Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA 10 / Elabasani - SHKUMBINI

  Share

  Sondazh

  KUSH DO TA FITOJ DERBIN E PREFEKTURES Elbasani APO SHKUMBINI??

  [ 3 ]
  60% [60%] 
  [ 1 ]
  20% [20%] 
  [ 1 ]
  20% [20%] 

  Totali i votave: 5
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  JAVA 10 / Elabasani - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Nov 06 2007, 13:26

  Elbasani-SHKUMBINI
  Arbiter.Lapi,M.Dervishi-B.Mesi


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Dec 26 2007, 16:04, edituar 1 herė gjithsej


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 10 / Elabasani - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Nov 07 2007, 14:24

  Nė “Ruzhdi Bizhuta”pa tre ish-verdheblu
  Nė ndeshjen e radhės ekipi i Shkumbinit do tė luajė me disa
  mungesa tepėr tė rėndėsishme pėr formacionin e Maganit. Kjo
  vjen si rrjedhojė e pezullimeve dhe dėmtimeve qė kanė pėsuar
  disa lojtarė cilėsorė tė ekipit. Kėshtu padyshim bie nė sy mungesa
  e dy lojtarėve elbasanas, Gentian Stojku, i cili nuk do tė jetė
  pėr tė fundit ndeshje nė dispozicion tė trajnerit Magani, i pezulluar
  qė pas ndeshjes me Teutėn pėr katėr javė, dhe Ilir Qorri. Ky
  i fundit ende vuan nga njė dėmtim nė rrėzė tė kofshės sė djathtė.
  Po ashtu, tekniku Magani nuk do tė ketė nė gatishmėri edhe
  mesfushorin Sajmir Patushi, i cili mori karton tė kuq nė ndeshjen
  kundėr Besės sė Kavajės. Me gjithė kėto mungesa mendohet se
  ato nuk do tė ndikojnė aspak nė formimin e formacionit peqinas,
  qė ka nė organikėn e tij lojtarė tė tjerė qė meritojnė tė jenė pjesė
  e formacionit tė parė. Ashtu sikurse ėshtė bėrė traditė, menjėherė
  pas mbylljes sė seancės sė fundit stėrvitore, ekipi do tė grumbullohet
  nė njė hotel jashtė Peqinit, qė kėtė radhė mbetet enigmė
  pėr arsye qė vetėm drejtuesit e klubit i dinė.


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sat Dec 29 2007, 21:05, edituar 1 herė gjithsej


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 10 / Elabasani - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Nov 07 2007, 19:18

  Gjyqtari Lapi shahet nė korr, Elbasani rrezikon humbjen“Ruzhdi Bizhuta” prodhoi sharrjet e para nė korr kundėr gjyqtarit nė derbin e prefekturės Elbasani-Shkumbini (0-0) dhe arbitri shkodran Pajtim Lapi e ndėrpreu lojėn pėr 4 minuta, nė bazė edhe tė urdhrit tė ri tė dalė nga zyrat e Federatės Shqiptare tė Futbollit, apo siē quhet ndryshe edhe “Nisma Mema”. Mbetet pėr t’u parė nėse Shkumbini do ta fitojė 0-2 ndeshjen nė tavolinė, nė njė takim ku asnjė nga fqinjėt (shumė herė tė mirėkuptueshėm) nuk dėshironin tė dilnin pa pikė. Verdheblutė mė aktivė nė pjesėn e parė, ku Fjodor Xhafa ishte protagonist i pesė rasteve nė pjesėn e parė, ndėrkohė qė Shkumbini u mbrojt mirė, pasi peqinasit kėrkonin tė dilnin me tė paktėn me njė pikė nga “Ruzhdi Bizhuta”. Pjesa i paraqiti peqinasit mė kėrkues, por aspak tė rrezikshėm nė zonėn e vogėl tė mbrojtur nga Lika. Gjithsesi nga njė takim edhe me njė derbi tė vogėl midis dy vėllezėrve Dalipi: Endrit te Elbasani dhe Klevisit te Shkumbini, dy skuadrat prodhuan barazimin e 4-t midis 29 ndeshjet e zhvilluara midis tyre. Pėr Elbasanin ky ėshtė barazimi i katėrt rresht, ndėrkohė qė Shkumbini pas fitores me Besėn tė shtunėn e kaluar, kishte nevojė pėr pak “ēlodhje” pėrpara se tė pėrballojė Dinamon e vendit tė dytė nė shtėpi.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 10 / Elabasani - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Nov 08 2007, 14:20

