Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA 17 / SHKUMBIN - Teuta

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  JAVA 17 / SHKUMBIN - Teuta

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Dec 26 2007, 15:55

  JAVA 17,29 DHJETOR ORA 14:00


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 17 / SHKUMBIN - Teuta

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Dec 26 2007, 15:56

  Byzhyti, njė “dhuratė” me Teutėn: Fitoren

  Pas pikės sė marrė nė Lezhė, tashmė ekipi i Shkumbinit do tė kėrkojė njė fitore kundrejt ekipit tė Teutės nė ndeshjen e fundit nė fushėn e tij, pėrpara shikuesve peqinas pėr vitin 2007. Pėr kėtė arsye, ekipi do tė kėrkojė qė nė kėtė ndeshje tė arrijė fitoren, duke u bėrė tė gjithėve njė dhuratė nė prag tė fundvitit. Tifozėt peqinas e kanė ndjekur ekipin edhe nė qytetin e Lezhės nė barazimin me Kastriotin, ndaj edhe kjo fitore pritet qė t’i dedikohet atyre. Nė kėtė takim kthehet edhe mesfushori lushnjar Alban Byzhyti, i cili nė ndeshjen ndaj Kastriotit mungoi pėr shkak tė tre kartonėve tė verdhė. Nė takimet e luajtura pėr ngjyrat bardhekaltėr, lojtari ka qenė vazhdimisht nė rritje, ndaj dhe konsiderohet si njė lojtar tepėr i dobishėm pėr Shkumbinin. Pėr kėtė takim, vetė lojtari ka mendimin se fitorja duhet tė jetė kryefjala, e kėtė fitore t’ua dedikojnė tifozėve peqinas. Ndėrsa nga ana e tij, Bizhyti dėshiron shumė qė nė kėtė takim tė shėnojė. Pėr gazetėn “Panorama Sport” lojtari shprehu edhe vlerėsimin pėr kundėrshtarin. “Takimi i radhės luhet nė fushėn tonė dhe kjo ka shumė rėndėsi. Nuk duhet nėnvleftėsuar undėrshtari ,dhe duhet tė kemi parasysh se ata nuk kanė ē’tė humbin. Por nga ana tjetėr, edhe ne nuk kemi ndėrmend tė bėjmė ndonjė blof dhe as tė tolerojmė nė kėtė takim. Kemi njė tifozeri pėr t’u falėnderuar, sepse na ndjekin gjithmonė, prandaj fitorja kundėr Teutės pėr ne ėshtė njė obligim, e jėkohėsisht edhe njė dhuratė pėr tė gjithė tifozerinė peqinase”. Por fitoren, mesfushori i Shkumbinit e vlerėson edhe si njė bazė e fortė pėr vazhdimin e kampionatit. “Duke arritur tė fitojmė, mendoj se kjo do tė na ndihmojė pėr t’u ngritur edhe nė tabelėn e klasifikimit, si dhe tė jemi tė qetė pėr vitin e ardhshėm. Shpresoj qė nė kėtė takim, loja ime ta ndihmojė sa mė shumė ekipin dhe shpresoj gjithashtu, qė tė mė jepet rasti qė tė shėnoj, duke u dhėnė tė gjithėve qė kam pėrzemėr, si dhe tifozėve peqinas, njė kartolinė personale. Gjithsesi, kjo ka pak rėndėsi, ndėrsa primare mbetet fitorja e ekipit”, ka pėrfunduar mesfushori i Shkumbinit, Alban Bizhyti.

  Nga Panoramasport


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 17 / SHKUMBIN - Teuta

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Dec 27 2007, 16:55

  K.Dalipi kėrkon rikthimin me gol pėr tifozėt

  Sulmuesi elbasanas i Shkumbinit, Klevis Dalipi, do tė jetė nė fushė nė ndeshjen e fundit me Teutėn

