Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  SHQIPERI - MALTE

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  SHQIPERI - MALTE

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Aug 10 2007, 21:18

  Shqiperi-Malta:Lista zyrtare e lojtareveTrajneri Otto Baric ka shpallur sot listen e 21 lojtareve te cilet do te grumbullohen per ndeshjen miqesore te 22 gushtit ndaj kombetares se Maltes.Grumbullimi do te filloje ne date 20 gusht ne Hotel "Adriatik" ne Durres.Ndeshja do te zhvillohet ne date 22 gusht ora 20:45 ne stadiumin kombetar "Qemal Stafa" Tirane.  1

  Arjan Beqaj

  Enorthosis Famagusta

  2

  Isli Hidi

  FK Tirana -Alb

  3

  Debatik Curri

  FC Vorskla Potlava

  4

  Armend Dallku

  FC Vorskla Potlava

  5

  Nevil Dede

  FK Tirana

  6

  Erjon Xhafa

  KF Tirana

  7

  Kristi Vangjeli

  Aris Selanik

  8

  Blerim Rustemaj

  FC Horsens

  9

  Ervin SKELA

  Energie Cotbus- GER

  10

  Altin Lala

  Hanover 96

  11

  Devis Muka

  KF Tirana

  12

  Ervin Bulku

  FC Krybaras

  13

  Altin Haxhi

  Ergotelis

  14

  Lorik Cana

  O.Marseja-Fra

  15

  Klodian Duro

  FK Tirana

  16

  Jahmir Hyka

  FK Tirana

  17

  Besart Berisha

  Burnley FC

  18

  Hamdi Salihi

  Ried FC

  19

  Edmond Kapllani

  Karlsrhuer-Ger

  20

  Erjon BOGDANI

  Chievo- ITA

  21

  Alban Bushi

  Apolon Kalamaria-Gre  FSHF


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHQIPERI - MALTE

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Aug 21 2007, 21:11

  Orėt e grumbullimit, kombėtarja nė humor pėrpara Maltės

  [color=black]Ora 11:30. Hyrja e “Hotel Adriatikut” ėshtė e zhurmshme si gjithnjė, pasi ėshtė sezon dhe normalisht pushuesit kanė qenė tė shumtė. i vetmi person nga kombėtarja shqiptare qė shihet nė hollin e hotelit ėshtė vetėm mjeku i kombėtares, Asllan Kasa, i sapoardhur nga Tirana dhe nė pritje tė rezervimit tė dhomės sė tij. Asnjė gjurmė nga lojtarėt deri nė ato momente. Por, syri tė sheh menjėherė dy lojtarėt qė luajnė nė Ukrainė me Vorskla Poltavėn, Armend Dallkun dhe Debatik Currin. “Si ia kaloni?” tė pyesin ata. Janė tė vetmit futbollistė, tė cilėt kanė mbėrritur nė hotel dhe kanė fjetur atje qė tė dielėn nė mbrėmje. “Jemi djem tė mbarė ne, ēfarė kujtoni ju?”, tė thonė me tė qeshur ata tė dy, teksa, parė faktin qė askush nuk ka ardhur deri nė ato momente, tė ftojnė pėr njė kafe. Ē’thotė Ukraina? Si po shkoni tek Vorskla? “Mirė. Kemi arritur tė marrim shtatė pikė dhe ndeshjen e fundit mundėm edhe Arsenalin e Kievit. A ka mė mirė?”, tė sqaron Dallku. Po pėrsa i pėrket dėmtimit? “E kam kaluar, s’kam mė probleme”, tė pėrgjigjet Curri. Nė atė moment ia behin Klodian Duro dhe Erion Xhafa, tė cilėt ulen nė tavolinė. “E fituat Superkupėn ė? A lum si ju”, ishte batuta e Dallkut nė drejtim tė Duros dhe Xhafės, tė cilėt e kuptojnė shakanė e hollė dhe vėnė buzėn nė gaz. Nė atė moment Klodit i bie telefoni. Ėshtė miku i tij, ish?shoku i skuadrės tek Gallatasarai, Umit Davala, i cili i thotė se ėstė bėrė trajneri i kombėtares turke U?21 dhe se ka dėshirė tė takonte shokun e vjetėr, parė faktin se kishte ardhur nė Shqipėri. Nė atė moment vjen i gjithė grupi bardheblu, me Deden, Mukėn, Hidin dhe Hykėn, teksa atyre u shtohet edhe Bulku. Njė moment batutash ndėrmjet Skelės – qė kish ardhur nė ato ēaste dhe Mukės ? “pėrse nuk shkon tek Flamurtari ti xhanėm?” Nis e qeshura, por edhe Salihi nuk bie poshtė. “Ore po ē’ishte ajo ofertė prej 200 mijė eurosh qė tė kishte kėrkuar Shkumbini?”. Vjen ora e drekės dhe Bariē ka mbėrritur nė hotel sė bashku me stafin e tij. Lojtarėt nisin tė hanė drekė. Kovaēici, i cili sapo kishte pėrfunduar tė tijėn, vjen dhe i bashkohet gazetarėve tė pranishėm. “Si jeni mirė?”, pyet ai nė shqip. Ulet dhe nis tė bėjė muhabet. E kap njė valė humori, teksa asnjeri nuk i shpėton “thumbave” tė tij. Madje, as vetė Bariēi, pėr tė cilin, kur pyetet ai tė pėrgjigjet: “Oto? Si djalė i ri nuk e shikoni. Ore po si mė pastėr qenka kėtė vit Durrėsi” tė thotė Kova. Por humori nuk mbaron kėtu. Ai kapet me Hykėn, qė e krahason me Modriēin, por edhe me Dallkun e Currin. Ora ka shkuar 14:30 dhe lojtarėt nisin tė shkojnė nėpėr dhomat e tyre.