  ELBASANI SHKUMBINI 0 0

  ELBASANI: Lika, Karēev, Mehmetaj, Tetova, Babaj(Plepolli 63’), Bulku
  (Nallbani 83’), Dalipi, Nuhiju, F. Xhafa, Bejzade.
  Trajner Krenar Alimehmeti.
  SHKUMBINI]: Llani, Dabulla(Kuēi 56’), Xhyra, Jakimovski(Dervishi 69’),
  Shenaj, Byzhyti, Dalipi, Pasha, Okvubili (Mustafaj 46’).
  Trajner Gugash Magani
  P. Lapi, M. Dervishi, B. Mesi (Shkodėr)
  NDESHJA
  3’ Kroson mjaft saktė Nuhiu pėr te Fjodor Xhafa, dhe ky, godet me kokė nė
  mėnyrė shumė tė gabuar pėr tė gjetur golin.
  14’ Ėshtė pėrsėri Fjodor Xhafa qė kėrkon golin. Ai lėshon njė predhė nga jashtė
  zone, por portieri Llani i Shkumbinit pėrgjigjet duke e grushtuar topin mjaft mirė.
  17’ Njė tjetėr rast pėr Elbasanin, e kėtė herė ėshtė Nuhiu, qė gjuan fort brenda
  zonės, por sėrish portieri Llani tregon aftėsitė e mira tė tij, duke e larguar topin
  vėshtirėsi nė goditje kėndi.
  34’ Xhyra i Shkumbinit lėshon njė “bombė” nga jashtė zonės sė Elbasanit, por ėshtė
  portieri Lika, ai qė nė momentin kur topi po i drejtohej rrjetės e largon nė goditje kėndi.
  36’ Vjen njė goditje dėnimi pėr Elbasanin, atė e ekzekuton Nuhiu dhe mė pas
  Fjodor Xhafa qė e mbyll kėtė rast me njė gjuajtje me kokė, por jashtė kuadratit
  tė portės sė Shkumbinit.
  55’ Njė mundėsi e Elbasanit qė mbyllet pa sukses, Fjodor Xhafa kroson pėr te
  Bejzade dhe ky gjuan me kokė, por topi kalon ngjitur me shtyllėn pingule tė
  portės sė mbrojtur nga Llani.
  61’ Goditje kėndi pėr Elbasanin, topi nė zonėn e peqinasve, godet Sheta me
  kokė, por Llani pret nė pozicion.
  65 Nga njė aksion i shpejtė i miqve nga Peqini, godet bukur Jakimvski, por Lika
  pret nė dy kohė.
  70’ Njė tjetėr aksion i peqinasve ku protagonistė janė Dervishi dhe i riu
  Mustafaj qė tregon klas nė lojėn e tij, por edhe ky mbyllet me goditjen e bukur
  tė Dervishit dhe pritjen nė dy kohė tė topit nga portieri Iljon Lika.
  74’ Plepolli depėrton bukur nė zonėn e Shkumbinit, pason pėr te Nuhiu, i cili nga
  njė pozicion pėrballė portierit Llani godet, por ai pret nė pozicion.
  85’ Nallbani ekzekuton njė goditje dėnimi pėr Elbasanin, por pėrsėri ėshtė
  portieri Llani qė pret nė njė pozicion pa rrezik pėr gol.
  KARTONĖ TĖ VERDHĖ
  Dabulla, Karēev, Kasollja, Mehmetaj

