Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA 28 /SHKUMBINI - Dinamo

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  JAVA 28 /SHKUMBINI - Dinamo

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Apr 18 2008, 15:58

  gjyqtaret e ndeshjes...
  T. Latifi, G. Maloku, P. Goxhaj


  _________________
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Ishi-Kotorri: Shkumbini ka plus tifozerinė

  Mesazh nga stilltoni prej Sat Apr 19 2008, 16:08

  Portieri i Dinamos, Elvis Kotorri beson se do t’ia dalė tė ndalė sulmin e Shkumbinit. Ish-portieri i Elbasanit ka luajtur mė parė me skuadrėn peqinase nė sezonin 2003-2004.

  “Loja e tyre bazohet te kolektiviteti dhe grupi ka njė ego pėr tė admiruar. Kanė plus edhe tifozerinė”, - tha portieri dinamovit, i cili ka pėsuar numrin mė tė vogėl tė golave nė kampionat, 10 nga 11 qė ka pėsuar nė total Dinamo nė 27 javė.

  albania-sport.com
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Magani: Nuk ka pse tė lėshojmė

  Mesazh nga stilltoni prej Sat Apr 19 2008, 16:32

  19 Prill Nė tė gjitha ndeshjet e mbetura deri nė fund tė kampionatit, Shkumbini do tė kėrkojė tė marrė mė tė mirėn e mundshme. Kėtė ua ka bėrė tė ditur futbollistėve peqinas, para stėrvitjes sė djeshme, tekniku Gugash Magani. "Kjo ėshtė kėrkesa jo vetėm e imja si trajner, por edhe e presidentit Ismaili" u ka thėnė Magani atyre, nė prag tė ndeshjes sė sotme me blutė e Dinamos. Me kėtė, i pari i pankinės peqinase ka treguar hapur se sot do tė luhet vetėm pėr tė marrė maksimumin nė fushėn e lojės. Edhe pse ėshtė i preokupuar pėr ndeshjen, bėn pėrshtypje vendosmėria e teknikut Magani pėr t'i kundėrshtuar fjalėt, qė janė pėrhapur pėr njė rezultat tė paracaktuar. "Eshtė mė tepėr se qesharake - thotė Magani, - aq mė tepėr kur Shkumbini nuk ka asnjė motiv apo interes pėr tė bėrė lėshime. Nė kėto kushte, gjatė gjithė javės jemi pėrqendruar nė pėrgatitjet pėr pėrballimin me sukses tė kėsaj ndeshjeje, qė pėr ne ka vlerė tė dyanshme: nė planin moral dhe sigurimin e pikėve tė plota". "Po shikojmė - vijon tekniku peqinas, - qė mediat janė kthyer nė arena lufte midis kundėrshtarėve, madje me njė ngarkesė tė tillė, qė do t'ua kishte zili edhe fusha e futbollit. Por kjo ėshtė shumė e dėmshme pėr futbollistėt, sidomos tė skuadrės sonė, qė ėshtė vėnė nėn akuzė. Prandaj, si staf teknik u kemi kėrkuar lojtarėve tė qėndrojmė sa mė larg kėtyre thashethemeve, tė tregohen tė qetė nė fushėn e lojės e tė mos ngarkohen psikollogjikisht nga sajime tė tilla". Duke vazhduar mė tej, Magani ka nėnvizuar edhe faktin se fitorja nuk do tė jetė e lehtė, sepse pėrballė do tė kenė njė skuadėr tė fortė dhe ambicioze, qė edhe ajo do tė luajė sot vetėm pėr fitore, sepse kėshtu mund tė ecė drejt titullit kampion. "Gjithsesi, - ka pėrfunduar Magani, - ne do tė bėjmė gjithēka varet nga ne nė fushė, qė fitorja tė jetė nė anėn tonė".  Basti i Dabit: Luajmė me nderin tonė

