Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  SHKUMBINI 0-0 Dinamo

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  SHKUMBINI 0-0 Dinamo

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Nov 27 2008, 23:40

  Shkumbini-Dinamo (Jemini)

  Faza 1: 1-3

  Bilanci: 36 ndeshje; 7 fitore Shkumbini, 9 barazime, , 20 fitore Dinamo. Golat: 23-51


  Edituar pėr herė tė fundit nga polskaALB nė Fri Jan 30 2009, 15:53, edituar 1 herė gjithsej


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI 0-0 Dinamo

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Nov 28 2008, 13:02

  Shkumbini kerkon hakmarrje ndaj Dinamos

  Shkumbini do te perballet te dielen me Dinamon, kampionen ne fuqi, me te cilen ka humbur ne fazen e pare me rezultatin befasues 3:1, pare edhe ecurine e metejshme te peqinasve ne 12 javet e para te kampionatit. Skuadra e Gugash Maganit po shfaqet me petkun e nje pretendenteje per nje vend ne Europe, dhe se pari duhet te mposhte konkurrencen me Dinamon, ndaj se ciles ka nje pike me shume. Peqinasit kane humbur vetem nje ndeshje ne shtepi, cuditerisht me Lushnjen e vendit te fundit, e nisur nga faktori fushe, rezultati pozitiv eshte i mundshem, aq me teper kur Dinamo duket se nuk ka gjetur nje golaedor race ne vijen e pare, teksa blute kane dy ndeshje pa shenuar gol.


  _________________
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI 0-0 Dinamo

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Dec 01 2008, 12:07

  Shkumbini nuk ka sh
  kuar mė shumė se
  barazimi pa gola nė
  ndeshjen me Dinamon.
  Megjithatė, rezultati i takimit
  nuk tregon realitetin, sepse
  peqinasit kanė luftuar deri nė
  fund, duke e kėrkuar golin me
  ngulm tė madh, por kanė qenė
  tė pafat nė rastet e tyre pėr
  shėnim. Kjo sfidė mjaft delikate
  pati dy “fytyra”: nga njėra anė,
  dy skuadra qė luftuan nė
  mėnyrė korrekte pėr tė fituar
  ndeshjen dhe nga ana tjetėr,
  gjyqtari Jemini, i cili, tė paktėn
  dhe sipas peqinasve, ia prishi
  bukurinė ndeshjes duke dhėnė
  vendime nė favor tė bluve.
  Gjithnjė sipas vendėsve, Jemini,
  qė nuk akordoi njė penallti
  tė pastėr, acaroi dhe publikun.
  Por ajo qė duhet bėrė e ditur
  ėshtė se dhe Dinamo ėshtė bėrė
  “mjeshtre” e barazimeve, sepse
  numėron shtatė nė trembėdhjetė
  javė kampionat, kurse ky
  nė Peqin ishte i dyti radhazi.
  Pjesa e parė nuk ka qenė nė
  nivelin qė pritej, sepse tė dyja
  skuadrat kanė kėrkuar tė studiojnė
  njėra-tjetrėn. Pėr rrjedhojė,
  pak i kanė goditur portat
  respektive, aq mė tepėr qė Llani
  e Kotorri pėr shumė ishin dhe
  spektatorė. Do tė jenė lojtarėt
  vendės ata qė do tė japin “shkėndijat”
  e para nė portėn e
  Kotorrit, me disa goditje nga
  jashtė zone, por pa rezultat.
  Nė disa momente tė 45
  minutave tė para, loja tė jepte
  pėrshtypjen e njė takimi miqėsor.
  Por nė momente sporadike
  dhe miqtė kujtohen tė rrezikojnė,
  siē bėri Plaku nė fundin
  e pjesės sė parė. Ndėrsa nė
  tė dytėn, skuadrat kanė zbri-
  tur nė fushė me mendimin se
  duhet ndryshuar diēka qė rezultati
  i kėsaj sfide tė ishte nė
  favor tė tyre. Ritmi i lojės ka
  tjetėr “marsh”, sepse bardhekaltrit
  kanė rritur presionin nė
  portėn dinamovite, ndėrsa
  janė shtyrė pėrpara nė zonėn
  e rreptėsisė. Ata tentojnė ta
  gjejnė rrugėn e rrjetės me tė
  gjitha mėnyrat, teksa tregohen
  aktivė edhe nga krahėt.
  Dhe me udhėzimet e trajnerit
  Magani, skuadra ėshtė nė
  sulm, sepse dhe dinamovitėt
  nuk kanė qenė nė ditėn e tyre
  mė tė mirė. Loja flet tėrėsisht
  pėr vendėsit, tė cilėt nėse do
  tė ishin mė tė saktė dhe mund
  tė kishin shėnuar nė portėn
  dinamovite. Qetėsia e
  ndeshjes ėshtė prishur nė
  fundin e saj, kur peqinasit
  kanė pretenduar pėr penallti,
  qė pėr Jeminin ishte simulim
  i Norės, pėr rrjedhojė loja ka
  vazhduar. Nė Peqin ndjejnė
  keqardhje pėr humbjen e
  trepikėshit, sepse i patėn tė
  gjitha mundėsitė