  Davala telefonon Duron

  Kur kombėtarja turke U?21 do tė vinte nė Shqipėri, asnjeri nuk do e mendonte se trajneri i saj do tė ishte lojtari i njohur turk, Ymit Davala. Kėshtu, ish?futbollisti i Gllatasarait, Milanit, Verder Bremenit dhe i kombėtares turke – qė ka vetėm disa javė qė ėshtė vėnė nė krye tė ekipit turk U?21 – ka mbėrritur dje nė Shqipėri, sė bashku me skuadrėn e tij, pėr miqėsoren e nesėrme, qė Shpresa kuqezi do tė luajė homologėt turq nė “Ruzhdi Bizhuta” tė Elbasanit. Kėshtu, me tė mbėrritur nė Shqipėri, Davala, ka kontaktuar menjėherė nė telefon me mesfushorin e kombėtares, Klodian Duron, tė cilit i ka kėrkuar njė takim. Por, fakti qė Duro ka qenė i grumbulluar me kombėtaren, e ka shtyrė kėtė takim. Avala ėshtė i njohur si futbollist qė nė kohėn e Gallatasarait tė Fatih Terimit, ku luante sė bashku me Duron.  [color:7c30=black:7c30]Kuqezinjtė, xhiro me avion

  Qė linjat ajrore nė kėtė kohė vere, madje piku janė shumė, po shumė tė zėna, njė gjė e tillė dihet. Por, edhe qė prenotimet tė bėhen ditėt e fundit, kjo ėshtė deri diku e pakonceptueshme. Kėshtu, tė shumtėt nga lojtarėt shqiptarė, si linjat ukrainase dhe ato gjermane, kanė kaluar, si i thonė “nga Kina” pėr tė ardhur nė Shqipėri. Kiev?Vienė?Milano?Tiranė. Tre avionė kanė ndėrruar lojtarėt qė luajnė nė Ukrainė, teksa po tre kanė ndėrruar edhe ata gjermanė. “Nuk ka linjė me Austrianin, janė tė zėna” ka qenė justifikimi, edhe pse njė gjė e tillė nuk u ka pėlqyer shumė lojtarėve, tė cilėt kanė bėrė “xhiro” tė padėshiruar me avion.  Salihi: Ndaj Gracit, ndeshje spektakolare

