Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA 6 / Teuta-SHKUMBINI

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  JAVA 6 / Teuta-SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Oct 04 2007, 14:23

  Teuta-SHKUMBINI

  Teuta – Shkumbini, Peqinasit duan fitoren e parė nė transfertė

  Djemtė e detit ndodhen nė njė pozitė shumė tė keqe. Tashmė ato kanė ngel pa trajner pas dorėheqjes sė Hysen Dedjes. Skuadra drejtohet nga Gentian Begeja. Vetėm tre pikėt i dhen vendasve nė kėtė pėrballje, por duket e pamundur pėr kėtė takim pasi pėrball do kenė njė Shkumbin ndryshe nga sezonet e kaluara. Teuta me djem tė rinj nė skuadėr do e ketė shumė tė vėshtirė tė pėrballojė emrat e mėdhenj qė ka ofruar Peqini nė skuadėr kėtė sezon. Trajneri Magani kėrkon nga skuadra e tij fitoren e parė nė trasfertė pėr tė aritur objektivat e vėnė nga presidenti i cili ka shpenzuar jo pak pėr kėtė skuadėr. Peqinasit do kenė me vete dhe mbėshtetjen e tifozėrisė sė tyre tė zjarrttė.


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Dec 26 2007, 16:01, edituar 2 herė gjithsej


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 6 / Teuta-SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Oct 05 2007, 11:43

  P.Lapi S.Zeka-A.Pregja E.Peza

  kto jane gjyqtaret e neserm


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 6 / Teuta-SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Oct 05 2007, 11:46

  Magani, “gara” nė kalimin e pengesave

  Nė ndeshjen e nesėrme, qė do tė luhet nė “Niko Dovana” tė Durrėsit, pėrballė peqinasve, tė cilėt mbajnė vendin e gjashtė nė renditje, do tė jetė njė skuadėr me emėr tė madh, si Teuta, qė gjithsesi ka vetėm tri pikė. Duke mos harruar peripecitė e dy sezoneve tė kaluara, kur peqinasit me vėshtirėsi arritėn tė mbijetonin nė kategorinė superiore, kėtė radhė duket se pozitat janė krejt ndryshe, kjo dhe falė mbėshtetjes qė jep presidenti ambicioz Xhavit Ismaili. Nga ana e tij, edhe trajneri Magani ėshtė ambicioz nė synimet e tij, ndėrsa kėrkon qė Shkumbini tė “saldohet” mes gjashtė skuadrave mė tė mira. Duke iu kthyer fitores ndaj krutanėve, Magani kėrkon qė edhe nesėr, ndaj Teutės, lojtarėt e tij tė luajnė po me atė shpirt gare, edhe pse do tė jetė njė pėrballje mė e vėshtirė. “Nė skuadėr ėshtė rritur dukshėm besimi nė forcat e saj dhe lojtarėt po kalojnė njė gjendje mė tė mirė psikologjike”, ėshtė shprehur Magani. “Megjithatė, tė mos harrojmė se kampionati ėshtė njė garė e gjatė me shumė pengesa dhe tė shtunėn e kaluar ne kapėrcyem vetėm njėrėn prej tyre. Ndaj, duhet bėrė kujdes, sepse ēdo javė do tė na nxjerrė pėrpara njė pengesė serioze, sikurse ėshtė ajo e sė premtes”, ka nėnvizuar trajneri i skuadrės peqinase, qė ėshtė ulur pėr herė tė parė si “timonier” i pankinės sė Shkumbinit. Trajneri ėshtė pėrpjekur qė kėtė vlerėsim tė tij t’ua pėrcjellė gjatė ditėve tė javės edhe futbollistėve tė skuadrės qė drejton. Sipas mesfushorit elbasanas, Kuēi, njė faktor i rėndėsishėm, nė arritjen e rezultatit pozitiv nė Durrės, do tė jetė kolektiviteti nė veprime, i cili u shfaq mirė tė shtunėn e kaluar, nė ndeshjen e fituar ndaj Kastriotit. “E dimė qė “djemtė e detit” do tė kėrkojnė ta fitojnė ndeshjen. Prandaj ne duhet tė zhvillojmė njė lojė tė mirė dhe, mbi tė gjitha, me theks sulmues, gjithmonė duke iu ruajtur aventurės”, tregon Kuēi. Mesfushori vijon tė shpjegojė se, edhe ndaj krutanėve, loja sulmuese jo vetėm kishte pėrparėsi, por ishte e rrezikshme dhe rezultative, ēka tregon se kanė forca. “Prandaj na bie si detyrė qė edhe nė ndeshjen e sė premtes tė zhvillojmė pėrsėri njė lojė me theks sulmues, me qėllim qė tė arrijmė objektivin. Kam besim se skuadra jonė do tė dhurojė pėrsėri emocione dhe fitorja kundėr Kastriotit do tė ketė vazhdimėsi. Ne duam tė ngjitemi sa mė lart nė renditje dhe ky fakt na bėn qė tė jemi mė tė pėrqendruar. Megjithatė, secila ndeshje ka radhėn e vet”, ka vazhduar tė flasė Kuēi, qė megjithatė nuk harron tė kujtojė se nė transfertat e deritanishme Shkumbini nuk ka qenė i suksesshėm. “Nuk duhet tė gabojmė pėrsėri e tė bėjmė njė tjetėr hap fals”, thotė mbrojtėsi ekbasanas, i cili ka besim se nė Durrės do tė jetė ndryshe. Megjithėse nuk ėshtė aktivizuar si titullar nė ndeshjet e fundit, ai ėshtė munduar tė ndihmojė skuadrėn nė realizimin e objektivit. “Dėshirėn e kam tė madhe tė aktivizohem dhe tė jap maksimumin pėr t’i shėrbyer skuadrės. Nuk ka shumė rėndėsi, nėse luaj si titullar apo si zėvendėsues”, pėrfundon Kuēi.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 6 / Teuta-SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Oct 05 2007, 18:50