  Rezart Dabulla i sheh gjėrat me sy praktik. "Nėse nuk do kisha besuar se skuadra ime do luante njė ndeshje tė vėrtetė, ju mendoni se do tė isha kaq naiv, sa tė futesha nė fushė? I pari dal, nėse konstatoj diēka; nėse nuk do tė kisha besuar dhe nuk do kisha marrė garanci, atėherė unė nuk do tė vija ēdo ditė pėr t'u stėrvitur nė Peqin". E, megjithatė, njė Peqin i tėrė ėshtė nėn presion. "Tė jemi tė qartė qė nė fillim: presioni sportiv, por edhe ai moral, ėshtė nė anėn e Dinamos. Sepse ne, tė themi tė vėrtetėn, kemi dy rezultate nė dorė, fitoren dhe barazimin. Nėse arrijmė njė nga kėto dy rezultate, ne kemi shpėtuar fytyrėn dhe nderin e njė qyteti. Mė vjen keq qė kjo ndeshje ėshtė pėrgatitur kėshtu. Futbolli i njeh tė tri rezultatet, por tani jemi tė detyruar qė tė luftojmė deri nė fund pėr tė shpėtuar moralin. Nėse Shkumbini do tė humbasė, tė gjithė do mendojnė se ndeshja ka qenė e lėnė". Por Shkumbini nuk humbet kurrė nė fushėn e tij: "Dhe kjo gjė ėshtė ktheyr nė njė bumerang... (qesh). Fakti qė nuk kemi humbur asnjė ndeshje nė fushėn tonė, pėrveē asaj me Tiranėn, u ka krijuar tė gjithėve idenė se jemi tė pathyeshėm. Nė fakt, nė Peqin kemi faktorė psikollogjikė shumė tė rėndėsishėm pėr tė arritur suksesin. Mė duhet tė them qė asnjė nga lojtarėt nuk i ka asnjė borxh Dinamos, jo vetėm kaq, por nuk duhet pėrkthyer sikur po bėhemi armiq me ta. Ne jemi armiq me tė gjithė dhe me asnjė njėkohėsisht. Unė personalisht do tė jap maksimumin, do tė kėrkoj tė marr premion prej 1 mijė eurosh, qė na ėshtė premtuar nė rast fitoreje, dhe tė rris vlerat e mia si lojtar. Ky diskutim vlen pėr tė gjithė".
  sport ekspres
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Ilir Daja: Titulli nuk ndahet nė Peqin

  Mesazh nga stilltoni prej Sat Apr 19 2008, 16:33

  Ilir Daja: Titulli nuk ndahet nė Peqin
  19 Prill "Janė edhe pesė ndeshje tė tjera deri nė fund, qė do tė pėrcaktojnė gjithēka pėr trofeun e kampionatit. Por unė jam i bindur qė ndeshjen me Shkumbinin do ta nxjerrim me sukses"  Trajneri i Dinamos, Ilir Daja, ėshtė i sigurt se skuadra e tij, sot, nė fushėn sportive tė Peqinit, do tė bėjė mė tė mirėn e saj. Skuadra ėshtė pėrgatitur gjatė gjithė javės, ndoshta pėr tė bėrė ndeshjen mė tė mirė tė sezonit, kurse nga kampi blu, me pėrjashtim tė kėrkesės sė Dajės pėr gjyqtarė tė huaj, i janė ruajtur deklaratave, qė mund tė acaronin situatėn. Megjithėse, nisur nga vėshtirėsia qė paraqet fusha e Peqinit, tensioni dhe mund tė jetė i pranishėm. "Ajo ēka ėshtė mė kryesorja - thotė Daja - i gjithė grupi i futbollistėve ėshtė nė dispozicionin tė stafit teknik pėr kėtė ndeshje. Qė do tė thotė se, pas disa seancave individuale, edhe Graniē e Vincetiē nė dy ditėt e fundit kanė bėrė stėrvitje normale. Me pėrjashtim tė Ishkės, i skualifikuar, tė gjithė tė tjerėt i kemi gati pėr ndeshje, duke patur mė shumė alternativa pėr tė ndėrtuar formacionin anti-Shkumbin. Ndeshja ėshtė e vėshtirė, sepse Shkumbini nė fushėn e tij ka si katalizator tifozerinė e zjarrtė, qė e mbėshtet nga minuta e parė deri nė tė fundit. Megjithatė, ne do tė bėjmė mė tė mirėn me dėshirėn pėr ta mbajtur kreun, ndaj duhet ta nxjerrim sa mė pozitivisht kėtė ndeshje". Ndonėse nuk e deklaron se me ēfarė do tė ishte i kėnaqur nė kėtė ndeshje, Daja duket se nuk e pėrtyp barazimin, pėr mė tepėr qė Partizani, rivali i drejtpėrdrejt i dinamovitėve pėr titullin kampion, luan nė Elbasan. Ndaj, pyetja jonė, nėse do tė kėnaqej me barazimin nė Peqin, ka mbetur pa pėrgjigje nga trajneri i bluve.  Me superlativa pėr peqinasit

  "Kanė pėrvojėn brenda grupit tė tyre". Ky ėshtė vlerėsimi i parė i trajnerit dinamovit pėr skuadrėn peqinase, tė cilėn e ka parė nė fazėn e parė, kur ishte drejtor teknik i bluve, por dhe nė tė dytėn, teksa ishte ulur nė krye tė pankinės. "S'kam nevojė tė shoh dhe tė them se ēfarė duhet ndryshuar nga ndeshja e fazės sė parė, pėr tė kaluar me sukses nė Peqin, sepse Shkumbinin arrita ta shoh me kujdes nė fazėn e dytė. Fakti qė aty luajnė futbollistė, tė cilėt janė aktivizuar jo vetėm me Dinamon e Tiranėn, por dhe me skuadra tė tjera tė kategorisė superiore, tė bėn tė mendosh qė janė njė grup i organizuar mirė. Ata i dhanė shenjat nė fazėn e dytė, kur ne, vėrtet fituam minimalisht, 1-0, por na vunė nė vėshtirėsi. Tifozeria, shto dhe kualitetet nė pėrbėrje, e bėjnė Shkumbinin tė fortė. Njė ndeshje e vėshtirė, qė megjithatė duhet kaluar me sukses". Duke vazhduar mė tutje, Daja ka mendimin se jo gjithēka pėrfundon nė Peqin pėrsa i pėrket titullit kampion. "Eshtė njė nga finalet, qė kemi deri nė fund tė kampionatit. Pas Peqinit janė dhe pesė ndeshje tė tjera, katėr nė Tiranė dhe vetėm njė nė transfertėn shkodrane, qė do tė vendosin shumė gjėra. Por, pėr tė mbajtur kreun tė paprekur, duhet kaluar transferta peqinase me sukses", ka pėrfunduar Daja.  Stėrvitja e fundit, vetėm 30 minuta