  Ashtu si tė gjithė kishin historitė e tyre pėr tė treguar, edhe Hamdi Salihi ka nisur tė rrėfejė pėr aventurėn e tij mė tė fundit, ndeshjen e sė dielės nėmbrėmje, ndaj Shturm Gracit, ku ai shėnoi edhe njė gol. “Ishte njė ndeshje shumė e bukur. Shėnuam gol qė nė minutat e para dhe u bė njė sfidė e hapur. Kishte rėnė pak shi dhe topi rrėshkiste, kėshtuqė nuk mund tė luaje dot ngadalė. Mund tė them se me tė vėrtetė qė ishte njė ndeshje spektakolare”, ka vijuar Salihi. Pėrsa i pėrket golit, ai ka thėnė: “Do kisha bėrė gabim, po mos ta kisha shėnuar”. Qesh kur i pėrmend faktin qė ėshtė sulmuesi mė nė formė i kombėtares. “Faleminderit, por unė dua qė tė gjithė tė jenė nė formė dhe jam i kėnaqur qė janė. Kjo do tė thotė se Shqipėria ka njė skuadėr tė fortė, apo jo?”, tė thotė me tė qeshur Salihi.  Dallku dhe Curri,

  mesfushorė tek Vorskla

  Kush ka thėnė qė dy mbrojtėsit, Dallku dhe Curri mund tė japin rendimentin e tyre vetėm nė prapavijė, gabohet. Pėr tė treguar tė kundėrtėn ka menduar trajneri i tyre tek skuadra ukrainase e Vorskla Poltavės, i cili gjatė katėr ndeshjeve tė fundit, i ka aktivizuar ata si mesfushorė tė avancuar, qė tė dy. “Nė fillim menduam se nuk mund ta bėnim, por mė pas trajneri na u lut, sepse nuk kishte alternativa tė tjera”, tė sqarojnė ata tė dy. Dhe nuk ėshtė se kanė luajtur mirė, por shkėlqyeshėm, gjė tė cilėn e kanė treguar edhe rezultatet. “Ndoshta kemi mė shumė sukses nė mesfushė, ku i dihet?”, ka thėnė Dallku me tė qeshur.

  Vorskla Poltava ka fituar nė “shtėpi” me Arsenalin e Kievit.

  Lojtarėt, nė pishinė

  Pasi kanė ngrėnė drekėn, disa nga futbollistėt e kombėtares, kanė vrapuar nė drejtim tė pishinės qė ndodhet nė “Hotel Adriatik”. Atje, ata kanė pirė diēka freskuese, edhe pse nuk kanė mundur t?_hen, duke qenė se kanė qenė tė veshur me uniforma. Mė pas, tė gjithė janė futur nėpėr dhoma dhe kanė pushuar pak, deri nė momentin e orarit tė stėrvitjes.  Po martohet Bogu?

  Njė gjė e habitshme ka ndodhur dje nė ambientet e “Hotel Adriatik”, me dy turistė italianė. Pushuesit, e sapoardhur kanė pyetur pėr njė dasėm dhe pėrse ka patur njerėz me uniforma futbolli. Dikush i ka shjeguar se ėshtė kombėtarja shqiptare dhe luan edhe Bogdani. italianėt, kur kanė dėgjuar emrin e Bogut dhe, duke menduar pėr dasmėn, kanė pyetur: “Po martohet Bogdani?” Njė gjė e tillė ka sjellė ilaritet, kur atyre u ėshtė shpjeguar situata.  S’ka vende nė hotel

  Fakti qė kombėtarja ka prenotuar njė kat tė tėrė nė “Hotel Adriatik”, por dhe pushuesit e shumtė, tė ardhur pėr relaks, kanė bėrė qė drejtuesit e hotelit tė mbyllin prenotimet. “Nuk ka mė vend”, i janė pėrgjigjur ata klientėve qė kanė pyetur, ose qė kanė dashur tė prenotojnė njė dhomė pėr tė kaluar pushimet e tyre. Kėshtu, e thėnė shkurt, kombėtarja ka mbyllur pėrpara kohe hotelin pėr pushuesit e tjerė.

