Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  SHKUMBINI 2-1 Elbasani

  Share

  Sondazh

  Kush fiton ne Shkumbini-Elbasani?

  [ 2 ]
  100% [100%] 
  [ 0 ]
  0% [0%] 
  [ 0 ]
  0% [0%] 

  Totali i votave: 2
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  SHKUMBINI 2-1 Elbasani

  Mesazh nga stilltoni prej Wed Dec 17 2008, 19:28

  Pėr t’u kthyer te kampionati, tė dielėn do tė prisni nė Peqin Elbasanin. Mendimi juaj?
  Magani:Takimi me Elbasanin ėshtė edhe mė i vėshtirė. Qė tė jem i sinqertė, nuk e kemi ende moralin e duhur, por gjithsesi gjendja do tė ndryshojė deri ditėn e ndeshjes pėr mirė.
  Takimi me Elbasanin ėshtė njė ndeshje derbi qė sjell gjithnjė tė papritura dhe rezultati nuk vjen nga pozicioni i ekipeve nė renditje. Vazhdimisht janė zhvilluar ndeshje tė forta e burrėrore. Ne do t’i kushtojmė pėrqendrimin e duhur, pasi njihen vlerat dhe forca e Elbasanit, qė sidomos pėrballė Shkumbinit kėrkon tė bėjė maksimalen.
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI 2-1 Elbasani

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Dec 22 2008, 12:40

  Derbi i prefekturės fitohet nga “lala i vogėl”

  Nga Peqini, Astrit Kurtaj  Shkumbini : Llani, Gallo, Grami, Shenaj, Bizhyti(Gerxho 73-min / Selliu 82-min), Mustafaj, Turdiu, Shameti, Xhyra, Nora (Gjata 92-min), Pasha

  Rezerva : Biraj, Selliu, Gerxho, Rizvanolli, Lluca, Gjata, Zhazivari

  Trajner : Gugash Magani  Elbasani : Osmani, Mehmetaj, Sheta, Kacollja, Kaēuli (Gava 53-min), Merxha, Vrapi, Fagu (Hyshmeri 70-min), Bakalli, Xhafa, Abazaj

  Rezerva : Bėrdufi, Gava, Hyshmeri, Suli, Ibrahimi

  Trajner : Mirel Josa  Karton verdh : Mustafaj, Shameti, Nora, Merxha, Bakalli, Kacollja  Shėnues : Sheta 9-min autogol 1-0; Mustafaj 50-min 2-0; Vrapi 58-min  Gjyqtar kryesor : Elvis Peza  Pjesa I  3-min / Shkumbini fiton tė drejtėn e njė goditje kėndi

  4-min / Turdiu kroson fort, por Osmani ngushtonė

  5-min / Sulmuesi elbasanas Abazaj gjuan bukur nga 30-metra, Lllani pret nė pozicion

  6-min / Sulmuesi vendas Mustafaj ndėrhynė ashpėr arbitri Peza i ndodhur afėr aksionit bėnė shenjė pėr vazhdimin e lojės

  6-min / Skuadra mike fiton tė drejtėn e njė koditje kėndi

  6-min / Merxha krosonė nga kornia topi gjenė kėmbėt e Xhafės i cili depėrtonė nė zonė dhe gjuan fortė, por Llani pret

  9-min / Shkumbini fitonė goditje kėndi

  9-min / Krosonė Turdiu nga kėndi Sheta e pėrcjellė topin nė rrjetė duke shkaktuar autogol

  11-min / Mbrojtėsi shtatlart Kacollja shkaktonė faull ndaj Norės

  12-min / Bakalli ndėshkohet me karton tė verdh pėr mos respektim tė distancės nė murin mbrojtės

  13-min / Vendasit ezekutojnė goditjen e tretė nga kėndi

  15-min / Sėrishė goditje kėndi pėr bardhekaltrit, por topi pėrfundon jasht

  18-min / Nora gjuan bukur nga vendi, por nė tė njėtėn mėnyrė i pėrgjigjet dhe Osmani

  23-min / Shkumbini ekzekuton kornen e rradhės e cila nuk ka sjell rrezik pėr portėn e elbasanasve

  25-min / Verdheblutė fitojnė tė drejtėn e ekzekutimit tė njė goditje tė lirė

  26-min / Elbasani fitonė goditje kėndi

  27-min / Turdiu kroson bukur nga kėndi topi i tij ka gjetur Xhyrėn i cili ska mundur tė shėnoj dot me kokė

  30-min / Turdiu kroson sėrish nga kėndi, por topi i tij largohet nga Kacollja

  34-min / Shkumbini ekzekuton kornen e rradhės, por topi pėrfundon jasht

  38-min / Peqini fitonė penallti.Kacollja ndėrhynė keq ndaj sulmuesit Mustafaj

  39-min / Turdiu gjuan nga pika e bardh e penalltisė, por Osmani pret bukur duke i mohuar golin e dytė vendasve

  42-min / Mbrotja e Elbasanit gabonė duke i dhėnė mndėsi bardhekaltrėve pėr tė rrezikuar dhe pėr tė shėnuar golin e dytė

  45-min / Pasha kroson, por Kacollja e largonė topin nė korne

  45-min / Porta e miqėve shpėton mrekullisht  Pjesa II  47-min / Faull pėr Elbasanin.Vrapi kroson Abazaj nuk e dėrgon dot topin nė rrjetė me kokė

  49-min / Sulmuesi Mustafaj ndėshkohet me karton tė verdh pėr stimulim

  50-min, Kaēuli humbet topin pėrfiton Mustafaj dhe shėnon duke e ēuar rezultatin nė 2-0

  53-min / Trajneri Josa largon nga loja Kaēulin dhe nė vend tė tij aktivizon Gavėn

  58-min / Vrapi ekzekuton bukur goditjen e lirė duke shėnuar njė supėrgol duke ngushtuar rezultatin nė 2-1

  65-min / Rast ideal pėr Shkumbinin pėr tė trefishuar rezultatin, por sulmuesit gabojn

  70-min / Largohet Fagu pėr Elbasanin e nė vend tė tij futet talenti Hyshmeri

  72-min / Elbasani fitonė njė goditje kėndi

  73-min / Magani bėnė ndėrimin e parė.Largohet Bizhyti e nė vend tė tij futet Gerxho

  74-min / Kapiteni i Elbasanit Eriol Merxha ndėshkohet me karton tė verdh

  81-min / Shameti ndėshkohet me tė verdh pėr protest

  85-min / Shkumbini fiton njė goditje tė lirė

  90-min / Arbitri Peza i mohon njė penallti neto skuadrės mike

  Albania soccer

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 19:03