  Ka qenė e shkurtėr seanca e djeshme stėrvitore e bluve, e cila ishte e fundit nė prag tė ndeshjes me Shkumbinin, qė luhet sot nė Peqin. Gjithēka ka patur tė bėjė me variantet taktike, qė do tė pėrdoren nė ndeshjen e sotme, por dhe me mėnyrėn e ekzekutimit tė goditjeve tė dėnimit, apo tė kėndit. Madje, ėshtė punuar si pėr fazėn mbrojtėse, ashtu dhe atė sulmuese. Pas stėrvitjes, dinamovitėt janė nisur drejt pikės sė tyre tė grumbullimit, qė ėshtė hoteli "Ylli i detit" nė plazhin e Shkėmbit tė Kavajės. E gjithė skuadra ėshtė nė dispozicion tė trajnerit Daja, duke shtuar dhe Vincetiē e Graniē, kurse do tė mungojė vetėm Ishka, pėr shkak tė gjashtė kartonave tė verdhė

  sport ekspres

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Sa zhurmė pėr njė pikė

  Mesazh nga kliti prej Mon Apr 21 2008, 10:37

  Megjithėse janė treguar mė kėmbėngulės e mė kėrkues, peqinasit nuk kanė mundur tė marrin mė shumė se njė pikė. Por Shkumbini ka paraqitur njė lojė tė mirė, falė grintės sė futbollistėve tė tij. Edhe pse vetėm njė pikė, pėr skuadrėn peqinase ajo ka vlerėn e njė suksesi, pasi u barazua me Dinamon, kryesuese dhe pretendente pėr fitimin e titullit kampion. Dėshira pėr t’i shkėputur pikė, madje dhe pėr tė fituar ndaj njė skuadre tė tepėr tė fortė, i kishte motivuar sė tepėrmi vendasit. Trajneri Magani paraqiti nė fushė njė skuadėr tė organizuar taktikisht dhe, duke pėrdorur edhe zėvendėsimet, ajo e pėrballoi Dinamon, madje, po tė ishte treguar mė e saktė nė finalizimin e aksioneve sulmuese, edhe mund tė kishte fituar. Shkumbini e filloi mirė ndeshjen dhe mund tė kalonte nė avantazh shumė shpejt, nėse Qorri do tė ishte treguar mė i saktė para portierit Kotorri. Mė pas, skuadra vendase merr plotėsisht inisiativėn dhe organizon disa veprime tė bukura e me fantazi. Sulmet pėrqendrohen nga krahėt, por harkimet e topit nuk u shfrytėzuan prej lojtarėve tė sulmit. Barazimi qe dhe njė pėrgjigje ndaj thashethemeve pėr ndonjė lėshim ndaj Dinamos, qė shkaktuan aq shumė polemika. Nė kėtė ndeshje ėshtė parė njė Shkumbin, qė nuk kishte asgjė tė pėrbashkėt me akuzat qė i ishin drejtuar, jo vetėm nga loja, por edhe nga motivimi e kėmbėngulja pėr tė fituar. Ajo ēka shfaqi skuadra peqinase ishte dėshira e madhe e lojtarėve tė saj pėr tė frenuar marshimin e bluve tė Dinamos drejt titullit. Nga ana e saj, nė pjesėn mė tė madhe tė kohės Dinamo zhvilloi njė lojė racionale, duke i besuar mė shumė kundėrsulmit, me anė tė cilit disa herė e rrezikoi portėn e Shkumbinit. Lėvizshmėria e madhe nė radhėt e lojtarėve vendas, loja e thjeshtė e pa gabime ua vėshtirėsoi shumė punėn bluve pėr tė marrė pikėt e plota nė Peqin. Shkumbini tregoi aftėsi, jo vetėm pėr tė penguar manovrėn e miqve, por edhe i vunė nė vėshtirėsi pėr minuta tė tėra. Por vendasit i ka penguar edhe njė herė mungesa e qetėsisė nė finalizimin e aksioneve. Peqinasit edhe mund tė shėnonin, por mbrojtja e bluve dhe portieri Kotorri u treguan nė lartėsin?_duhur. Mė shumė se rezultati, loja qė zhvilloi tregoi qė Shkumbini nuk ėshtė pjesė e kompromiseve dhe e aleancave.

  Sponsored content

  Re: JAVA 28 /SHKUMBINI - Dinamo

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:32