  Kapllani preferon skemėn 4?5?1

  Sulmuesi i kombėtares shqiptare, Edmond Kapllani, ėshtė njė nga tė vetmit sulmues qė ka shėnuar tre gola nė dy ndeshje brenda katėr ditėsh me kombėtaren shqiptare, duke i dhėnė dy herė ekipit fitoren, pra 6 pikėt, edhe pse me Luksemburgun. Nuk ėshtė njė moment i mirė nė Bundesligė pėr skuadrėn e tij Karlsruhen, megjithatė ai do ta zėvendėsojė kėtė me fanellėn kuqezi...

  ? Keni zhvilluar dy ndeshje nė Bundesli gė, dhe nė tė dy rastet kanė qenė rezultate tė paparashikuara pėr Karlsruhen...

  ? Po ta shohėsh nė atė mėnyrė, them se fillimi i kampionatit ka qenė i balancuar. Fituam njė ndeshje nė Nyrenberg, ndoshta tė pamerituar, ndėrsa pėsuam njė humbje, po aq tė pamerituar, me Hanoverin. Por kjo ėshtė Bundesliga, duhet ta kuptojmė qė luajmė kundėr lojtarėve mė cilėsorė se nė kategorinė e dytė dhe mund tė ndėshkohesh edhe nė momentin mė tė mirė.

  ? Po aplikoni njė skemė tė re, 4?5?1; A ju krijon vėshtirėsi fakti qė jeni i vetėm nė sulm?

  ? E kam ditur edhe mė parė se do tė kemi vėshtirėsi nė fillim me kėtė skemė, e kam parė njė gjė tė tillė qė nė ndeshjen me Shalken pėr Kupėn e Ligės, e mė pas nė ndeshjet e tjera. Megjithatė, shpresoj se, me kalimin e kohės, do tė harmonizohemi tė gjithė me taktikėn e re. Duhet ta bėjmė sa mė parė njė gjė tė tillė, pasi na duhet tė arrijmė objektivat tona, duke bėrė njė lojė mė ofensive nė raste tė veēanta. Nuk luhet gjithmonė nė mbrojtje.

  ? Por me kėtė rreshtim ju keni mė shumė pėrgjegjėsi...

  ? Pėrgjegjėsia ime nė kėtė skemė tė re ėshtė mė e madhe, sepse trajneri mė kėrkon mė shumė qė tė shfrytėzoj topat e gjatė, qė tė ndihmoj skuadrėn dhe nė lojėn mbrojtėse. Tani loja ime ėshtė mė shumė nė funksion tė skuadrės.

  ? Bariē po mendon ta pėrdorė kėtė skemė kundėr Holandės A ėshtė ky njė avantazh pėr ju?

  ? Tė them tė drejtėn e shoh veten mė tė favorizuar, dhe ėshtė mė mirė, pasi duke luajtur me klubin nė skemėn 4?5?1 mund tė mėsohem me rolin e sulmuesit tė vetėm. Kjo ėshtė njė skemė e mirė, qė mund tė na shėrbejė edhe nė ndeshjen kundėr Holandės.

  ? Kjo do tė thotė tė luash me njė sulmues, nė njė ekip qė ka katėr tė tillė. Si e pėrjetoni kėtė konkurrencė?

  ? Konkurrenca ekziston gjithmonė, sidomos nė Bundesligė ku pėr ēdo pozicion duhet tė jenė 2?3 lojtarė, sepse ėshtė njė kampionat ku duhet tė jesh i pėrgatitur pėr dėmtimet, pezullimet, ndeshjet e mira dhe ato tė dobėta. Duhet tė ketė sa mė shumė konkurrencė sepse vetėm ajo tė ēon pėrpara dhe unė kam pėrfituar personalisht nga njė gjė e tillė.