  Ka munguar nė dy ndeshjet e fundit pėr njė tėrheqje muskulore dhe mungesa e tij ėshtė ndier jo pak nė ndeshjen e fundit nė Lezhė me Kastriotin, ku Shkumbini mori vetėm njė barazim. Bėhet fjalė pėr sulmuesin elbasanas tė Shkumbinit, Klevis Dalipi, i cili rikthehet kėtė javė tė fundit pėr kėtė vit, duke dashur edhe tė kontribuojė nė realizimin e fitores, njė objektiv qė dihet tashmė kur luhet nė Peqin, aq mė tepėr pėrballė njė Teute jo nė atė nivel tė sezoneve tė mėparshme. "Ndihem mirė dhe dėmtimin e kam kaluar plotėsisht. Pėrgatitjet e kėsaj jave kanė filluar normalisht dhe shokėt janė tė motivuar pėr t'i bėrė njė mbyllje sa mė tė mirė kėtij viti. U mėrzita qė nuk morėm mė shumė se njė barazim me Kastriotin, sepse mundėsitė ishin, edhe nė pamje tė parė duket rezultat i mirė. Fatmirėsisht, nuk kemi tė dėmtuar kėtė javė dhe grupi ėshtė pa mungesa," - shprehet pėr "Sportin shqiptar" Klevis Dalipi, sulmuesi qė e ka provuar edhe titullin me Elbasanin. Ndėrsa dje pritej analiza e ndeshjes sė fundit, ashtu siē ndodh normalisht, trajneri Magani nuk e ka bėrė kėtė gjė, si pėr tė thėnė qė ajo qė iku nuk kthehet mė dhe duhet parė nga ndeshja e radhės. Nė stėrvitjen e djeshme nuk ka pasur mungesa, ku ka qenė tė pranishėm edhe Dabulla me Bizhytin, pa harruar Dalipin e madh, qė tashmė e ka kaluar plotėsisht dėmtimin. Tė pranishėm nė seancėn e djeshme kanė qenė edhe tifozė, sepse brenda grupit ėshtė zhvilluar edhe njė ndeshje kontrolli. Duke folur me tifozėt peqinas, futbollistėt e Shkumbinit u premtojnė fitoren, si dhuratėn mė tė mirė pėr festėn e Vitit tė Ri. Kėtė gjė u ka premtuar edhe Klevis Dalipi, teksa ka pohuar: "U jemi shumė borxhlinj tifozėve peqinas, prandaj nė kėtė ndeshje tė fundit do tė luajmė pėr ta, duke e fituar normalisht ndeshjen dhe festuar nė mėnyrėn mė tė mirė ndėrrimin e viteve. Kemi mbėshtetjen maksimale tė tifozėve dhe tė presidentit Ismaili, kėshtu qė nuk na mbetet gjė tjetėr, veēse tė bėjmė detyrėn tonė dhe njėkohėsisht edhe tė marrim shpėrblimin, qė asnjėherė nuk na ka munguar kur kemi arritur rezultate pozitive." Kujtojmė qė Shkumbini kishte nė dispozicion njė shumė tė majme nėse do t'i fitonte tė tri ndeshjet e fundit. Me Vllazninė u fitua, por u barazua me Kastriotin dhe tė gjithė menduan se nuk ka mė premio. Megjithatė, duke u kėnaqur nga loja dhe atė qė dhanė nė fushė futbollistėt peqinas, Ismaili u ka premtuar se do ta mbajė nė fuqi kėtė premio, kuptohet duke fituar me Teutėn nė ndeshjen e fundit. Dhe shanset janė. "Personalisht do tė jap maksimumin nėse do tė jem nė fushė, pasi kjo varet edhe nga trajneri. U premtoj tifozėve njė gol nė ndeshjen me Teutėn dhe do tė bėj tė pamundurėn pėr ta shėnuar, kuptohet duke marrė edhe tri pikėt, sepse nuk do tė kishte asnjė vlerė. Dhe kėtė fitore, duke folur edhe nė emėr tė shokėve, do t'ua dedikojmė tifozėve peqinas, tė cilėt gjithmonė kanė besuar te forca jonė, madje edhe atėherė kur nuk kemi marrė rezultatet e duhura," - pėrfundon sulmuesi elbasanas i Shkumbinit, Klevis Dalipi.

  Nga shportishqiptar


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 17 / SHKUMBIN - Teuta

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Fri Dec 28 2007, 13:52

  EC ATY FITORE DHE VETEM FITORE....

  FOOOORCA ZEMRA JONE ,SHKUMBINI


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 17 / SHKUMBIN - Teuta

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Dec 28 2007, 16:25

  JA DHE GJYQTARET E NDESHJES
  T. Latifi, G. Maloku, E. Doda


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 17 / SHKUMBIN - Teuta

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Dec 29 2007, 18:23

  CUNAT NA NDERUAN SHOTE TE DASHUR VLLEZER ...FOOORCA SHKUMBINI ...KESHTU VAZHDOFSHIM GJITHMONE INSHALLAH..

  SHKUMBINI 2-0 Teuta`(X
  hyra 65', 77')


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 17 / SHKUMBIN - Teuta

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Sat Dec 29 2007, 20:21

  Xhyra, mbrojtėsi goleador i ShkumbinitShkumbini
  dominoi mbi Teutėn nė njė takim, kur tė dy ekipet e mbyllėn me nga 10
  lojtarė, por heroi i takimit ishte Klement Xhyra, qė jo vetėm shėnoi dy
  golat e fitores 2-0, por edhe dy tė parėt e tij gjatė 17 javėve tė para
  tė kėtij sezoni.

  Pas fitores sė thellė me Vllazninė 4-0 nė Peqin, djemtė e trajneri Magani i shkaktuan humbjen e 11-tė Teutės nė kampionat.

  Tri
  pikė tė arta nė fitoren e pestė shtėpiake qė konsoliduan edhe mezin e
  artė nė renditje (vendi i 7 me 24 pikė). Minuta e 55-tė prodhoi edhe
  tension tė jashtėzakonshėm nė fushė kur gjyqtari i takimit Tanush
  Latifi ndėshkoi me karton tė kuq nga njė lojtar pėr skuadėr: Hodo
  (Teuta) e Jakimovski (Shkumbini), tė cilėt goditėn njėri-tjetrin.

  Vendasit
  ishin mė kėrkues dhe dhjetė minuta mė pas, erdhi edhe goli i parė me
  autor mbrojtėsin Klement Xhyra (55’), i cili do tė shėnonte edhe golin
  e dytė nė minutėn e 77-tė. Teuta, qė nuk po kalon ende krizėn ndodhet
  nė vendin e 10-tė, por me 12 pikė po aq sa Besėlidhja.


  _________________

  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 37
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 17 / SHKUMBIN - Teuta

  Mesazh nga Admin prej Sun Dec 30 2007, 23:08

  urime per fitoren. ishallah vetem fitore pacim. forca shkumbini

  Sponsored content

  Re: JAVA 17 / SHKUMBIN - Teuta

  Mesazh nga Sponsored content

   Similar topics

   -

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:19