Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA 23 / elbasani - SHKUMBINI

  Share
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  JAVA 23 / elbasani - SHKUMBINI

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Thu Mar 06 2008, 19:59

  Elbasani-Shkumbini (15:00), 08.03.2008

  Gjyqtarė: S. Velēani,

  A. Lamce, A.Pregja


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 23 / elbasani - SHKUMBINI

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Thu Mar 06 2008, 20:00

  HAJDE TI TREGOJM I HERE DYLBERAVE SE SI LUHET FUTBOLL...


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 23 / elbasani - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Mar 06 2008, 20:32

  Dabulla: Nuk thyhemi pėrsėri nė Elbasan

  Kėtė tė shtunė, skuadrėn peqinase e pret njė pėrballje e rėndėsishme nė “Ruzhdi Bizhuta”, ku do tė luajė ndeshjen e parė tė fazės sė tretė me Elbasanin. Sipas mbrojtėsit Dabulla, kjo ndeshje, dhe pse e vėshtirė, nuk do tė jetė e jashtėzakonshme, ndaj kundėrshtari nuk ka pse tė fryhet. “Elbasani ėshtė njė kunėdėrshtar i fortė por ne nuk duhet ta mbivlerėsojmė atė, edhe pse do tė luajmė jashtė fushės sonė. Eshtė njė “kockė” e fortė, por qė mund tė kapėrdihet si ēdo skuadėr e superiores. Aq mė tepėr qė na duhet njė rezultat pozitiv, kur imazhi i skuadrės sonė ėshtė goditur pas asaj ndeshjeje, qė na eliminoi nga Kupa” tha Dabulla. Sipas tij, nė se pretendohet pėr tė vėnė nė vend prestigjin e cėnuar nga humbja nė kupė, pėr skuadrėn e tij nuk ka tjetėr rezultat, pėrveē atij pozitiv, qoftė dhe njė barazim. “Forcat dhe mundėsitė i kemi qė tė dalim nga kjo gjendje qė po kalojmė. Krahas pėrgatitjeve qė po bėjmė pėr ndeshjen e sė shtunės, le tė lutemi qė tė kemi dhe fatin me vete nė fushėn e lojės, qė na ka munguar dy ndeshjet fundit”, ka vazhduar Dabulla. “Futbollistėt e Shkumbinit kanė treguar se janė nė gjendje tė pėrballojnė presionin qė vjen nga skuadrat kundėrshtare dhe tifozeritė e tyre, edhe atėherė kur ky presion ėshtė rritur mbi normalen” ka nėnvizuar mbrojtėsi. Eliminimi nga kupa ishte njė goditje e rėndė, por kurrsesi nuk duhet tė lejohet qė tė bėhet njė tjetėr hap fals nė “Ruzhdi Bizhuta”, pasi do ta largonte nga skuadrat kryesuese, qė ėshtė objektivi i Shkumbinit nė kampionat. Ndaj, edhe kjo ėshtė njė arsye mė shumė qė tė shtunėn peqinasit do tė kėrkojnė tė mos humbin, pėr tė garantuar vazhdimėsinė pozitive dhe pėr tė ndrequr imazhin. “Nuk do tė thyhemi pėr sė dyti nė Elbasan” ka pėrfunduar prononcimin mbrojtėsi Dabulla

  Nga SportEkspres


  _________________

  paolo rossi

  Numri i postimeve : 42
  Registration date : 05/09/2007

  Re: JAVA 23 / elbasani - SHKUMBINI

  Mesazh nga paolo rossi prej Fri Mar 07 2008, 17:51

  PROBLEMET
  Me mungesa nė mesfushė
  Nė takimin e radhės, formacioni peqinas i Shkumbinit do tė ketė disa mungesa, tė cilat i pėrkasin mesfushės. Mesfushori gjirokastrit Shenaj dhe mesfushori elbasanas, Kuēi, nuk do tė jenė tė disponueshėm pėr trajnerin Magani nė kėtė takim, pasi janė tė pezulluar pėr shkak tė kartonėve tė verdhė qė kanė marrė. Pėr mė tej, trajneri Magani do tė ketė nė dispozicion tė gjithė organikėn tjetėr tė lojtarėve. Si zėvendėsues tė mundshėm nė mesfushė, priten qė tė jenė maqedonasi
  Jakimovski, i cili ėshtė aktivizuar pak nė fazėn e dytė pėr ngjyrat bardhekaltėr, por edhe sulmuesi Dalipi, i cili mund tė alternohet nė vijėn e sulmit pėrkrah Stojkut.
  Ndėrsa sulmuesi peqinas, Dervishi, mund tė luajė si njė mesfushor krahu.