  ? Kombėtarja luan me Maltėn tė mėrkurėn. Cilat janė objektivat pėr kėtė takim?

  ?Ky ėshtė njė test shumė i mirė si pėr skuadrėn kombėtare, ashtu edhe pėr mua personalisht, pasi na duhet qė tė vazhdojmė atė ecuri rezultatesh pozitive si ndaj Luksemburgut.

  ? Holanda nuk ėshtė Malta apo Luksemburgu...

  ? Po, ėshtė e vėrtetė qė Holanda nuk ėshtė Luksemburgu dhe duhet tė djersitim mė shumė. Megjithatė, nė fushė jemi tė barabartė, siē ėshtė Luksemburgu, ashtu ėshtė edhe Holanda. Duhet tė kemi besim te vetja jonė, pėr tė kėrkuar njė fitore, ndonėse do tė ishim tė kėnaqur edhe me njė barazim.  Vetėm vrapime pėr kuqezinjtė

  Stėrvitja e djeshme, qė ka qenė edhe e para pėr kombėtaren, nė kuadėr tė pėrgatitjeve pėr miqėsoren me Maltėn, ėshtė zhvilluar dje, nė orėn 18:00 nė stadiumin “Niko Dovana”. Kėshtu, thuajse tė gjithė kuqezinjtė, me pėrjashtim tė Berishės ? i cili ka mbėrritur mbrėmė nė darkė dhe ka shkuar direkt nė hotel – kanė zhvilluar vrapime nė pjesėn mė tė madhe tė seancės.  Mbėrrin edhe Berisha

  Ka mbėrritur mbrėmė vonė edhe sulmuesi i kombėtares, Besart Berisha, i cili e ka mbushur listėn e trajnerit Bariē. Kėshtu, pėr shkak tė trafikut ajror dhe tė pamundėsisė sė linjave tė tjera, futbollisti ka mbėrritur mbrėmė direkt nė “Hotel Adriatik” dhe i ėshtė bashkuar skuadrės. Sot ai pritet tė zhvillojė edhe stėrvitjen e parė me pjesėn tjetėr tė skuadrės.  Kuqezinjtė, orė relaksi

  Pas stėrvitjes sė djeshme, tė zhvilluar nė “Niko Dovana”, kuqezinjtė janė lėnė tė lirė nga trajneri Bariē, edhe pse nuk janė lejuar tė dalin nga ambientet e hotelit. Megjithatė, lojratėt kanė gjetur mundėsi tė tjera pėr t’u argėtuar, edhe pse nė njė kohė vere mjetet e argėtimit nuk mungojnė nė “Hotel Adriatik”. Megjithatė, nė orėn 11:00 tė gjithė janė futur nė regjim “kazerme”.  Arjan Bellai, deputet nė Greqi

  Arjan Bellai, ish?futbollisti i kombėtares shqiptare, i cili ka luajtur pėr shumė vite nė Greqi, ėshtė pėrfshirė nė listėn e kandidatėve pėr deputet nė zonėn e Janinės dhe kandidatura e tij konsiderohet e vlefshme nga Partia Demokracia e re. “Unė nuk di gjė konkrete rreth kėsaj qė thoni”, u shpreh ish?futbollisti, Bellai, qė aktualisht zotėron pozitėn e zv/ trajnerit dhe drejtorit teknik te skudrea e PAS Janinės. “Megjithatė, duhet tė cilėsoj se ndihem shumė i respektuar nėse diēka e tillė ėshtė marrė nė konsideratė nga Partia nė fjalė. Ėshtė njė nder pėr mua qė tė vlerėsohem nė kėtė mėnyrė nga drejtuesit pėrkatės”, vazhdoi bisedėn Arjani, i cili nuk hodhi poshtė interesimin dhe dėshirėn e tij pėr njė propozim tė tillė.  Levante kėrkon Bogdanin

