Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Besa 0-1 SHKUMBINI

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Besa 0-1 SHKUMBINI

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Mar 12 2009, 11:38

  BESA-SHKUMBINI 0-1
  Bikolula Nana goditi shtyllėn nė fillimin e ndeshjes, Besa iu imponua Shkumbinit gjatė gjithė takimit, por pak minuta pėrpara pėrfundimit tė takimit nė Kavajė, autogoli i Sokol Ishkės nė minutėn e 88-tė, i dha fund ėndrrės kavajase pėr tė fituar pėr herė tė dytė Kupėn e Shqipėrisė, pas asaj tė vitit 2007. Takimi i parė midis tyre nė Peqin kishte pėrfunduar nė barazim 1-1, duke i dhėnė lejėn Shkumbimit pėr tė vazhduar mė tej. Tani gjithēka midis Besės e Shkumbinit ėshtė nė ekuilėbėr tė plotė: 9 takime, 3 fitore Besa, 3 barazime e 3 humbje. Kualifikimet direkt: 2-2. Shkumbini kalon pėr herė tė tretė nė gjysmėfinale. Shkumbini nė turin e parė eliminoi Gramozin e Ersekės (2-0, 4-0), nė turin e dytė Apoloninė (0-0, 2-0) dhe nė tretin Besėn (1-1, 1-0).

  KUPA E SHQIPĖRISĖ
  Ēerekfinalet,
  Ndeshjet e kthimit
  11.03.2009, 14:30

  GRUPI A
  Dinamo-Vllaznia 0-0 (2-1)
  Besa-Shkumbini 0-1 (1-1)
  KUALIFIKOHEN: Dinamo, Shkumbini

  GRUPI B
  Elbasani-Tirana 0-2 (0-0)
  Partizani-Flamurtari* 1-0 (0-1)

  KUALIFIKOHEN: Tirana, Partizani
  () Nė kllapa rezultatet e ndeshjeve tė para
  * Partizani kualifikohet me penallti: 5-4


  E Merkure, 11 Mars 2009

  Albania-sport

   Ora ėshtė Tue Nov 20 2018, 22:45