Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA 11 / SHKUMBINI - Dinamo

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  JAVA 11 / SHKUMBINI - Dinamo

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Nov 10 2007, 03:30

  SHKUMBINI-Dinamo 14:00
  E.Peza A.Guēe-F.Elezi


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Dec 26 2007, 16:04, edituar 1 herė gjithsej


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 11 / SHKUMBINI - Dinamo

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Sat Nov 10 2007, 14:12

  Ndaj Shkumbinit, pa tre titullarė
  Kartonėt e marrė nga Dinamo nė ndeshjen ndaj Partizanit i kanė pezulluar sėtepėrmi blutė pėr transfertėn e kėsaj tė shtune ndaj Shkumbinit. Janė tre lojtarėt e bluve tė skualifikuar, qė nuk do tė jenė tė pranishėm nė Peqin. Veē Abrahamit, qė doli me karton tė kuq nė takimin e sė mėrkurės mungojnė edhe Allmuēa me Pejiē, qė ndaj Partizanit mbushėn numri 3 tė kartonėve tė verdhė. Tre mungesa tė rėndėsishme qė e vėnė nė vėshtirėsi trajnerin Canaj, pėr tė ndėrtuar formacionin edhe pse alternativat nuk mungojnė dhe janė mjaft cilėsore. Ndaj Shkumbinit ka edhe rikthime, siē ėshtė Ishka. Mbrojtėsi ka shlyer pezullimin njėjavor pėr shkak tė kartonėve dhe ėshtė i gatshėm pėr t’u rikthyer nė formacion, ndėrkohė qė mbetet nė dyshim Eleandro Pema, pėr shkak tė dėmtimit nė dorė.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 11 / SHKUMBINI - Dinamo

  Mesazh nga polskaALB prej Sun Nov 11 2007, 18:32

  Dinamo vuan pėr njė pikė nė Peqin pėrfundon pa gola
  Shkumbini i drejtuar nga trajneri Magani vazhdon serinė pozitive


  Dinamo kėnaqet vetėm me njė barazim pa gola nė fushėn e Shkumbinit dhe humbet shansin pėr tė pėrfituar nga takimet e forta tė kundėrshtarėve direkt nė krye tė renditjes. Nga ana tjetėr, peqinasit konfirmojnė momentin e tyre tė mirė, pas fitores me Besėn dhe barazimit nė Elbasan. Skuadra e drejtuar nga Magani e mbyll fazėn e parė tė Kategorisė Superiore me shtatė ndeshje radhazi, pa pėsuar humbje: tre fitore dhe katėr barazime tė regjistruara.

  Vendasit e nisin mė mirė lojėn dhe nė minutat e para ėshtė Dalipi qė provon tė rrezikojė portėn e Kotorrit, i cili pret pa vėshtirėsi. Dinamovitėt provojnė tė reagojnė me njė kundėrsulm tė shpejtė tė Kulit dhe Ēaushajt, tė cilėt hezitojnė nė momentin final. Pak ēaste mė vonė ėshtė sėrish i riu Ēaushaj qė provon, por topi pėrfundon mbi portėn e mbrojtur nga Llani. Nga krahu tjetėr, Klevis Dalipi, vazhdon tė jetė rreziku kryesor pėrpara portės sė ekipit kryeqytetas, por edhe pse ėshtė shfaqur i vetėm me portierin dinamovit, elbasanasi nuk arrin tė gjejė rrjetėn. Me kalimin e minutave, tė besuarit e teknikut Agim Canaj kanė fituar siguri nė lojėn e saj, por janė pėrballur me "barrikadėn" e Llanit. Brenda 60 sekondave "gardiani" i Shkumbinit ka frenuar dy gjuajtje, fillimisht tė Ēaushajt e mė pas devijimin me kokė tė Ishkės. Megjithatė, ndėrhyrja deēizive e portierit ka ardhur nė minutėn e 39-tė, kur ėshtė gjendur i vetėm me Plakun. Sulmuesi i Dinamos ka pasur shansin mė tė mirė pėr tė realizuar, por Llani gjen nė mėnyrė perfekte kohėn e ndėrhyrjes dhe e largon sferėn me kėmbė. Fraksioni i dytė i lojės ka qenė tėrėsisht i ndryshėm nga 45 minutat e para: presingu i Shkumbinit rritet dhe dinamovitėt janė detyruar tė qėndrojnė shumė tė mbyllur nė mbrojtje. Situata e krijuar ka "hedhur nė erė" planet e miqve, qė e kanė parė veten tė mbyllur nė gjysmėfushė, pėr tė mbrojtur barazimin. Sulmet e vazhdueshme tė peqinasve, tė drejtuara nga Dalipi, por edhe nga Stojku e Pashaj, nuk janė konkretizuar dhe nė pėrfundim tė dyja skuadrat janė kėnaqur vetėm me nga njė pikė.


  _________________

  Sponsored content

  Re: JAVA 11 / SHKUMBINI - Dinamo

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:56