Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Elbasani 1-1 SHKUMBINI

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Elbasani 1-1 SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Sep 27 2008, 12:33

  “Ka premio tė majme, po fituat me Elbasanin”

  Nė prag tė derbit tė sė dielės me Elbasanin, skuadra bardhekaltėr e Shkumbinit ka mbėshtetjen maksimale tė presidentit Xhavit Ismaili. Ai kėrkon nga lojtarėt njė ndeshje me mobilizim tė madh, ku ata duhet tė vėnė zemrėn nė fushėn, ndonėse mund tė jetė e vėshtirė marrja e fitores. Sipas Ismailit, ndeshja duhet tė interpretohet nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme nga futbollistėt peqinas. Nė njė prononcim pėr gazetėn “Panorama Sport”, kreu i klubit tė Shkumbinit, Xhavit Ismaili, ka deklaruar: “Nė ndeshjen e radhės me Elbasanin u kam kėrkuar djemve tė mi qė tė luajnė njė futboll sa mė tė bukur dhe nė fushėn e lojės tė paraqiten sa mė tė mobilizuar. Padyshim qė takimi ėshtė i vėshtirė, aq mė tepėr qė bėhet fjalė pėr njė sfidė nė transfertė. Megjithatė duhet tė kemi parasysh se qė tė fitohet njė takim, ai duhet interpretuar mirė nė fushėn e lojės. Mirėpo pėrveē kėsaj, duhet qė tė kemi edhe pak fat pėr tė dalė tė fituar nga ky takim. Ne duhet tė zhvillojmė njė ndeshje tė fortė pėr tė realizuar objektivin qė kemi, fitoren, - thekson Ismaili. - Padyshim qė, pėr kėtė ndeshje, ne do tė vendosim edhe premio speciale, pėr ta bėrė mė interesante atė. Kjo do t’u thuhet dhe lojtarėve pėrpara takimit me Elbasanin. Kėtė vit edhe ne kemi objektivat tona, pėr tė qenė nė elitėn e skuadrave tė Superiores. Ndaj duhet tė arrijmė fitoren nė ēdo ndeshje, pa parė se luhet nė fushėn tonė, apo nė transfertė”.


  Edituar pėr herė tė fundit nga polskaALB nė Mon Sep 29 2008, 11:01, edituar 1 herė gjithsej


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Elbasani 1-1 SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Sep 27 2008, 12:47