  Klubi spanjoll i Levantes kėrkon sulmuesin shqiptar, Erjon Bogdanin. Edhe pse klubi i Primera Divizionit nuk ka bėrė asnjė ofertė zyrtare pėr Bogun nė klubin verdheblu tė Kievos, oferta duket se ėshtė bėrė privatisht agjentit tė Erit. Kjo ėshtė edhe oferta e disatė pėr Bogdanin, i cili po vazhdon tė mbetet njeriu merkato i Serisė A. E kėrkojnė Napoli, Lacio, Kaljari, Siena, por edhe Rexhina, edhe pse ai duket se nuk po mund tė lėvizė. Kėrkesa e Kievos ėshtė shumė e lartė dhe kjo mund tė bėjė qė Bogdani tė qėndrojė nė Serinė B. Nga ana tjetėr, kjo nuk ėshtė njė alternativė perfekte pėr Bogun, i cili pėlqen tė qėndrojė nė Serinė A, pavarėsisht se mė cilėn skuadėr.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHQIPERI - MALTE

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Aug 23 2007, 18:32

  Kuqezinjtė, “telegram me tre viza” Van Bastenit

  Nė fillim tėndeshjes numri i tifozėve ka qėnė i vogėl por mekalimin eminutave ai shtua ndjeshėm.Gjatė gjithė takimit,megjithėsemiqėsor, tifozėria e ka mbėshtetur shumėskaudrėn.

  - Salihi shėnon golin e parė me pėrfaqėsuesen shqiptare. Ka festuar me mėnyrėn e retė tij duke shkuar me vrap drejt kėndit.

  - Bogdani megjithėse kapasur njė dėmtim tėlehtė, nuk kishte asgjė pėr tu shqetyėsuar, thjesht njė tėrheqje. E njėjta situatė edhe pėr Berishėn.

  - Trajneri Bariē nė njė rats ėshtė nervozuar pasi Bushi ėkrkonte tė godiste vetė njė ence,por trajneri kėrkoi me ngulm qė nė fund ta gjuante Duro.

  - Bariē gjatė gjithė ndeshjes ka polemizuar nė mėnyrė konstanteme gjyqtarin kryesor,pėr ndonjė rast mos dhėnie goditjesh dėnimi pro shqiptarėve.

  - Shqipėria rezulton bilancin mėpozitiv tė kėtij viti. Skuadra kla humbur 2 ndeshje miqėsore (maqedoninė dhe Anglinė dhe ka fituar njė miqėsore meMaltėn. ndėrkohė nė ndeshje zyrtareasnjė humbje, 2 barazime dhe dy triumfe.

  - Pėr tė tretėn ndeshje rresht portakuqezi epaprekur ndėrkohė qė kjo ishte fitorja e tretė rresht. Rezultate tėpastra.  "Unė jau kisha thėnė, ne tani jemi shumė mė lart se 1 vit mė parė"

  Bariē: Probleme si pasojė e konkurrencės? Ndodh kudo,do ti analizojmė pasi tė shohim videon  Kjo ėhstė Shqipėria e tij. Luan futboll, shėnon, jep spekatalė dhe ka konkurrencė. Dhe ka njė moshė tė re.nėpjesnė e dytė nė fushėn e lojėsluante Hyka 19vjeē, Berisha 21 dhe Vangjeli 21.Jo keq, po ti shtosh edhe faktin qė Dallku ende nuk nuk kambushur 25,epo akq ėshtė Kapllani e saklihi ėshtė 23. E Bushi e Dede megjithėse janė mbi 30 duken sikur janė shumė tėrinj."Kjo ėshtė Shqipėria qė unė dua - thotė trajneri pas ndeshjes - mė pėqleyen nė ėprgjithėsi tė gjithė.Kanė luajtur me seriozitet dhe kanė dėshmuar sejanė nė gjendje tėluftojnė pėr njė vend titullari".

  Porta - Nė 6 ndeshjet e fundit Shqipėria e Bariē 5 herė nuk ka pėsuargol."Por sigurisht qėnuk kemi bėrėndonjė mrekulli, thjesht uy kemi marrė 100% tė gjithė lotjarėve difensivė, pastaj skuadra luan nė tėrėsi nė nė mbrojtje dhe nė tėrėsi nė sulm, kėshtu qė nukmund ti ndaj repartet. Por sikur tė mos pėsojmė askundėrskuadrėsholandeze atėherėdo tėishte njė gjė e shkėlqyer".

