Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA 5 / SHKUMBINI - Kastrioti

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  JAVA 5 / SHKUMBINI - Kastrioti

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Sep 25 2007, 18:58

  Java 5
  28 shtator 2007 - 16:00


  SHKUMBINI - Kastrioti


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Dec 26 2007, 16:01, edituar 1 herė gjithsej


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 5 / SHKUMBINI - Kastrioti

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Sep 27 2007, 02:19

  SHKUMBINI Ndaj Kastriotit ndryshon formacioni
  Pas humbjes sė tė shtunės ekipi i Shkumbinit i ėshtė kthyer sėrish pėrgatitjeve pasi kanė njė tjetėr ndeshje te rendėsishme qė i pret.Ndeshja me Kastriotin, edhe pse luhet nė Peqin,nuk lė vend pėr ta nėnvlerėsuar.Trajneri Magani ka vėnė nė punė tė gjithė djemtė pėr tė pasur nė fushė njė ekip kėrkues dhe tė aftė pėr tė
  arritur fitore, madje duke bindur edhe me lojė. Vetė trajneri Magani na konfirmon pėr “Panorama Sport”: Nuk kemi kohė pėr tė humbur, -shprehet ai. - Mendoj se ndeshja qė vjen nė fundjavė nuk ėshtė aspak pėr t’u nėnvleftėsuar. Ndeshja me Kastriotin ka tė njėjtėn vlerė sikurse tė gjitha ndeshjet e tjera tė luajtura deri mė tani. Kam kėrkuar nga lojtarėt qė tė kushtojnė vėmendje tė madhe nė stėrvitje, sepse ajo ēka paraqitet gjatė javės nė stėrvitje reflektohet mė tej nė fushėn e lojės. Humbja me vllazninė s’ishte aspak e kėndshme, por kam kėrkuar qė lojtarėt tashmė ta lėnė gjithēka pas dhe tė pėrqendrohen totalisht nė ndeshjen e radhės.Mendoj se edhe djemtė e kanė tashmė mė se tė qartė se nuk ka vend pėr hapa fals,por njėkohėsisht e kanė tė qartė se ata duhet tė bindin
  edhe me lojėn e tyre, sepse janė tė shumtė ata qė e ndjekin dhe jetojnė me sportin nė Peqin. Ndaj dhe tė gjithė kemi obligim karshi tyre. Sė fundi- ėshtė shprehur trajneri Magani, - jam i qartė se djemtė do tė jenė
  tė mobilizuar totalisht dhe tė shtunėn do tė paraqiten me tjetėr “fytyrė” kundėr Kastriotit.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 5 / SHKUMBINI - Kastrioti

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Sep 27 2007, 18:51

  Qorri, asnjė mundėsi pėr surprizė krutanėve

  “Ndeshja e sė shtunės, kur Shkumbini do tė presė Kastriotin, do tė fitohet nga ne”,ėshtė shprehur mesfushori sulmues i peqinasve, Ilir Qorri. “Do tė jetė njė ndeshje midis dy skuadrave, qė luftojnė pėr t’u larguar nga vendet e fundit tė renditjes”, ka thėnė elbasanasi, pėr tė treguar sa e fortė do tė jetė ajo. “Megjithatė, unė mendoj se do ta kalojmė edhe kėtė pengesė, ashtu si bėmė me Besėlidhjen” ka vijuar Qorri. Futbollisti tregon se skuadra krutane nuk ėshtė nė ditėn e saj mė tė mirė, madje, do tė jetė e goditur psikologjikisht, pas humbjes nė fushėn e saj tė dielėn e kaluar, me “demat e kuq”. “Eshtė e vėrtetė qė do tė pėrballemi me njė kundėrshtar nė njė gjendje jo tė mirė, por nė fushė nukduhet ta nėnvlerėsojmė Kastriotin. Pavarėsisht nga rezultatet e deritanishme, skuadra krutane ka nė pėrbėrje futbollistė tė mirė, qė hapin probleme edhe nė ndeshjet nė transfertė. Ata do tė kėrkojnė tė marrin qoftė dhe njė pikė fushat kundėrshtare, ndaj pritet tė luajnė fort” ka parashikuar Qorri. Sipas tij, kjo i detyron peqinasit tė luajnė mė tė motivuar dhe me grintė, sepse edhe Shkumbini ka vetėm tri pikė dhe gjendet nė vendet e fundit tė renditjes. Kjo gjendje mund tė ndryshojė vetėm nėse nė ndeshjen e sė shtunė merren pikėt e plota ndaj Kastriotit, duke e lėnė prapa dhe nė renditje. “Trepikėshi do tė na vlente pėr renditjen, por do tė ishte dhe njė “karikim” psikologjik pėr ndeshjet e ardhshme” ka vlerėsuar futbollisti i Shkumbinit. Sipas Qorrit, Kastriotit nuk i duhet lėnė asnjė mundėsi qė tė bėjė surprizėn nė Peqin, ndryshe gjithēka do tė jetė e kotė lidhur me realizimin e objektivave qė janė pėrcaktuar nė kėtė kampionat. “Nė kėtė ndeshje duhet tė marrim medoemos tri pikėt, tė cilat jo vetėm do tė ndryshojnė imazhin e skuadrės, por do tė krijojmė kushtet pėr t’u ngjitur mė lart nė renditje”, ka pėrfunduar Qorri.


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 5 / SHKUMBINI - Kastrioti

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Thu Sep 27 2007, 19:17

  KrUja bon gabim qe do t vij n peqin sepse do t bohet tabele qitjeje per sulmuesit tone:twisted:
  FOOOORCA SHKUMBINI
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 5 / SHKUMBINI - Kastrioti

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Thu Sep 27 2007, 19:24

  T.Latifi S.Avdo-M.Dervishi

  kjo eshte 3-shja e gjyqtareve qe do te na drejtoje.ishalla mos na bojne naj t pabome kto se ca nuk pret prej ktyre gjyqtareve t leshit
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 5 / SHKUMBINI - Kastrioti

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Sep 27 2007, 22:27

  Bilanci

  Shkumbini-Kastrioti
  5 ndeshje (+2=2-1.Gol:4-4)
  Fitorja e fundit e Shkumbinit 2-1 mė 14.4.2007
  Barazimi i fundit 0-0 mė 16.9.2006
  Fitorja e fundit e Kastriotit 2-0 mė 2.12.2006


  _________________

  Sponsored content

  Re: JAVA 5 / SHKUMBINI - Kastrioti

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 03:26