Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  SHKUMBINI- Elbasani

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  SHKUMBINI- Elbasani

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Feb 12 2008, 19:18

  TURI I 2 ,NDESHJA E PARE

  13.02.2008 ,ORA 14:30

  Gjyqtaret: L.Jemini , E.Miho-L.Mustafaraj
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI- Elbasani

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Feb 13 2008, 00:07

  e po pse neshjen e pare ne peqin e kemi ne??? Evil or Very Mad Evil or Very Mad


  _________________
  avatar
  akaliptos

  Male Numri i postimeve : 13
  Age : 33
  Registration date : 22/09/2007

  Re: SHKUMBINI- Elbasani

  Mesazh nga akaliptos prej Wed Feb 13 2008, 18:32

  Shkumbini 2-0 Elbasani urime per fitoren.
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI- Elbasani

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Feb 13 2008, 19:50

  URIME CUNAVE PER SOT...

  p.s flm akaliptos...folat i ka shenu qorri...


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: SHKUMBINI- Elbasani

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Wed Feb 13 2008, 22:14

  hallall cunave...inshallah e majme deri ne fund qe ta shikojne mire kto dylberat se me cin kan t bojn...


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: SHKUMBINI- Elbasani

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Wed Feb 13 2008, 22:14

  2 – 0: Qorri vendos nė Shkumbini-ElbasaniIlir Qorri me du golat e tij ishte heroi i supersfidės sė prefekturės sė Elbasanit, Shkumbini-Elbasani 2-0. Nora dha sinjalin e parė, kur goditi traversėn, reagoi mirė portieri Koēi. Qorri shėnoi golin e parė nga njė goditje dėnimi nė minutėn e 53-tė. Nė tė 60’, Gentian Stojku, njė tjetėr elbasanas, fitoi penallti dhe Qorri sėrish ishte i sukseshėm.

  Drama pėr ekipin e presidentit Arben Laze bėhet edhe mė e madhe, teska ish-sulmuesi i Dinamos, jo vetėm qė ėshtė njė elbasanlli i thekur, por edhe se 33-vjeēari Qorri pasi ra parimisht dakord pėr tė luajtur me Elbasanin nė fillim tė verės sė kaluar para se tė nėnshkruante me Shkumbinin. Ndeshja e kthimit do tė jetė njė ferr i vėrtetė pėr trajneri Krenar Alimehmeti i duhet tė fitojė me tre gola diferencė.

  Kupa e Shqiperise

  Turi i dyte

  Ndeshja e parė

  Shkumbini-Elbasani 2-0

  Qorrit 53’, 60’(11-m)


  _________________
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI- Elbasani

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Feb 14 2008, 12:23

  Shkumbini-Elbasani 2-0/Sulmuesi tėrheq skuadrėn peqinase drejt kualifikimit
  Ėshtė Qorri her heroi oi i “derbit”
  Shėnon 2 golat e fitores, i pari me njė predhė nga 30 metra, tjetri me 11-metėrsh

  Ekipi i Shkumbinit ka
  arritur njė fitore
  tepėr tė rėndėsishme
  nė pėrballjen e parė me Elbasanin,
  nė “derbin” e prefekturės,
  e vlefshme pėr 1/16 e
  Kupės sė Shqipėrisė. Nė
  takimin e luajtur nė Peqin,
  vendėsit kanė fituar me rezultatin
  e pastėr 2-0, duke bėrė
  njė hap tė madh drejt kualifikimit
  pėr nė turin pasardhės.
  Shkumbini tregoi edhe
  njėherė se ky kompeticion
  ėshtė njė ndėr prioritetet e kėtij
  ekipi. Ashtu sikurse edhe
  pritej, peqinasit e drejtuar nga
  Gugash Magani treguan
  grintė e dėshirė pėr tė fituar,
  ndėrsa miqtė nga Elbasani
  ishin tė pafuqishėm ndaj bardhekaltėrve.
  Nė pjesėn e parė,
  ekipi i Shkumbinit sulmoi me
  anė tė katėrshes Qorri, Dervishi,
  Stojku e Nora, mirėpo
  sulmuesit e saj ishin tė pasaktė
  pėrpara portės sė Toēit.
  Ndėrsa nga ana tjetėr, miqtė
  nuk sulmuan asnjėherė, duke
  mos vėnė nė rrezik portėn e
  Llanit nė asnjė ēast.
  Bėmat e Qorrit
  Nė pjesėn e dytė u duk se tė
  dyja skuadrat kishin njė
  dėshirė mė tė madhe pėr tė
  shėnuar dhe pėr t’i rrėmbyer
  fitoren njėra-tjetrės. Mirėpo njė
  rrezik tė vėrtetė shfaqėn peqinasit,
  tė cilėt arritėn tė gjejnė
  rrjetėn mike dy herė me anė tė
  lojtarit mė tė mirė nė kėtė takim.
  Ishte pikėrisht elbasanasi Ilir
  Qorri heroi i sfidės, i cili realizoi
  dy golat nė minutat 55-tė
  dhe 62-tė. Goli i parė erdhi si
  rezultat i njė goditjeje perfekte
  nga 30 metra distancė e sulmuesit
  tė Shkumbinit, duke
  shfrytėzuar mė sė miri goditjen
  e dėnimit nė favorin e saj.
  Ndėrsa i dyti qe ekzekutim i
  njė 11-metėrshi tė marrė nga
  sulmuesi tjetėr elbasanas,
  Stojku. Verdheblutė elbasanas
  u duk se u zgjuan disi vonė
  dhe nga fundi i takimit u pėrpoqėn
  t’i afroheshin portės
  peqinase, por pa forcėn e duhur.
  Nė pėrfundim duhet thėnė
  se ndeshja kaloi nė njė “fair
  play” tė vėrtetė, ku tė dy ekipet
  pranuan rezultatin e takimit
  dhe nuk patėn asnjė incident
  apo kontestim, ēka i karakterizon
  nė pėrgjithėsi ndeshjet derbi.
  Kėshtu, skuadra e Shkumbinit
  arriti tė marrė fitoren nė
  derbin e prefekturės, si dhe tė
  hedhė njė hap mė tė sigurt pėrpara
  pėr kualifikimin nė
  Kupėn e Shqipėrisė.

