Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Bylis 2-1 SHKUMBINI

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Bylis 2-1 SHKUMBINI

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Nov 24 2008, 12:16

  Ekipi i Bylisit ka arritur tė fitojė nė stadiumin “Adush Muēa” ndaj peqinasve
  me rezultatin 2-1. Ashtu siē kishin deklaruar gjatė javės, futbollistėt
  e Bylisit e kishin vlerėsuar drejt pėrballjen e vėshtirė me Shkumbinin
  dhe arritėn qė ta fitonin atė. Nė kėtė ndeshje djemtė e Dedjes u futėn
  nė lojė mė tė mobilizuar dhe mė tė motivuar se asnjėherė, pėr ta pėrballuar
  dhe sigurisht, pėr tė marrė tri pikė tė
  vlefshme. Qė nė fillim vendėsit ishin tė organizuar.
  Ata luajtėn nė sulm dhe me ritėm tė
  lartė. Nė ēdo minutė kėrkonin me kėmbėngulje
  zhbllokimin e rezultatit, duke e detyruar
  ekipin kundėrshtar qė tė rreshtohej nė
  mbrojtje. Megjithatė, do tė vinte minuta e 28,
  kur pas ekzekutimit tė njė goditjeje dėnimi
  nga 25-m nga ana e mesfushorit Hodo, qė e
  shėnon golin e avantazhit. Ekipi i Bylisit jo vetėm kėrkon tė ruajė rezultatin,
  por edhe ta dyfishojė atė. Shkumbini reagon fuqishėm pas pėsimit tė
  golit, duke mos u pajtuar me rezultatin dhe kėrkon qė ta barazojė atė.
  Pjesa e parė u mbyll me rezultatin 1-0 nė favor tė ekipit tė Bylisit. E dyta
  ka njė fillim mė tė mirė pėr futbollistėt miq, tė cilėt kėrkojnė me insistim
  golin e barazimit, ndėrkohė qė vendėsit
  pėrpiqen tė menaxhojnė rezultatin e arritur
  nė pjesėn e parė. Nė minutėn e 56 miqtė
  shėnojnė golin e barazimit mė anė tė Norės.
  Barazimi nuk i kėnaq tė dy ekipet, tė cilėt
  kėrkojnė qė tė shėnojnė nė portat respektive
  golin e avantazhit. Por nė minutėn e 78 miqtė
  me anė tė Novit shėnojnė dhe kalojnė nė avantazh.
  Takimi pėrfundon me fitoren e ekipit tė
  Bylisit me rezultatin 2-1. Mario Gjika

  Bylis-Shkumbini 2-1 ( 28' Nevez, 56' Nora, 78'Dalipi(Cekaj)
  Ndeshje: 14
  Fitore vendasit:5
  Barazime:3
  Fitore miqte:6
  Golat:11-17
  Faza I: 1-4

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:09