Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Dinamo 3-0 SHKUMBINI

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Dinamo 3-0 SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Apr 25 2009, 14:41

  DINAMO-SHKUMBINI

  Gjyqtar: Bardhyl Pashaj


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Dinamo 3-0 SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Sun Apr 26 2009, 11:47

  Blutė kanė fituar ditėn e djeshme 3-0, duke qenė komodė nė zonėn UEFA, Shkumbini nė 71′ me 10 lojtarė


  Dinamo - Shkumbini 3-0

  Shėnues: Plaku 9′, 65′, 83′

  Kartonė tė verdhė: Brahja, Bizhyti (2), Salliu, Llani, Plaku
  Karton tė kuq: Bizhyti

  Dinamo: Kotorri, Sina, Brahja, Pisha, Bodrusiē, Ēeko (Daja 58′), Allmuēa, Poēi (Jusufi 70′), Ferraj, Sefa (Romero 76′), Plaku
  Trajner: Artan Mėrgjyshi
  Shkumbini: Llani, Salliu, Ramazani (Mujdragiē 23′), Shameti, Xhyra, Gjata (Turdiu 46′), Jakimovski, Gerxho, Bizhyti, Lluca, Rizvanolli (Dervishi 46′).
  Trajner: Gugash Magani
  B.Pashaj, S.Avdo, D.Agaraj (Tiranė)


  “Radiografia”

  9′ Sina jep njė asist perfekt pėr Plakun, i cili nuk gabon pėrballė Llanit dhe kalon Dinamon nė avantazh.
  18′ Allmuēa tenton nga distanca, por Llani zotėron pa problem.
  19′ Bizhyti ndėrhyn fort ndaj Bodrusiēit dhe pėr kryesorin Pashaj ėshtė karton i verdhė dhe automatikisht i kuq, pasi mesfushori bardhekaltėr ishte ndėshkuar mė parė me njė tjetėr tė verdhė pėr protesta.
  21′ Bodrusiē hedh njė kros nė zonė dhe Sefa tenton tė godasė me kokė, por topi shkon tek Ēeko, qė godet lehtė nė duart e Llanit.
  40′ Kros i Bodrusiē nė zonė dhe Sefa bėn spond pėr Allmuēėn, qė godet me tė majtėn, por gjuajtja e mesfushorit blu ėshtė e lehtė dhe e parrezikshme.
  45′ Kombinim i bukur Plaku Sefa dhe aty Allmuēa nė pozicion tė favorshėm gjuan bukur, por zotėron Llani.
  64′ Plaku godet nga jashtė zone me tė majtėn dhe aty Llani grushton nė goditje kėndi.
  65′ Ferraj kroson pėr Plakun, qė tregohet i zgjuar, duke devijuar nė portėn peqinase topin qė pėrfundon nė rrjetė.
  68′ Plaku shėrben bukur pėr Allmuēėn qė godet fuqishėm, por jashtė.
  79′ Gėrxho tenton nga jashtė zone, por iniciativa e tij pėrfundon mbi shtyllėn tranversale tė Kotorrit.
  82′ Jusufi shėrben nga e djathta, nė fillim Plaku dhe mė pas Romero nuk arrijnė ta shtyjnė topin nė rrjetė.
  83′ Jusufi kombinon me Sinėn dhe shqiptaro maqedonasi jep njė asist pėr Plakun qė shėnon golin e tretė personal dhe tė takimit. Ka protesta nga pala peqinase pėr pozicion jashtė loje.

  Komenti

  Dinamo ka fituar njė ndeshje ndaj njė rivali direkt si Shkumbini pėr vendin e tretė. Nė fakt, sigurimi i tri pikėve pėr blutė ka ardhur pa shumė sforcim, pasi kundėrshtari e kishte bėrė zgjedhjen e tij qė nė formacionin e hedhur nė fushėn e blertė nga trajneri Gugash Magani, ku binte nė sy mungesa e shumė lojtarėve titullarė. Diēka tė tillė e pohoi dhe tekniku peqinas pas takimit.

  Sigurisht, kėto zgjedhje kanė qenė tė kondicionuara nga ana e stafit peqinas duke parė sfidėn tepėr delikate, qė e pret Shkumbinin nė fushėn e tij ditėn e mėrkurė skuadrėn e Flamurtarit nė gjysmėfinalen e kthimit, pasi ndeshja e parė ka pėrfunduar 1-0 nė favor tė vlonjatėve.

  Gjithsesi, ndeshja ka nisur me njė herė me gol ku Sebino Plaku, pas njė asisti perfekt tė Sinės, gjendet i vetėm pėrballė Llanit dhe nuk gabon. Ndėrkohė, pas njė proteste ndaj gjyqtarit Pashaj, mesfushori Bizhyti ndėshkohet me karton tė verdhė. Ky karton do tė jetė fatal pėr tė, pasi disa minuta mė vonė, gjatė njė ndėrhyrjeje tė rėndė ndaj Bodrusiēit, lushnjari bardhekaltėr merr dhe njė tjetėr kartonė tė verdhė, duke dalė nga fusha automatikisht dhe duke lėnė skuadrėn e tij me njė lojtar mė pak.

