Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA 13 / SHKUMBINI - Tirana

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  JAVA 13 / SHKUMBINI - Tirana

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Nov 30 2007, 19:43

  SHKUMBINI-SK Tirana:
  Tanush Latifi (Gjirokaster), Sonil Zeka (Fier), Pajtim Goxhaj (Gjirokaster)

  PO E HAP KETE TEME ME SHPRESEN E NJE FITOREJE...


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Dec 26 2007, 16:06, edituar 1 herė gjithsej


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 13 / SHKUMBINI - Tirana

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Nov 30 2007, 19:49

  Qorri: Besoj se me Tiranėn do tė fitojmė

  Mesfushori elbasanas i Shumbinit, Ilir Qorri, ėshtė optimist se mė nė fund ekipi do tė marrė tri pikė


  Pas ndeshjes nė mesjavė pėr kupė pėrballė Bilisht-Sportit, ekipi i Shkumbinit i ėshtė rikthyer stėrvitjes, duke u pėrqendruar te takimi i radhės me Tiranėn nė Peqin. Nisur nga emri i kundėrshtarit dhe rėndėsia e kėtij takimi pėr ecurinė e Shkumbinit, trajneri Magani pranoi qė nė ndeshjen e kupės tė aktivizonte mė shumė futbollistė tė stolit dhe tė rinjtė nė ekip, duke u dhėnė mundėsinė futbollistėve titullarė tė mos udhėtonin drejt Bilishtit, pėr tė qenė tė gatshėm pėr ndeshjen e nesėrme me Tiranėn pėr javėn e 13-tė. Pas Dinamos e Partizanit do tė jetė ekipi i Tiranės pėr tė tretėn herė radhazi nė Peqin qė do tė detyrohet tė provojė forcėn e Shkumbinit, qė nė kėtė sezon ėshtė mė i organizuar dhe me objektiva mė tė mėdha. Pas dy barazimeve nė dy javėt e fundit me Dinamon e Partizanin, pritet qė Shkumbini tė shijojė fitoren, e cila pėrballė njė ekipi si Tirana merr vlera mė shumė. Sigurisht, kjo nuk ėshtė e lehtė, por Shkumbini e sheh si njė rival tė drejtpėrdrejtė dhe dėshiron qė tė ruajė pozitat nė tabelė, pėr ta parė Tiranėn tė paktėn edhe kėtė javė nga lart, me synimin pėr t'ju larguar edhe mė shumė. Pėr mesfushorin elbasanas tė Shkumbinit, Ilir Qorri, autori i golit tė vetėm tė Shkumbinit nė ndeshjen e fundit me Partizanin, ekipi i tij i ka tė gjitha mundėsitė tė mos e prishė serinė e rezultateve pozitive nė 8 javėt e fundit, edhe pse pėrballė do tė kenė Tiranėn kampione. Pėr Qorrin, kundėrshtari i radhės i Shkumbinit, pavarėsisht nisjes jo tė mirė qė i bėri kampionatit, mbetet ndėr ekipet mė tė mira e pretendente. Rezultatet nė javėt e fundit tregojnė pėr rikthimin e Shkumbinit, duke u parė si kėrcėnim serioz pėr ekipet e kreut. "Eshtė njė ndeshje mjaft e rėndėsishme pėr tė dy ekipet, qė nuk ka nevojė pėr shumė koment. Pėr nesėr nuk vihet nė dyshim motivimi i futbollistėve se ėshtė vetė kundėrshtari qė ta imponon.  Mendoj se do tė jetė mė e lehtė pėr ne tė zhvillojmė lojėn tonė, sepse Tirana nuk do tė luajė mė shumė nė mbrojtje, siē veproi Partizani javėn e kaluar, i cili pėr hir tė rezultatit, luajti njėlloj si ekipet e dobėta qė kanė ardhur nė Peqin dhe jo si njė ekip qė pretendon kampionatin. Nesėr pritet tė zhvillohet njė lojė e hapur, sepse edhe Tirana ka synimet e saj. Ne sigurisht qė jemi mė tė favorizuar, pasi luajmė nė fushėn tonė dhe kėrkojmė tė kėnaqim sportdashėsit me lojė e rezultat pozitiv," - deklaron mesfushori Ilir Qorri. Elbasanasi Qorri ėshtė autor i tre golave pėr Shkumbinin, duke u barazuar me bashkėqytetarėt e tij Stojku e Dalipi, me synimin e dėshirėn qė ky numėr tė rritet, edhe pse nuk pėrbėn qėllim nė vetvete pėr tė. Ai dėshiron tė kontribuojė pėr ekipin me lojėn e me pasimet e tij, si pėr tė justifikuar kushtet e mira qė ka gjetur nė kėtė klub. "Dėshiroj tė bėj mė tė mirėn time pėr Shkumbinin pėr ndeshjen e nesėrme me Tiranėn, por edhe nė javėt e ardhshme. Eshtė njė mundėsi e mirė pėr mua dhe pėr ekipin pėr tė treguar punėn e mirė qė ėshtė bėrė, ku janė rezultatet e arritura ato qė flasin mė mirė. Kėtė gjė tė mirė pritet ta tregojė edhe nesėr pėrballė Tiranės, ku synimi ėshtė arritja e fitores, e cila ėshtė plotėsisht e mundur. Sigurisht, nuk do tė jetė e lehtė, pasi edhe Tirana ka synimet e veta, por unė besoj te grupi i lojtarėve dhe te puna e bėrė nė ekip pėr arritjen e kėtij synimi," - pėrfundon mesfushori Ilir Qorri.


  _________________
  avatar
  tapa
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 11
  Registration date : 06/08/2007

  Re: JAVA 13 / SHKUMBINI - Tirana

  Mesazh nga tapa prej Sat Dec 01 2007, 18:19

  sa maroj ndeshja shkumbini-tirana. peqini ka lujt nji ndeshje shum te dobet. nuk ka gjujt i here ne port dhe nese vazhdon te luaj keshtu p[er mendiumin tim nuk i reziston dot daljse na super liga
  avatar
  tapa
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 11
  Registration date : 06/08/2007

  Re: JAVA 13 / SHKUMBINI - Tirana

  Mesazh nga tapa prej Sat Dec 01 2007, 18:22

  ndesja maroi 0 me 2 ne favor te tiranes
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 13 / SHKUMBINI - Tirana

  Mesazh nga polskaALB prej Sun Dec 02 2007, 16:10

  MOTRAT DEGJENERATAVE QE SHITEN NESHJEN....


  _________________

  Sponsored content

  Re: JAVA 13 / SHKUMBINI - Tirana

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:19