  Spikati dyshja Qorri - Dabulla
  I pari ka qenė promotori kryesor i tė gjithė lojės nė mesfushėn peqinase. Qysh nė fillim ka qenė ai qė ka
  dhėnė shkėndijat e para nė drejtim tė portės mike, me disa goditje tė forta nga jashtė zone. Qorri ka
  ekzekutuar mjeshtėrisht njė goditje dėnimi nga njė distancė rreth 30 metra dhe njė 11-metėrsh, duke
  i dhėnė fitoren Shkumbinit me dygolėshin e tij. Ndėrsa, Dabulla ka qenė siguria e mbrojtjes peqinase,
  duke neutralizuar me zgjuarsi ēdo sulm tė miqve. Ka mbuluar nė ēdo cep tė fushės sulmuesin
  Bejzade tė Elbasanit, duke nxjerrė thuajse jashtė loje fuqinė sulmuese tė verdhebluve e duke dhėnė
  kėshtu siguri nė prapavijė. L.Resuli

  FORMACIONET
  SHKUMBINI: Llani, Ndoni, Dabulla, Xhyra, Pashja, Nora (Dalipi), Byzhyti,
  Shenaj, Qorri (Mustafai), Dervishi, Stojku.
  Trajner: Gugash Magani
  ELBASANI: Toēi, Ahmataj, Karēev, Lako, Sakaj, Tetova (Megelenski),
  E. Dalipi (Sheta), Mehmetaj, Nuhiji (Nuhiji), Xhafa Bejzade.
  Trajner: Krenar Alimehmet

  TRAJNERI I SHKUMBINIT
  Magani: E kishim
  vlerėsuar kėtė sfidė
  Tekniku i Shkumbinit, Gugash Magani, i ėshtė gėzuar fitores ndaj
  Elbasanit nė shifrat e pastra 2-0, ndėrsa s’ka preferuar tė bėjė
  asnjė koment lidhur me mundėsitė e kalimit nė turin tjetėr tė Kupės.
  “Kjo ndeshje kishte pėrballė njė nga ēiftet mė tė forta tė kėtij turi
  nė Kupė. Mendoj se ashtu sikurse e kishim deklaruar, ne ishim
  pėrgatitur dhe e kishim vlerėsuar siē duhej kėtė takim. Nė pjesėn
  e parė ishim pak mė tė plogėsht nė veēanti nė fazat sulmuese,
  ndėrsa nė pjesėn e dytė ishim edhe mė tė motivuar dhe arritėm qė
  tė shėnonim dy gola. Nė fundin e takimit u vumė disa herė nė siklet
  nga sulmet mike, por mė nė fund e kaluam dhe e zgjidhėm siē
  duhej situatėn. Mendoj se ngaqė e vlerėsuam siē duhej situatėn,
  arritėm edhe tė marrim rezultatin”, theksoi Magani. L. Resuli

  panoramasport

  Sponsored content

  Re: SHKUMBINI- Elbasani

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue Nov 20 2018, 23:08