  Qė nga ky moment loja flet vetėm pėr Dinamon, por blutė nuk do tė arrijnė ta thellojnė rezultatin nė pjesėn e parė, edhe pse Allmuēa & CO kanė disa raste tė tjera tė volitshme. Magani sheh problem nė prapavijėn e tij dhe largon Ramazanin pėr tė aktivizuar njė mbrojtės tjetėr si Mujdragiē.

  Nė fraksionin e dytė tė ndeshjes Shkumbini kryen menjėherė dy zėvendėsime, duke aktivizuar Turdiun dhe Dervishin nė vend tė Rizvanollit dhe Gjatės. Por Dinamo ėshtė mė e gjallė nė lojėn e saj dhe me njė aksion tė Ferrajt nga krahu i majtė arrin tė dyfishojė rezultatin ku Plaku shėnon me zgjuarėsi golin e 2 personal dhe tė takimit, duke dyfishuar rezultatin.

  Shkumbini mundohet tė bėjė diēka, por iniciativat e bardhekaltėrve janė sporadike, ku nė njė moment mesfushori Gėrxho lėshon njė “silur” nga jashtė zone, por mbi traversė. Me ndėrrimet e kryera loja e bluve freskohet disi nė lėvizje dhe formimin e aksioneve, ku nė fushėn e blertė janė aktivizuar Daja, Jusufi, Romero. Pikėrisht Jusufi, pas njė kombinimi tė bukur me Sinėn, do tė nxjerrė tė lirė Plakun nė fundin e takimit, i cili fiksion rezultatin e ndeshjes nė 3-0 dhe shėnon tripletėn e tij personale pėr kėtė sfidė, duke shkuar nė kuotėn e 17 golave.

  Dinamo ka siguruar njė tjetėr tripikėsh duke “blinduar” disi vendin e 3. Ndėrkohė qė ndeshjen e ardhshme blutė do tė presin sėrish nė shtėpi Lushnjėn, e cila lufton pėr mbijetesė.

  Deklarojnė…

  Shkėlqim Muēa, trajner i Dinamos: “Ishte njė fitore e pastėr, pėr vetė faktin qė ėshtė njė tripikėsh ndaj kundėrshtarit qė kishim mė afėr nė zonėn UEFA. Natyrisht, Shkumbini ruajti shumė forca pėr ndeshjen e sė mėrkurės ndaj Flamurtarit dhe kjo gjė na i lehtėsoi pak punėt.

  Mė bėhet qefi kur shėnuesit shėnojnė gola, pėr mė shumė Plaku sot shėnoj 3 gola. Ata punojnė shumė nė stėrvitje, sidomos pėrpara portės dhe ėshtė diēka e mirė, kur i konkretizon nė ndeshje. Ishte mė mirė tė shikoje ndeshjen nga tribuna, them se edhe takimet e tjera do t’i ndjek atje (qesh nė kėto momente).”

  Gugash Magani, trajner i Shkumbinit: “Unė do tė thoja se gjatė gjithė javės e kishim deklaruar se nė Tiranė do tė vijmė vetėm pėr tė respektuar kampionatin, nė kuptimin qė tė gjitha “bateritė” do t’i ruajmė pėr ndeshjen e Kupės. E patė dhe vetė qė 7-8 lojtarė nuk u aktivizuan, pra objektivi ynė ėshtė madhor nė Kupė. Nė pėrgjithėsi nga lojtarėt qė u aktivizuan jam i kėnaqur, por kėtu bėj disa pėrjashtime.


  Tė veēanta

  - Nė tribunė VIP ishin tė pranishėm presidenti Besnik Sulaj dhe “krahu i tij i djathtė” Avni Braēe. Donatori dhe deputeti Dashnor Sula pėrfaqėsonte stafin peqinas.
  - Nė momentin e marrjes tė kartonit tė dytė tė verdhė tė mesfushorit Bizhyti, deputeti Sula ėshtė shfaqur tepėr i irrituar ndaj vendimit tė gjyqtarit Pashaj.
  - Gjyqtari anėsor Avdo nė njė moment gjatė pjesės sė dytė ka thirrur pranė arbitrin e katėrt, Janku, duke i rekomanduar pėr veshjen e njė fanelle me ngjyrė tjetėr nga bluja, tė njė prej djemve tė vegjėl qė kapin topat jashtė fushe, pasi pozicioni i tij ishte paralel me anėsorin e krahut tjetėr Agaraj.

  Shkumbini, “jo” gjyqtarit tė huaj nė Kupė

  Pas ndeshjes sė djeshme, trajneri Magani ka shprehur hapur qėndrimin e klubit tė tij, i cili nuk do tė pranojė gjyqtar tė huaj nė Kupėn e Shqipėrisė, pas kėrkesės sė klubit “Flamurtari”. “Ēuditemi nga kėrkesa e Flamurtarit pėr gjyqtarė tė huaj nė Peqin. Nė ndeshjen e parė ne jemi arbitruar nga Jareci nė Vlorė dhe kemi humbur. S’ka arsye pse tė jetė njė gjyqtar i huaj nė ndeshjen tonė dhe ne si klub jemi kundėr kėsaj kėrkesė. Nė kėtė mes edhe FSHF duhet tė vendosė drejtėsi, duke mos lejuar kėrkesa tė tilla pa lidhje.”


  _________________

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:00