  Rizvanolli ndez derbin: S’janė aq tė frikshėm


  Vetėm njė ditė i ndan bardhekaltėrit nga derbi i sė dielės me Elbasanin dhe interesimi pėr kėtė sfidė tė vėshtirė, ka ditė qė ndjehet nė kampin peqinas. Pavarėsisht se nė kėtė ndeshje do tė kėrkohet njė rezultat pozitiv, futbollistėt e Shkumbinit, nuk duan ta cilėsojnė atė si vendimtare, pėr fatet e skuadrės. i kėtij mendimi ėshtė dhe sulmuesi tiranas Erion Rizvanolli, i cili ka njė pėrcaktim tė tijin pėr kėtė pėrballje. “Do tė jetė thjesht njė derbi, qė nuk do tė thotė se ėshtė “fundi i botės”, ka thėnė sulmuesi i peqinasve. Edhe pse e vlerėson nė maksimum kundėrshtarin, nisur nga fakti se ka luajtur nė radhėt e tij, madje ėshtė shpallur dhe kampion me fanellėn verdheblu, ai ėshtė optimist pėr arritjen e njė rezultati pozitiv. Duke njohur nga afėr lojėn dhe forcėn e verdhebluve, Rizvanolli kėrkon nga tė gjithė shokėt e skuadrės, njė vlerėsim real pėr skuadrėn e Josės. “ Po flasim pėr njė sfidė – vijon ai ? e cila nuk ka aspak nevojė pėr tė rikujtuar shkallėn e vėshtirėsisė. Kemi tė bėjmė me njė kundėrshtar si Elbasani, qė i menaxhon mirė forcar e tij dhe di tė vėrė nė vėshtirėsi skuadrėn tonė, gjė tė cilėn e ka treguar gjithmonė nė fushėn e tij”. Gjithsesi, pėr Rizvanollin, njė fakt i tillė nuk do tė thotė aspak, se Shkumbini e ka frikė derbin e sė dielės. “Ne i respektojmė dhe do tė tregohemi tė kujdesshėm, por kjo nuk do tė thotė se do tė tmerrohemi nga prania e tyre nė fushė”, ka shtuar sulmuesi tiranas. Mandje, Rizvanolli mendon se skuadra e tij i ka tė gjitha mundėsitė, pėr tė njė rezultat pozitiv nė “Ruzhdi Bizhuta”. “Ne jemi nė vendin e dytė dhe duam qė pas kėsaj ndeshje, tė mos e humbasim pozicionin aktual nė renditje. Njėkohėsisht, duam tė zhvillojmė njė ndeshje tė bukur, pėr tė kėnaqur publikun, qė do tė jetė i shumtė, nė kėtė pėrballje tė dy skuadrave fqinje dhe rivale tė denja pėr njėra?tjerėn. Do tė dalim nė fushėne lojės – pėrfundon Erion Rizvanolli ? me njė qėllim tė vetėm, pėr tė mos e humbur kėtė sfidė tė vėshtirė. Kemi punuar me impenjim maksimal dhe me dėshirė, duke korigjuar defektet e vėrejtuara, nė ndeshjen ndaj Besės”. Sipas tij, tani pritet vetėm njė ndeshje dinjitoze dhe sigurisht e pastėr pra vetėm futboll.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Elbasani 1-1 SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Sun Sep 28 2008, 16:09

  Shkumbini, mjafton njė pikė nė Elbasan  Kapiteni Ervin Llani thotė se nė derbi do tė jetė pėrballė sulmi mė i mirė me mbrojtjen mė tė mirė

  Ekipi i Shkumbinit, nėn drejtimin e trajnerit Magani, ka vazhduar rregullisht stėrvitjen nė pėrgatitje tė pėrballjes me Elbasanin, duke shfrytėzuar fushat nė kompleksin e klubit buzė lumit. Nuk ka munguar pėrkushtimi i futbollistėve nė ēdo seancė, e nxitur kjo edhe nga sfida e radhės, e konsideruar gjithnjė e vėshtirė, pasi nė ndeshjet qė konsiderohen derbi, asnjėherė nuk je nė gjendje ta parashikosh saktė pėrfundimin e njė takimi. Eshtė kapiteni i ekipit, “gardiani” i portės Ervin Llani, qė nė prononcimin e tij pėr “Sportin shqiptar” tregon pėr sfidėn e vėshtirė tė ekipit tė tij nė ndeshjen me Elbasanin.

  Pėr Llanin, Elbasani ėshtė njė nga ekipet mė tė mira nė 2 3 vitet e fundit, qė kėrkon ta thotė si duhet fjalėn e vet nė kampionat. Nė katėr ndeshjet e para Elbasani nuk e ka provuar ende shijen e humbjes, edhe pse ka luajtur nė Vlorė, apo nė Tiranė me Dinamon. Dhe pėr mė tepėr porta e mbrojtur nga Osmani nuk e ka parė akoma golin e parė. Mjaftojnė kėta tregues pėr tė nxjerrė konkluzionin e duhur pėr kundėrshtarin e radhės sė Shkumbinit, tė dielėn e ardhshme. “Nuk ka nevojė pėr shumė komente pėr tė folur pėr rėndėsinė e kėtij takimi. Mjafton tė pėrmendim fjalėn derbi dhe kupton rivalitetin e kėsaj ndeshjeje, pa harruar qė Elbasani luan nė fushėn e vet dhe i ka bėrė njė nisje tė mirė kampionatit, me 2 fitore dhe 2 barazime. Eshte njė ndeshje e vėshtirė pėr ne, sepse do tė luajmė pėrballė njė ekipi qė nuk ka pėsuar asnjė gol nė 4 ndeshjet e luajtura. Merita ėshtė e portierit Osmani dhe e mbrojtėsve. U takon sulmuesve tė Shkumbinit, qė kanė ditur tė shėnojnė nė ēdo ndeshje, ta tregojnė veten edhe tė dielėn pėrballė portierit Osmani,” shprehet Llani, kapiteni dhe portieri i ekipit tė Shkumbinit, duke besuar te forca sulmuese e ekipit te tij. Pėr Llanin, ėshtė njė ndeshje e vėshtirė, ku ai duhet tė kėnaqet edhe me njė barazim, pasi pėrveē vlerave qė ka kundėrshtari, Elbasani ėshtė mė i favorizuar, pasi luan nė fushėn e vet.