  FORMACIONET
  SHKUMBINI: Llani, Gallo, Shenaj (74'Ramazani), Pashja, Bizhyti,
  Mustafaj, Turdiu, Shameti, Xhyra, Dervishi (52'Gėrxho), Nora
  Trajner: G.Magani
  DINAMO: Kotorri, Sina, Pisha, Brahja, Ferraj (90’+1 Peqini), Plaku
  (90'+2 Nezaj), Poēi, Allmuēa, Ēapja, Diop, Petriēeviē (60’Sefa)
  Trajner: Z.Daliē
  KARTONĖ TĖ VERDHĖ: Xhyra, Shameti/Ēapja, Poēi, Diop
  MINUTAT
  GJYQTARET
  L.Jemini, D.Rexha (Tiranė), D.Sala (Shkodėr)
  9' Peqinasit e kanė hedhur topin nė zonėn e rreptėsisė dinamovite,
  teksa kanė harkuar nga krahėt, Nora ka gjuajtur me kokė,
  por jashtė kuadratit tė portės sė mbrojtur nga Kotorri.
  28' Nora kėrkon tė zėrė nė befasi Kotorrin, kur ka gjuajtur nga
  jashtė zonės sė rreptėsisė dinamovite, por topi ka fluturuar mbi
  traun e portės dinamovite dhe ka dalė jashtė.
  31' Tjetėr pėrpjekje e peqinasve, kur Turdiu ka gjuajtur nga
  jashtė zonės sė rreptėsisė dinamovite, nė ecje e sipėr, por
  pėrsėri jashtė kuadratit tė portės sė mbrojtur nga Kotorri.
  43' Nė fundin e pjesės sė parė janė ndjerė dhe dinamovitė, kur
  Plaku, nė pamundėsi tė ēajė nė mbrojtjen peqinase, ka tentuar
  tė rrezikojė nga jashtė zonės, por mbi traun e portės sė Llanit.
  54' Mustafaj, i ndodhur brenda zonės sė rreptėsisė dinamovite,
  ka kėrkuar tė shėnojė nė portėn e mbrojtur nga Kotorri, por topi
  nuk i ėshtė bindur kėmbėve tė tij dhe ka pėrfunduar jashtė.
  61' - 66' Tre momente tė arta pėr peqinasit pėr tė shėnuar
  golin e avantazhit nė portėn dinamovite. Protagonist ėshtė
  fieraku i Shkumbinit, Gėrxho, i cili, edhe pse ka qenė i rrezikshėm
  nė gjuajtjet e tij, nuk e ka gjetur dot rrugėn e rrjetės.
  82' I sapofuturi Sefa ka provuar tė gjuajė nga distanca, me njė
  goditje topazi, por Llani i vėmėndshėm ka pritur qetėsisht.
  provon tokazi pret pa vėshtirėsi Llani
  89' Goditje dėnimi pėr peqinasit, gjuan Gėrxho, nga rreth 20
  metra, por Kotorri, pas njė hedhje tė guximshme, me dorėn e
  djathtė e ka ēuar topin mbi traun e portės sė tij dhe vetėm
  goditje kėndi pėr Shkumbinin.
  92' Momenti mė flagrant e peqinasit pretendojnė pėr penallti;
  Nora, pasi shmang mbrojtėsit dinamovit, pengohet nga prapa nė
  zonėn e rreptėsisė blu, por gjyqtari Jemini, i cili e ka cilėsuar
  simulin veprimin e sulmuesit peqinas, ka bėrė shenjė qė loja tė
  vazhdojė.

  Magani:
  “Mendoj se ēdo trajner i nxjerr konkluzionet nė
  bazė tė asaj qė jep skuadra nė fushė. Nė pjesėn
  e parė, skuadra ime nuk luajti mirė si rezultat
  edhe i mbivlerėsimit tė Dinamos. Pjesa e dytė qe
  mė e bukur, me plot raste shėnimi. Ekipi i kreu
  detyrat, e kėrkoi golin deri nė fund. Pėr penalltinė
  le ta gjykojnė specialistėt. Megjithatė, njė
  gjyqtar si Jemini nuk mund tė tallet me paratė qė
  hedhin presidentėt tanė”.
  Dalic
  “Ndeshja ishte e fortė, me raste shėnimi nga tė
  dyja ekipet. Mendoj se rezultati mė i drejtė, pėr
  mėnyrėn se si u luajt, ėshtė barazimi. Nė pjesėn e
  dytė, Shkumbini pati epėrsi territoriale ndaj nesh.
  Por nuk ishte taktika jonė qė ekipi tė tėrhiqej dhe tė
  mblidhej prapa nė mbrojtje. Sa pėr arbitrimin, nuk
  mė takon mua tė shprehem, sepse ka specialistė
  pėr tė. Duhet tė kėnaqemi dhe me njė pikė, duke e
  konsideruar si fushė tė vėshtirė Peqinin”
  Panorama sport

  Sponsored content

  Re: SHKUMBINI 0-0 Dinamo

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:36