Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA 22 / Dinamo - SHKUMBINI

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  JAVA 22 / Dinamo - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Feb 29 2008, 15:42

  Dinamo - SHKUMBINI (S. Stėrmasi) 01.03.2008
  Gjyqtaret :K. Meta, A. Mali, L. Mustafaraj


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 22 / Dinamo - SHKUMBINI

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Fri Feb 29 2008, 17:02

  HAJDE INSHALLAH ME NAJ REZULTAT TE MIRE KETE NDESHJE....
  TNA HEQIN MERZITJEN E SE MERKURRES...


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 22 / Dinamo - SHKUMBINI

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Sun Mar 02 2008, 12:45

  Dinamo shmang krizėn me fitoren ndaj Shkumbinit


  Goli i Poēit siguron fitoren minimale dhe vendin e parė nė fund tė fazės sė dytėSkuadra
  e Dinamos ka arritur tė harrojė pėrkohėsisht problemet e javėve tė
  fundit, duke arritur njė fitore 1-0 ndaj Shkumbinit pėr tė ruajtur
  vendin e parė nė renditjen e Superiores edhe nė fund tė fazės sė dytė.
  Ekipi i drejtuar nga Ilir Daja ka pėrballuar me sukses krizėn e kohėve
  tė fundit, duke rigjetur fitoren pas katėr ndeshjesh "thatėsirė".
  Pavarėsisht pozitave tė dy skuadrave nė renditje, ndeshja nuk ka qenė
  aq e lehtė pėr dinamovitėt, pasi Shkumbini kėrkonte nė ēdo mėnyrė pikė
  nė kėtė sfidė delikate. Ndaj aksionet e para kanė qenė pikėrisht tė
  peqinaseve, tė cilėt rrezikuan qė nė minutėn e 6-tė me anė tė Stojkut,
  i cili gjuan fluturimthi nė hyrje tė zonės, por topi grushtohet
  saktėsisht nga Kotorri qė nuk lejon tė preket rrjeta e portės sė tij.
  Dinamo pėrpiqet tė reagojė, por dyshja e sulmit Kuli-Pejiē nuk arrin tė
  gjejė hapėsira nė mbrojtjen peqinase ku Xhyra shoqėron nė ēdo hap
  sulmuesin e rrezikshėm kroat. Pėr tė zgjidhur kėtė situatė tė vėshtirė
  mendon Poēi, i cili pėrfiton nga njė kombinim i shkėlqyer i Abraham dhe
  Ferrajt nė krahun e majtė pėr tė dėrguar topin nė rrjetė nė minutėn e
  21-tė. Avantazhi ndihmon Dinamon, qė tashmė e ka mė tė thjeshtė tė
  luajė nė sulm, pa pasur shqetėsimin e mungesės sė golit. Pejiē dhe Kuli
  provojnė nė tė gjitha mėnyrat tė kalojnė Llanin, por gardiani i
  peqinasve tregon talentin e tij me disa devijime spektakolare qė
  shpėtojnė portėn nga gola tė sigurt. Nė pjesėn e dytė, ėshtė Shkumbini
  qė provon me ngulm t‘i afrohet golit tė barazimit, por peqinasit e kanė
  shumė tė vėshtirė t‘i afrohen zonės dinamovite, pasi Pisha kontrollon
  qetėsisht ēdo iniciativė tė sulmuesve miq. Tė vetmet rreziqe pėr portėn
  e Kotorrit vijnė nga goditjet standarde, ku Kuēi nė minutėn e 74-t i
  afrohet shumė golit, por ndėrhyrja e gardianit tė Dinamos shpėton
  situatėn. Njė minutė mė vonė, pas njė kundėrsulmi nė krahun e djathtė
  tė Ishkės, Pejiē ka mundėsi tė shėnojė golin e dytė, por gjuajtja e tij
  me kokė nė njė pozicion tė favorshėm kalon jashtė kuadratit. Nė minutėn
  e 91-tė vijnė edhe drithėrimat e fundit nė portėn e Dinamos, kur Nexha
  gjen nė zonė Xhyrėn, por gjuajtja me kokė e mbrojtėsit shtatlartė tė
  peqinasve pėrfundon jashtė kuadratit. Me kėtė sukses, Dinamo siguron
  vendin e parė nė renditje dhe njė kalendar mė tė favorshėm nga
  ndjekėsit, duke filluar qė nė javėn e ardhshme kur do tė ketė pėrballė
  Skėnderbeun. Megjithatė, blutė kanė shfaqur pėrsėri probleme nė lojėn e
  tyre sulmuese, duke bėrė tė harrohen goleadat e fazės sė parė.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 22 / Dinamo - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Sun Mar 02 2008, 15:43

  Dinamo mposht me mjaft veshtiresi Shkumbinin
  Dinamo-Shkumbini 1-0

  Shenues: Poci 21'

  Kryesuesit e kampionatit, ne turbullira te shumta gjate javes se
  fundit, prisnin ne "Selman Stermasi" Shkumbinin, qe gjithashtu kerkonte
  te ringjitej pas skualifikimit nga Kupa. Shkumbini e nis me mire dhe
  per minuta te tera ushtron presion ndaj Dinamos, por eshte
  "nendetesja", ajo qe godet e para. Ne minuten e 21-te eshte Artion
  Poci, i rikthyer nga skualifikimi, qe gjendet ne vendin e duhur, ne
  momentin e duhur, dhe shtyn topin ne rrjete pas nje rremuje ne zone.
  Dinamo eshte ne avantazh dhe kerkon vetem te ruaje rezultatin, ndersa
  Shkumbini shtyn me shume qe te shenoje golin e barazimit, por nuk
  mundet ta gjeje ate. Me avantazhin e Dinamos mbyllet pjesa e pare e
  lojes. Pjesa e dyte eshte nje kopje e se pares. Shkumbini kerkon te
  barazoje shifrat, por nuk arrin dot. Dinamo vuan gjate gjithe kohes
  presionin e miqve. Peqinasit shkojne disa here afer golit. Stojku gjuan
  nga distanca, por Kotorri ben mrekulline. Dabulla gjuan tokazi dhe tre
  lojtare te Shkumbinit tentojne ta devijojne topin, por dalin huq.
  Vershellima e gjyqtarit Meta i con te gjithe ne dushe. Dinamo arrin te
  ruaje kryesimin e vetme dhe kalon ne nje fare menyre krizen e dy
  ndeshjeve te fundit. Daja e nis me fitore aventuren e tij ne krye te
  Dinamos, per te bindur drejtuesit blu se mund te besojne tek ai deri ne
  fund te sezonit.

  KohaJone


  _________________

  Sponsored content

  Re: JAVA 22 / Dinamo - SHKUMBINI

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:19