  Gjithsesi, Llani beson te grupi i lojtarėve, beson te puna e bėrė dhe harmonia nė ekip, ku secili futbollist pėrpiqet tė japė mė tė mirėn e vet. Shkumbini do tė synojė tė paraqisė qė nė fillim vlerat e veta, ku mė shumė se rezultati, do tė ketė rėndėsi loja e bukur. “Elbasani vjen pas barazimit me Dinamon nė Tiranė dhe do tė kėrkojė fitoren edhe pėrballė nesh, duke qenė se luan nė fushėn e vet. Ne do tė pėrpiqemi tė luajmė sa mė tė organizuar, duke u bazuar te forca e grupit e jo tek individėt. Eshte njė ndeshje derbi dhe jam i sigurt se do tė shkojė mjaft mirė nė tė gjitha drejtimet. Sigurisht, do ta kemi tė vėshtirė pėrballė njė ekipi si Elbasani, qė pretendon, por jo tė pamundur pėr tė realizuar synimet tona. Do tė jetė njė ndeshje e hapur deri nė fund, ku do tė fitojė ekipi qė do tė bėjė vlerėsimin e duhur dhe do tė gabojė mė pak,” pėrfundon portieri Ervin Llani.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Elbasani 1-1 SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Sun Sep 28 2008, 16:17

  Magani i falet dyshes sulmuese Mustafai-Rizvanolli nė derbi

  Sot peqinasit do tė udhėtojnė drejt qytetit tė Elbasanit pėr tė zhvilluar njė takim “derbi” me kushėrinjtė e tyre elbasanas. Padyshim qė kjo ndeshje paraqet njė interes tė madh si pėr objektivat qė kanė tė dyja ekipet, por edhe pėr pozicionin e tyre momental nė renditje, pasi ndodhen vetėm njė pozicion larg njėri-tjetrit. Peqinasit e kanė vlerėsuar tėrėsisht kėtė takim dhe presin qė nė fundin e tij tė mos dalin tė humbur. Para ndeshjes, trajneri i Shkumbinit, Gugash Magani, ėshtė prononcuar pėr “Panorama Sport” nė lidhje me kėtė takim. Ai tregohet shumė i kujdesshėm kur komenton kėtė sfidė dhe duket se ka pėrgatitur strategjinė e tij pėr tė dalė me sukses. “Kemi njė takim tė vėshtirė, pasi edhe elbasanasit do tė dėshirojnė me ēdo kusht fitoren. Vetė pozicioni nė tė cilin ndodhen tė dyja ekipet, por edhe objektivat tepėr tė afėrta qė kemi, e bėjnė kėtė takim tepėr interesant, - ėshtė shprehur Magani. - Ne e kemi vlerėsuar plotėsisht kėtė ndeshje, ndaj shpresojmė qė tė mos dalim duarbosh. U kam dhėnė lojtarėve detyrat pėr secilin dhe mendoj se nėse do t’i realizojnė ato, atėherė nuk do tė dalim pa rezultat pozitiv nga Elbasani. Detyra jonė ėshtė tė tregohemi tė kujdesshėm nė mbrojtje dhe mė pas do tė mendojmė edhe pėr vijėn e sulmit, ku do tė pėrpiqemi tė kundėrsulmojmė rrezikshėm tė mbėshtetur nga fiziku dhe shkathtėsia e tė riut Mustafai si dhe nga etja pėr gol qė ka sulmuesi ynė Rizvanolli, i cili duket tashmė shumė nė formė dhe kėrkon tė shėnojė nė ēdo takim. Pėrveē tyre, dua tė them se tashmė edhe grupi nė ekip po konsolidohet plotėsisht dhe pritet qė tė japin sa mė shpejt frytet e tyre”. Pėrsa i pėrket mungesės sė Bizhytit, tekniku mendon se nuk do tė ketė ndonjė ndikim, pasi pankina e tij ėshtė e mbushur me lojtarė cilėsorė. “Mendoj se mungesa e Bizhytit (i skualifikuar pėr shkak tė tre kartonėve tė verdhė) nuk pėrbėn ndonjė problem pėr ne, pasi nė ekip ka edhe lojtarė tė ashtuquajtur stoli, tė cilėt presin tė japin maksimumin pėr skuadrėn nė ēdo takim”, pėrfundoi deklaratėn e tij Magani.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Elbasani 1-1 SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Sep 29 2008, 11:02