  Elbasani-Shkumbini 0-0/ Verdheblutė nuk gjejnė golin Derbi “shterpė”, Elbasani bėn poshtė
  Interesimit tė tifozerive, i shtohet sharja nė kor pėr gjyqtarin
  shtė mbyllur nė barazim derbi i prefekturės sė Elbasanit, Elbasani–Shkumbini,ose ndryshe, ndeshja mes “Lalės sė madh dhe Lalės sė vogėl”. Tė dy ekipet vinin nė kėtė pėrballje pas rezultateve pozitive qė kishin arritur nė javėn e nėntė, respektivisht Elbasani pas barazimit 0-0 nė Tiranė me Partizanin, ndėrsa Shkumbini vinte pas fitores sė pastėr nė fushėn e tij 2-0 ndaj Besės. Loja ka nisur e bukur pėr vendėsit, tė cilėt qė nė fillim shfaqen shumė tė rrezikshėm me anė tė Fjodor Xhafės dhe Bejzades, por qė tė dy sulmuesit nuk arrijnė tė gjejnė rrugėn e rrjetės, ndonėse
  edhe pėr meritė tė portierit peqinas, Ervin Llani. Ndėrsa
  miqtė kėrkojnė tė rrezikojnė me anė tė kundėrsulmit, por qė tė gjitha aksionet e tyre thyhen nė mesin e fushės nga ana e lojtarėve tė Elbasanit, qė dje kanė qenė tė vendosur mirė nė fushėn e lojės nga ana e trajnerit tė tyre Krenar Alimehemti. Pjesa e parė do tė jetė e vakėt, sidomos gjysma e dytė e saj, dhe ndėr pak raste nė kėtė fraksion
  mund tė veēohet vetėm goditja e bėrė nga shuma metra e Klement Xhyrės tė Shkumbinit, e cila ėshtė grushtuar shkėlqyeshėm nga ana e portierit tė Elbasanit, Iljon Lika. Kaq pėrsa i pėrket pjesės sė parė, dhe nė tė dytėn trajneri peqinas Magani kryen njė zėvendėsim, largon nga fusha e lojės Okvubilin dhe hedh nė fushė tė riun Mustafaj, i cili do tė kthehet nė mė problematikun pėr mbrojtjen e Elbasanit, falė talentit qė mbart. Gjithsesi, nė minutat e tjera tė dy ekipet nuk arrijnė tė gjejnė rrugėn e rrjetės, edhe pse
  rastet nuk mungojnė. Nė minutat 55 dhe 61 do tė jenė
  Xhafa dhe Nuhiu me rastet e tyre, tė cilėt i kanė tė gjitha
  mundėsitė pėr tė shėnuar, por qė pėrpara portierit Llani tregohen jo tė saktė,duke shpėrdoruar raste tė pastra pėr shėnim. Ėshtė minuta e 64-ėt kur do tė ndėrpritet loja pėr pesė minuta, pasi tifozeria vendase ėshtė shumė e irrituar
  me gjyqtarin kryesor dhe vendimet e tij. Mė pas, gjithēka qetėsohet dhe loja vijon normalisht. Nė minutėn e 75-tė futbollistėt e Elbasanit pretendojnė pėr njė penallti, pasi sipas tyre, topi ėshtė prekur me dorė nga njė mbrojtės i Shkumbinit.Por, i kėtij mendim nuk ėshtė gjyqtari Pajtim
  Lapi, i cili bėn shenjė qė loja tė vazhdojė. Pėrfundimisht
  takimi mbyllet nė barazim 0-0.

  TRAJNERĖT
  “Rezultati i marrė sot (dje) ne na kėnaq. Nė tre ndeshjet e fundit, ekipi
  e ka rritur mjaft nivelin e lojės sė tij, dhe pėr kėtė unė jam shumė i
  kėnaqur. Ky ka qenė njė takim i bukur, njė “derbi” gjeografik qė ėshtė
  karakterizuar nga njė fair-play i vėrtetė, jo vetėm brenda fushės.
  Nė kėtė ndeshje kanė qenė pėrballė dy ekipe qė kanė njė miqėsi tė
  vjetėr mes tyre, dhe nė fushėn e lojės treguam karakter tė fortė. Mė
  duhet tė pranoj se Elbasani nė pjesėn e dytė ka pasur epėrsi dhe
  mund tė na kishte ndėshkuar. Kjo nuk ndodhi dhe unė i uroj suksese
  Elbasanit nė kampionat”.
  Krenar Alimehmeti,trajner i Elbasanit
  Nuk u prononcua pėr shtypin pas ndeshjes


  _________________

  Sponsored content

  Re: JAVA 10 / Elabasani - SHKUMBINI

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:19