Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA 24 / SHKUMBINI - Tirana

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  JAVA 24 / SHKUMBINI - Tirana

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Mar 14 2008, 13:23

  SHKUMBINI - TIRANA
  TE SHTUNEN NE OREN 15:00 (FUSHA SPORTIVE PEQINIT)
  Sh. Guēe, S. Zeka, L. Mustafaraj


  KTE NESHJE E KEMI ME EKIPIN ME MIK QE KA PEQINI...


  Edituar pėr herė tė fundit nga polskaALB nė Sat Mar 15 2008, 02:51, edituar 1 herė gjithsej


  _________________

  Peqinsi i Finlandes

  Numri i postimeve : 3
  Registration date : 24/09/2007

  Re: JAVA 24 / SHKUMBINI - Tirana

  Mesazh nga Peqinsi i Finlandes prej Fri Mar 14 2008, 20:08

  cer miqsh kemi ne ne futboll mor???????????

  ne futboll nuk ka miq..................

  dhe tirana aq me shume jo,,,,,,,,,,,,,,,,te ishte shkodra hajde mund te thuash.......


  ishalla me fitore.......................

  me dhem zemra kur kujtoj qe mund te isha ne loje sot kundrra tiranes Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 24 / SHKUMBINI - Tirana

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Mar 15 2008, 02:27

  PEQINSO QE ME TIRONEN KENA MIQSI KENA..E KET MO E MOHO SIC KENA EDHE ME VLLAZNINE..DMTH TE DYJA KTO KLUBET JANE MIQ TONE..


  _________________

  paolo rossi

  Numri i postimeve : 42
  Registration date : 05/09/2007

  Re: JAVA 24 / SHKUMBINI - Tirana

  Mesazh nga paolo rossi prej Sat Mar 15 2008, 16:48

  MEMA “Nuk do tė tolerojmėne Peqin”

  Mė pas, Mema, nė prononcimin e tij pėr “Sport Ekspres”, ėshtė pėrqendruar te transferta e sė shtunės, qė skuadra kampione ka pėr tė luajtur nė Peqin, me Shkumbinin. “Te grupi i lojtarėve qė kam nė dispozicion, ? tha tekniku, ? veēanėrisht te titullarėt, konstatoj qė impenjimin e kanė nė rritje, ndaj shpresoj shumė se skuadra do tė ndryshojė pėr mirė. Tė shtunėn do tė udhėtojmė drejtė Peqinit, ku kemi pėr tė luajtur ndeshjen e radhės. Pa dyshim, do ta kemi tė vėshtirė pėr tė marrė fitoren, por unė kam besim se skuadra do t’ia dalė me sukses. Them kėshtu, sepse ne jemi tė vendosur pėr tė mos hapur rrugė dhe kėtė radhė kurrsesi nuk do tė tolerojmė pėr tė marrė tri pikėt e mundėshme. Nė kėtė drejtim do tė ngulmojmė shumė, ngaqė bėhet fjalė pėr tri pikė, pas sigurimit tė tė cilave Tirana mund tė mendojė ndoshta edhe pėr mė larg, nė ndeshjet qė kanė mbetur”, ka pėrfunduar tekniku Mema.
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 24 / SHKUMBINI - Tirana

  Mesazh nga polskaALB prej Sun Mar 23 2008, 19:53

  shkumbini jone i dashur arriti te fitoj me rezultatin minimal 1-0 i shenuar nga sulmuesi Klevis dalipi...me ket fitore shpresojm qe ekipi jone te vij ne vete pas gjith atyre problemeve psikologjike qe kishte...sukse cunave per fitoren sot..


  _________________
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 24 / SHKUMBINI - Tirana

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Mar 24 2008, 00:19

  urime shkumbinit per fitoren . urojme te vazhdoje keshtu edhe ne ndeshjet e tjera.
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 24 / SHKUMBINI - Tirana

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Mon Mar 24 2008, 16:20

  na nerun cunat sot...hajde sukse te metejshme ..kshu vazhdofshin ishallah....


  _________________
  avatar
  akaliptos

  Male Numri i postimeve : 13
  Age : 33
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 24 / SHKUMBINI - Tirana

  Mesazh nga akaliptos prej Tue Mar 25 2008, 09:07

  Tirana, rikthim me humbje, peqinasit fitojnė pa lodhje
  Goli i K. Dalipit pėrcakton disfatėn e radhės sė bardhebluve


  Sezoni 2007-2008 ka kthyer makthet e njė Tirane qė nuk di tė fitojė dhe bardheblutė e kanė dhėnė provėn e radhės nė disfatėn 1-0 pėrballė Shkumbinit. Nėse nė dy fazat e para tė kėtij kampionati bardheblutė kanė fituar lehtėsisht 2-0 pėrballė peqinasve, vendasit kanė arritur tė rishkruajnė historinė me suksesin minimal 1-0, qė ul nė vendin e gjashtė Tiranėn, e ndjekur pikėrisht nga skuadra e drejtuar nga Gugash Magani. Duket se bardheblutė nuk kanė mė shpresa pėr tė arritur zonėn e Kupave tė Evropės nėpėrmjet kampionatit dhe me humbjen e djeshme i kanė varur tė gjitha shpresat te Kupa e Shqipėrisė.