  Problemet - Nė ndonjė lojtarėtpėrlaesshin me njri tjetrin nė fushė.Problemkonkurrence? "Po unė nuk e di, mė thoni ndonjė gjė konkrete.Pastaj uinėmendojs e njė gjė e tillė ndodh nė tė gjithaskuadrat e Botės.Unė them aqmėmirėqėtrani kemi kaq shumė konkurrencė".Rastkonreket? Bushi ėprshembullqė donte tėgjuante goditjen e dėnimit dhe nė fund bariē vendosi Duroi..."Bushi sot ka dashur me tėgjithė mėnyrat tė shėnojė, ndoshta edhe e teproi por unė e vlerėsoj karakterin e atij futbollisti". Po Duro?"Duro duhet tė kuptojė qė nė fushė ka edhe lojtarė tėtjerė, duhet tėpasojė,dhe tė mos eekzaegjorojė topin,.Por mos kujtoni sekėto janė probleme serioze".

  Kampionati - "Lojtarėtekampionatit kishin njė gjendje tėpėlqyeshme.Dede u paraqit mnė mėnyrė shumė seriozendėrkohė edhe Muka mė pėlqeu. Xhafaluajti shumė saktė. Nė pėrgjithėsi janė nė njė kondicion tė pėlqyeshėm".

  Kundėrshtari - "Malta edopbėt? Ndoshta porunė nuk mendojs e Shjqipėria e ka kaq tė thejshtė qė tė fitojė tėgjitha takimet. Ne kemi arritur tė fitojmė njė ndeshje tėpastėr dhe kjo nuk na i zbeh meritat,pavarėsisht se edhe unė jam shumė konshient qėpėrballė nuk kishim njė superfuqi".

  Holanda - "Phhh...dop tėluajmėmeskaudrėn tonė mė tėmirė duke shpresuar qėtėmos kemi dėmtime.Sotnukkishim as canėn e as Currin e sėrish kishte shumėkonkurrencė.Ju kam thėnė qė ne tani jemi shumė mė lartseskuadra e njė viti mė parė.Skuadra po fiton pa u sforcuar shumė dhe kjo ėshtė njė gjė pozitive".

  Lala - Ndoshta nuk ka bindur megjithėseme grintėn dhe arrogancėn sportive ka arritur tėlėrė mbresa.megjithatė njė sy io hollėeka kupotuarqė nukė shtė Lala i ditėve tėtij mė tėmira. Bariē sigurisht nukd ėhsiron tė bėjė asnjė polemikė,pėrkundrazi: "Ai ka

  luajtur...kaq".  Eshtėsi gjithnjė Salihi "Kur prek shėnon gjithnjė"

  Ai ėshtė "io liundur me kėmishė". Asnjė foendim,golin e ka nė gjak,luan si profesionist,por edhe vetė e di qė nė ndonjė rats kashumė fat.Aq mėmirė pėr tė gjithė. Edhe pėr tė: "Fat? Porėshtė pjesė e lojės.Mendoj segoli mė ka zhbllokuar.Nuk kisha luajtur kurrė nga pjesa eparėme pėrfaqėsuesen dhe tė shėnosh aq shpejt ėshtė gjithnjė bukur.Pastaj njė gol nė Shqipėri kisha 9 muaj qė nuk e realizoja...qesh...Unė mendojs e tani jam nė njė formė tėmirė,po shėnoj edhe me Riedin dhe po tregoj se jam pjekur.Nė fushė kundėr Holandės?Po tėgjithė e duan.Pyesni Bariēin njė ditėpara ndeshjes".  Berisha i bėn tė gjitha,shėron edhe gjurin madje