  Gentian Stojku ėshtė heroi i Elbasanit dhe ēuditėrisht edhe “heroi” i Shkumbinit nė derbin e mbyllur 1-1.

  Elbasanasi, i cili ka luajtur si pėr Elbasanin e skuadrėn peqinase shėnoi njė gol pėr verdheblutė nė tė 42’, pro edhe njė autogol nė minutėn e 91-tė nė favor tė Shkumbinit, qė luajti nga minuta e 58-tė me dhjetė lojtarė.

  Tashmė, ekipi i Mirel Josės ndodhet nė vendin e pestė me tetė pikė e pesė pikė larg Tiranės kryesuese me 13 pikė.

  Klement Xhyra i Shkumbinit shkaktoi njė faull brenda zonės, e gjyqtari ndėrkombėtar Jareci nuk hezitoi. Nga pika e bardhė realizoi veterani Gentian Stojku nė minutėn e 42-tė.

  Ndeshja ka pasur shumė momente tensioni si nė fushė ashtu dhe nė tribuna.

  Nė minutėn e 58-tė, talenti peqinas Erion Mustafaj ndėrhyri ashpėr kundėr mbrojtėsit Endri Vrapi dhe Jareci nuk nguroi tė nxirrte kartonin e kuq, ndėrkohė qė mbrojtėsi i Kombėtares shqiptare u largua me barelė nga tapeti i “Ruzhdi Bizhutės”.

  Verdheblutė patėn pėr mė shumė se 20 minuta edhe shėrbimet e “Arushės”, Skerdi Bejzade, i cili zėvendėsoi sulmuesin Oriand Abazaj, por pa mundur qė tė realizojė nė portėn e Llanit.

  Kur tė gjithė nė stadium prisnin tė festonin fitoren e tretė seznale tė 2-herė kampionėve tė Shqipėrisė, mbrojtėsi i Shkumbinit, Erald Turdiu hodhi njė top nė zonė, e nė rrėmujė e sipėr Stojku nė tė 91’ e drejtoi sferėn nė kuadratin e portierit Osmani, duke befasuar portierin e dhe ultrasit verdheblu. Pas pėrfundimit tė takimit tifozėt shfaqėn pakėnaqėsi pėr administrimin e lojės sė Elbasanit nga ana e trajnerit Mirel Josa.

  Shkumbini, pas pikėve tė plota nė shtėpi, 9 tė tilla, morri edhe pikėn e parė nga dy ndeshjet nė transfertė edhe pse luajti me 10 lojtarė.


  _________________

  Sponsored content

  Re: Elbasani 1-1 SHKUMBINI

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:29