Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Arabi Saudite-Shqipėri. Dhuratė prej “sheikėsh”, 70 mijė $

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Arabi Saudite-Shqipėri. Dhuratė prej “sheikėsh”, 70 mijė $

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Jan 28 2008, 12:53

  Arabi Saudite-Shqipėri. Dhuratė prej “sheikėsh”, 70 mijė dollarė pėr njė miqėsore
  27 Janar Shqipėria, njė vend me njė pėrfaqėsuese futbolli, e cila gjithnjė ėshtė “e djegur” pėr tė zhvilluar njė takim miqėsor, ka konfirmuar dje me kėnaqėsi faktin qė ndeshja e 21 marsit, kundėr Arabisė Saudite, ėshtė pothuaj njė realitet qė do luhet nė anėn tjetėr tė Botės. Rijadi, qyteti ndoshta mė karizmatik nė botė, duke patur parasysh edhe kulturėn vendase, do tė ketė vizitorė njė formacion, tė “arnuar” por tejet kurajoz shqiptar qė do tė zbresė nė fushėn e loėjs, pasi tė kenė udhėtuar me orė tė tėra pėr tė shkuar nė qendrėn e Islamit. Atje sigurisht do t’i presin njė tufė me tė panjohur jo sportivė, por deri nė atė moment drejtuesit e federatės shqiptare tė futbollit janė duke menduar pėr ta realizuar kėtė ndeshje nė njė nviel sa mė tė lartė dhe sa mė pak shpenzime. Pėr t’ja dalė kėsaj, njė dorė i ka dhėnė edhe Federata Arabe, e cila i ka akordur homologes sė saj kuqezi njė fond prej 70 mijė dollarėsh pėr tė zhvilluar kėtė ndeshje. “Ėshtė pothuaj njė ndeshje e realizuar – shkruante dje siti zyrtar i FSHF-sė – ndeshja do tė luhet nė Arabinė Saudite dhe i vemti problem ėshtė fakti qė nuk ėshtė njė datė e lirė e UEFA dhe FIFA dhe kėshtu trajneri Han, qė gjithashtu ka shprehur kėnaqėsinė pėr kėtė takim, nuk do tė ketė mundėsi tė shohė mė tė mirėt, por ndoshta vetėm disa kokrra nga futbollsitėt qė luajnė nė kampionatet e huaja”. Jo, pėr arabėt, gjithsesi. Nė vendin ku femrat e kanė tė ndaluar nė mėnyrė “islamike”: pėr tu angazhuar me sport dhe ku temperaturat shkojnė rreth 30 gradė, si pa tė keq, shqiptarėt duhet tė pėrballen jo vetėm me “botėn tjetėr” por edhe me faktin qė kundėrshtarėt luajnė tė gjithė nė kampionatin vendas dhe qė trajneri i tyre do t’i ketė tė tėrė nė dispozicion. 11 arabėt mė tė mirė qė dinė tė luajnė futboll nga 27 milionė qė janė nė total, pėrballė do tė kenė njė ekip kuqezi eksperimental, tė pėrbėrė nga lojtarė tė kampionatit shqiptar kryesisht. “Kampionati atė tė shtunė nuk do tė luhet, sepse ndeshja me arabėt luhet tė premten. Tė mėrkurėn pasardhėse luhej miqėsorja tjetėr nė Moldavi”, thonė burime zyrtare pranė FSHF-sė.

  Ari Han duket i kėnaqur pėr njė ndeshje tė tillė. Pėr njė mori arsyesh. E para, sepse, do tė ketė nė dispozicion shumicėn e futbollistėve qė pati nė Antalia, dhe se nėse ka pasur vėrtet ndonjė tė preferuar atje, do tė ketė mundėsi ta rikonfirmojė bindjen. E dyta, sepse ndonjė nga futbollistėt qė luajnė nė skuadrėn A do tė ketė mundėsi tė jetė nė sytė e tij. E treta. Qė mund tė ketė lidhje direkte me tė, sepse do tė rikthehet nė kontinent ku ende ruan kujtimet mė tė bukura. Me Kinėn pretendon se ka bėrė njė punė tė jashtėzakonshme dhe se jehona e asaj performance ka pasur ndikim tė jashtėzakonshėm nė gjithė kontinentin. Nė Arabi do tė ketė njė shans pėr tė treguar se pėr herė tė parė me njė pėrfaqėsuese evropiane mund tė bėjė diēka edhe mė tė mirė.

  Pjesa tjetėr e delegacionit do tė dyzohet mes turizmit arab dhe kuriozitetit pėr njė Botė qė askush “nuk e do” por “tė gjithė duan ta shijojnė”. Meka, veshjet e bardha, alkooli i ndaluar, femrat qė dėnohen me burg nėse i japin makinave, temperaturat e larta, ēmimet e shtrenjta dhe nvieli i lartė i jetės ėshtė eksituese pėr tu prekur “me dorė”
  sportekspres.

   Ora ėshtė Thu Oct 18 2018, 07:57