  Njė moment frike.pasi provon me tėgjithė mėnyrattėintepretojė njė ndeshjemiqėsore si finalen e Ligėssė kampioneve, Berisha e ka tepruar, sepse nė fund tė fundit rrezikoi shumė. Gjurikėrciti fort,porpasi u fut nė dhomatezhveshjes nuk pati asnjė paniok: "Nuk kisha ndonjė gjė tėmadhe, tani jam OK,frika kaloi. Mėpėlqeu fakti qė shėnova nė Tiranė qėnė ndeshjen e dytė qė luaj nė kėtė fushė,ky stadiumė shtė emocionues.Kush ėshtė mė i bukur goli me Anglinė apoem Maltėn? Ti lėmė shakatė, tėshėnosh kundėr Anglisė ėshtė madhėshtore".  Notat e lojtarėve

  Beqaj pa notė - nė pjesnė e parė qėu aktivizua nuk patiasnjė problem.

  Vangjeli 7 - Nuk bėn mrekullira,por ėshtė njė ng aata qė cdo trajenr e do nė formacion. Wshtė vetėm 21 vjec dhe ;luan nė Greqi me Arisin. Nuk ka asnjė emocion, duket qėėshtėmėsuar me stadiume tėmėdha.Lojtarkrahu1

  Dede 6.5 - Nė ndonjė rast io kujtohen fantazmate sėshkuarėsme ndonjė lėvizje kaotike, por nė fund Bariē mbyll cdo vrimė: "ishte serioz".Pėr moemtin titullar.

  Dallku 6.5- nė pjesnė e parė bėn mirė qėndėrmbrotjėsin. Dhe e bėn mirė.nė pjesnė e dytė bėn mesfushorin e krahut. E bėn nė mėnyrė tė vecanbtė, jo keq,por nė nmdonjė raste tepron.Kėrkon cdo top.Duhetti shpojegojė dikush qė nėjo gjithnjė kur je i lriė pasohesh.

  Haxhi 6 - Ndonjėproblem fizik ekondicionon njė pejsė loje megjithatė asgjė pėr tu shqetėsuar.Nuk ėshtė haxhi shpėrthyes,;por Haxhi i zakonshėm.Nga ai nuk priste njeri provė.

  Skela 5.5 - Nuk ėhstė nė ditėtetij mė tėmira,madje nė ndonjė rast dukej shumė i sforcuar nė veprimet etij.Kundėr Holandėsnuk luan, Bariēellogarit pėr sfidat e tjera.

  Berisha 7 - I bėn pak nga tėgjitha,m shtyllė,gol, raste dhe shumėaksione interesante.ndoshta nėsee mban topin njė cikė mė pak dot ė kishtė njė notė mė tėmirė, megjithatė ishte mbresėlėnės.

  Muka 6.5 - nė 30 minutat e paraluajtir nėformėne tin ideale dhe u shėrbey dhe shėrbey. Mėpas si tėgjithė uz ėvėnėdėsua.

  Lala 5.5 - Nė fushė ėshtė rptoasgnist pėr grintet dhe pėr ngacmimet me maltezėt.Vrapon shumė, por ishte i vetmė. ndoshtame njė Canė nė krah do bėnte gjėra mė tėmira.

  Bogdani 6 - Aqsaluan krijon panik por mė padėmtohet dhe del nga fusha.

  Kapllani 5.5- Nota jo shumėėprfajin e tij. Shėnon gjithnjė kur ėshtė vetmė pėrpara. Duketqė nukė shtė skemaidealepėrtė.

  Salihi 7 - Do merrtenjė notė mė tėmirė nėse nuk do besonte kaq shumė se cdoprekje ėshtė gol.Shėnon sa hyn,ėshtė sigurisht "ilindur me kėmishė". Por mė pas bėn tėzakonshmet. Nė fund nuk pati mė fat nė dy tri raste.

  Bushi 6 - Wshtė gjithnjė i njėti, vrapon shumė,luan para dhe majtas por kėtė rradhė do aq shumė tė shėnojė sa eprovon edhe me dorė.merr tė verdhė.


  _________________

  Sponsored content

  Re: SHQIPERI - MALTE

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue Nov 20 2018, 22:59