  Nė fillimin e ndeshjes, Mema ka ēuditur pėrsėri duke lėnė nė fushė vetėm Xhafajn si titullar tė vetėm, me Hykėn dhe Duron si mbėshtetės, ndėrsa Fortuzi ėshtė ulur nė pankinėn e rezervave. Gjithashtu, jashtė formacionit mbeti pėrsėri portieri Nallbani, i cili duket se do tė kalojė sezonin e tij tė fundit me fanellėn bardheblu nėse Mema do tė jetė trajner edhe nė edicionin e ardhshėm, pasi tekniku ka preferuar pėrsėri tė riun Osmani. Ndėrsa vendasit janė paraqitur me njė formacion ofensiv, duke kėrkuar golin qė nė minutat e para. Pas disa tentativave radhazi, nė minutėn e 10-tė ka ardhur edhe goli i avantazhit. Pas njė goditjeje kėndi, Shenaj gjuan nė portė, por Osmani ėshtė i vėmendshėm duke grushtuar topin. Por Klevis Dalipi ndjek aksionin dhe duke parė hutimin e mbrojtjes bardheblu, gjuan me shpejtėsi duke e dėrguar topin nė rrjetė. Vendasit festojnė kėtė avantazh tė shpejtė, por nuk harrojnė tė sulmojnė pėrsėri, duke u munduar tė shėnojnė pėrsėri dhe tė mbyllin ndeshjen. Dalipi, Qorri dhe Roland Dervishi shfaqen disa herė para portės sė Osmanit, i cili korrigjon me pritjet e tij gabimet nė rreshtim tė prapavijės bardheblu.

  Nė pjesėn e dytė, Mema e kupton qė duhet tė ndryshojė diēka dhe hedh nė fushė Bakallin e Fortuzin, duke larguar Gjorevskin e Deliallisin, pėr tė ndėrtuar njė taktikė mė ofensive. Skema rezulton e suksesshme, pasi nė pjesėn e dytė bardheblutė fitojnė terren dhe provojnė disa herė tė shėnojnė golin e barazimit. Loja tensionohet, si nė fushė, ashtu edhe nė pankinė. Si rrjedhojė, gjyqtari Guēe largon nga fusha jo vetėm Maganin, por edhe ish-shefin e tij, Sulejman Mema, tė cilėt kontestuan thuajse ēdo vendim tė tij. Ndeshja u mbyll me Tiranėn nė sulm, por Llani neutralizoi ēdo tentativė tė bardhebluve, duke siguruar tri pikėt pėr skuadrėn e tij, qė i afrohet disi grupit tė skuadrave qė synojnė pjesėmarrjen nė Kupat e Evropės. Ndėrkohė, Tirana ėshtė nė vendin e 6-tė, vetėm 2 pikė nga Elbasani, kundėrshtari i radhės. Por bardheblutė duket se nuk kanė dėshirėn e duhur pėr tė fituar ndaj ekipeve mė tė forta, ndėrsa qė tani janė hapur zėrat se largimi i donatorit Halili ka tensionuar situatėn nė skuadėr.
  avatar
  akaliptos

  Male Numri i postimeve : 13
  Age : 33
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 24 / SHKUMBINI - Tirana

  Mesazh nga akaliptos prej Tue Mar 25 2008, 09:58

  Fitore minimale, ndeshkohen kampionet

  Shkumbini ka fituar minimalisht me kampionen ne fuqi me rezultatin 1 me 0. Fatin e kėtij taklimi e ka vendosur sulmuesi I njohur Klevis dalipi I cili shenoi pas nje gjuajtje te sakte me te djathten duke kaluar nė avantazh vendasit. Ky gol do tė ngelej nė fuqi deri nė fund tė takimit. Kampionet janė treguar shumė tė dobėt ndonese ne pjesen e dyte kane sulmuar dhe kane krijuar volum te madh loje dhe presion ne gjysem fushen vendase. Acarimet midis paleve nuk munguan ne kete takim, kur te dy trajneret u nxorren me karton te kuq nga gjyqtari I takimit. Minutat e mbetura te dyja skuadrat paten ne krye zv. Trajneret respektive, Tirana Ardian Memen, kurse Shkumbini me Branicen
  SHKUMBINI – TIRANA 1-0
  Shenues: Klevis Dalipi 10’
  Shkumbini: Ervin Llani, Rezart Dabulla, Klement Xhyra, Laert Ndoni, Fejzo Shenaj, Lorenc Pasha, Albano Byzhyti (Erjon Ramazani 80’), Klevis Dalipi, Arvis Gjata (Egert Kuēi), Ilir Qorri (Merdian Kasollja) – Trajner: Gugash Magani
  Stol: Kadri Birja, Alfred Salliu, Astrit Nexha, Egert Kuēi, Merdian Kasollja, Erjon Mustafaj
  SK Tirana: Alfred Osmani, Elvis Sina, Endrit Vrapi, Erbim Fagu, Saso Gjorevski (Egert Bakalli 46’), Florenc Arapi, Erald Deliallisi (Indrit Fortuzi 46’), Laurent Mohellebi, Jahmir Hyka, Klodian Duro, Daniel Xhafa - Trajner: Sulejman Mema
  Stol: Blendi Nallbani, Gentian Hajdari, Egert Bakalli, Fatjon Muhameti, Berat Hyseni, Indrit Fortuzi
  Gjyqtare: Sh.Guēe, S.Zeka, L.Mustafaraj
  Karton i verdhe: Roland Dervishi
  Karton i kuq: Gugash Magani dhe Sulejman Mema

  Sponsored content

  Re: JAVA 24 / SHKUMBINI - Tirana

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:18