Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini, njė mbulesė pėr tribunėn

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini, njė mbulesė pėr tribunėn

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Sep 22 2007, 11:26

  Shkumbini, njė mbulesė pėr tribunėn


  Shkumbini, njė mbulesė pėr tribunėn. Kryetari i bashkisė tregon pėr projektet ambicioze pėr modernizimin e stadiumit.

  Nė tė gjitha mediat sportive, kur pėrmendet ekipi i Shkumbinit cilėsohet se ai i zhvillon ndeshjet nė fushėn sportive tė Peqinit. Tashmė ėshtė menduar qė edhe kjo fushė tė marrė fytyrėn e saj tė vėrtetė dhe tė quhet stadiumi i ekipit tė Shkumbinit. Kėtė e konfirmon edhe kryetari i Bashkisė Peqin, z. Ilir Rrusha. Pėr “Panorama sport” ai shprehet: “Punimet e kryera nė tribunėn e stadiumit janė tepėr cilėsore. Kjo ka bindur drejtuesit e Ministrisė sė Arsimit, Kulturės, Rinisė dhe Sporteve qė tė na miratojnė edhe kėrkesėn pėr njė fond shtesė, i cili do tė na bėjė tė mundur mbulimin e kėsaj tribune. Mendoj se ky fond do tė mund tė na lėvrohet qė nė muajin tetor. Mirėpo mendoj se punimet nė kėtė tribunė mund tė nisin edhe mė herėt, pasi ne kemi marrė tė gjitha konfirmimet nga presidenti i ekipit, z. Xhavit Ismaili, i cili na ka siguruar se do tė na ndihmojė
  financiarisht qė punimet tė nisem edhe mė herėt. Mendoj se kėto punime mund tė nisin qė nga fillimi i javės sė ardhshme. Uroj qė ato t’ia ndryshojnė dhe mė shumė fytyrėn tribunės, si dhe tė plotėsojė edhe mė mirė kėrkesat pėr tė parė njė ndeshje futbolli nė kushte mė komode e tė kėnaqshme. Mbulesa e tribunės do tė bėjė qė tifozėt ta ndjekin ndeshjen pa u shqetėsuar edhe nė kohė shiu, sikurse do tė ndihmojė mediat televizive qė tė filmojnė kėtu pa problem. Deri mė tani kemi arritur tė shesim mbi 200 abone, dhe besoj se edhe pėr kėto dy javė do mund tė shesim edhe 200 tė tjera. Dua tė theksoj se abonetė janė mė shumė njė ndihmė pėr tė gjithė tifozėt, sesa pėr sportin e Peqinit, pasi njė ndeshje me biletė nė tribunė do tė shihet me njė ēmim 500 lekė, kur me blerjen e njė aboneje ajo kushton vetėm 250 lekė”, shprehet kryetari Rrusha. Konfirmimi pėr nisjen nga puna ka ardhur, tashmė mbetet vetėm tė fillojnė punimet pėr mbulimin e tribunės sė stadiumit.


  _________________

   Ora ėshtė Mon Jun 25 2018, 12:27