shtyllėn nė fillimin e ndeshjes, Besa iu imponua Shkumbinit gjatė gjithė takimit, por pak minuta pėrpara pėrfundimit tė takimit nė Kavajė, autogoli i Sokol Ishkės nė minutėn e 88-tė, i dha fund ėndrrės kavajase pėr tė fituar pėr herė tė dytė Kupėn e Shqipėrisė, pas asaj tė vitit 2007. Takimi i parė midis tyre nė Peqin kishte pėrfunduar nė barazim 1-1, duke i dhėnė lejėn Shkumbimit pėr tė vazhduar mė tej. Tani gjithēka midis Besės e Shkumbinit ėshtė nė ekuilėbėr tė plotė: 9 takime, 3 fitore Besa, 3 barazime e 3 humbje. Kualifikimet direkt: 2-2. Shkumbini kalon pėr herė tė tretė nė gjysmėfinale. Shkumbini nė turin e parė eliminoi Gramozin e Ersekės (2-0, 4-0), nė turin e dytė Apoloninė (0-0, 2-0) dhe nė tretin Besėn (1-1, 1-0).