  Shkumbini/Shpresohet pėr maksimumin ndaj Elbasanit
  Pashja do start me fitore nė fazėn e tretė
  Ekipi i Shkumbinit do tė zhvillojė nesėr ndeshjen e parė tė fazės sė tretė,
  ku shorti do ta verė pėrballė nė transfertėn e Elbasanit. Kjo pėrballje
  pėrbėn “derbin” e katėrt midis tyre nė njė afat kohor brenda njė muaji.
  Statistika e kėtyre ekipeve nė kėto tre takime tė para ėshtė 2 fitore pėr
  Shkumbinin dhe njė pėr Elbasanin, ku dy takime kanė qenė pėr Kupėn e
  Shqipėrisė dhe njė pėr kampionatin shqiptar. Tashmė, tė dy ekipet i
  rikthehen pėrballjeve tė tyre pėr kampionat, ku do tė pėrpiqen qė t’i
  shkėpusin fitoren njėri-tjetrit. Peqinasit kanė qenė mė pak tė preokupuar
  gjatė kėsaj jave pas eliminimit tė tyre nga Kupa e Shqipėrisė pikėrisht
  nga ky ekip, ndėrsa elbasanasit kanė qenė ė tė ngarkuar, pasi kanė
  pasur njė pėrballje me ekipin e Teutės nė Kupė. Megjithatė, te peqinasit
  nuk ka asnjė vend pėr mbivlerėsim dhe neglizhencė nė prag tė kėtij
  takimi. Kapiteni i peqinasve mesfushori i talentuar, Lorenc Pashja, ėshtė
  shprehur: “Takimi i radhės pėrbėn njė pėrballje tepėr tė vėshtirė pėr ne.
  E kemi nisur kėtė fazė tė tretė me njė transfertė dhe na duhet qė tė
  pėrqendrohemi totalisht. Tashmė, nuk kemi ndonjė impenjim tjetėr ndaj
  dhe duhet qė tė japim mė tė mirėn nė takimet qė na kanė mbetur, pėr tė
  arritur njė vend sa mė tė lartė nė renditjen nė kampionat. Pėrsa i pėrket
  transfertės sė kėsaj jave, mendoj se do tė kemi njė ndeshje tė vėshtirė.
  Ne jemi pėrgatitur gjatė gjithė javės pėr kėtė takim. Duhet tė pėrfitojmė
  nga lodhja e vendėsve nga lodhja e miqve nė takimin e Kupės. Duhet tė
  jemi tė qartė se nuk ka vend pėr neglizhencė nė kėtė takim dhe as pėr
  mbivlerėsim nga ana e lojtarėve tanė. Ne do tė pėrpiqemi qė tė japim mė
  tė mirėn dhe shpresoj qė tė dalim tė fituar. Duke parė edhe vėshtirėsinė
  qė paraqet kjo ndeshje, edhe me njė pikėn do tė ishim tė kėnaqur”,
  pėrfundoi Pashja.


  paolo rossi

  Numri i postimeve : 42
  Registration date : 05/09/2007

  Re: JAVA 23 / elbasani - SHKUMBINI

  Mesazh nga paolo rossi prej Fri Mar 07 2008, 23:20

  Llani: Per pike dhe per moral
  7 Mars Edhe pse eshte i bindur se ajo e nesermja do te jete nje ndeshje mjaft e veshtire, portieri i Shkumbinit, duke u mbeshtetur ne aftesite e mbrojtjes bardhekaltert, garanton se do te beje me te miren e tij, ne menyre qe skuadra peqinase te dale e pamundur nga stadiumi “Ruzhdi Bizhuta” i Elbasanit. “Sic e kemi pare dhe ne ndeshjen e kthimit per kupe, Elbasani eshte nje skuader e forte, ne fushen e tij ben nje loje teresisht sulmuese. Ndaj dhe une po pergatitem bashke me shoket e skuadres, me synimin per te mos u prekur porta” thote Ervin Llani per gazeten tone. Shkumbini ka zhgenjyer ne ndeshjen e kthimit per kupe, ku nuk ka mundur te vazhdoje me tej. Ndsaj, pritet qe skuadra peqinase te reagoje ne kete ndeshje dhe te synoje rezultatin pozitiv. Sipas Llanit, ne kampin peqinas, perfshi skuadren dhe tifozerine, jane te karikuar per nje rezultat qe do t’i kenaqte. “Edhe pse ndodhemi ne vendin e shtate, per mendimin tim objektivi nuk eshte arritur perfundimisht. Ndaj, ne ndeshjen me Elbasanin duhet te bejme nje nisje te mbare te fazes se trete” nenvizoi Llani. Sipas portierit, ndeshjet e fazes se trete jane shume te rendesishme, sepse do te vendosin per arritjen e objekitivit per kete sezon. Per “gardianin” e portes peqinase ndeshja e neserme do te jete nje hap drejt nje ecurie pozitive, por dhe nje autokritike ndaj fansave peqinas. “Do te jete nje perballje e forte, por qe nuk duhet te mbivleresohet ne asnje menyre. Kjo eshte nje nga ato ndeshje, qe duhet te perballohet me sukses per dy arsye: se pari, qe te permiresojme imazhin pas zhgenjimit per kupe; se dyti, nje sukses ne Elbasan do te ngrinte moralin e skuadres per ndeshjet ne vazhdim te kampionatit, ku do te perpiqemi te arrijme objektivin. Pra, do te luajme per pike dhe per moral” ka shtuar ai. “Humbja me Dinamon dhe eliminimi nga kupa jane kapercyer. Gjendja psikollogjike e morali i futbollisteve eshte ne nivelin e duhur. Te gjithe jane optimiste per te arritur nje rezultat pozitiv ne kete ndeshje”, perfundon portieri Llani.

  Sponsored content

  Re: JAVA 23 / elbasani - SHKUMBINI

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:27