  Durres, Niko Dovana
  TEUTA-SHKUMBINI 1-1 min 85
  Mirel Cota 8 (assist Labinot Haliti), Ilir Qorri 81
  Min 65 Roland Dervishi missed penalty
  Teuta: Xhevair Kapllani, Liridon Ahmeti, Erjon Dushku, Arben Likmeta, Vasiljevsk Lamaj, Emiljano Vila, Labinot Haliti, Shaqir Stafa, Bledar Hodo, Mirel Cota, Ismaila Jagne (Vilfor Hysa 46)
  Trajner: Gentian Begeja
  Shkumbini: Ervin Llani, Lorenc Pashaj, Merdian Kasollja, Gentian Stojku, Rezart Dabulla, Egert Kuēi (Laert Ndoni 40), Ilir Qorri, Fejzo Shenaj, Klevis Dalipi, Roland Dervishi, Albano Byzhyti
  Trajner: Gugash Magani
  Gjyqtaret: Pajtim Llapi, Arben Pregja, Sonil Zeka
  Karton i verdhe: Rezart Dabulla
  Karton i Kuq: Gentian Stojku 88, Rezart Dabulla 89, Arben Likmeta 89


  _________________
  avatar
  tapa
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 11
  Registration date : 06/08/2007

  Re: JAVA 6 / Teuta-SHKUMBINI

  Mesazh nga tapa prej Sat Oct 06 2007, 04:28

  Urime Shkumbinit se gjithmon ka marre pik ne durres edhe pse gjithomen kan bo hile durresaket..


  Forca shkumbini
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 6 / Teuta-SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Oct 06 2007, 11:33

  o tape duhet t kishim fitusepse durrsi eshte ne krize plus ne kemi elemente qe duhet te bojne diferencen.
  megjithate suksese se ka marre nje rezultat pozitiv


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 6 / Teuta-SHKUMBINI

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Sun Oct 07 2007, 10:18

  ne kete krize qe o durresi ne duhet te kishim mare 3 pike e jo barazim.poca me i bo kur mban disa plehra si puna e stojkut ekip


  _________________

  Sponsored content

  Re: JAVA 6 / Teuta-SHKUMBINI

  Mesazh nga Sponsored content

   Similar topics

   -

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:19