Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  SHKUMBINI 0-0 Tirana

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  SHKUMBINI 0-0 Tirana

  Mesazh nga stilltoni prej Sun Oct 26 2008, 20:08

  Topi sjell paqen nė Peqin, gjykim perfekt i ĒekajTė gjithė e konsiderojnė si njė ndeshje nė shtėpi atė midis Shkumbinit e Tiranės, kur ajo zhvillohet nė Peqin. Dhe e shtuna e rikonfirmoi atė: 0-0. Por dhe nė praninė edhe qytetarit numri 1 tė shtetit shqiptar, Presidentit tė Republikės, Bamir Topit. Ish-presidenti i Tiranės – i pranishėm javen e kaluar edhe nė Tirana-Dinamo (2-1)- shijoi njė ndeshje tė qetė nė fushėn sportive tė Peqinit, shumė larg asaj Shkumbini-Besa, dhe pa asnjė lloj presioni ndaj gjyqtarit Sokol Ēekaj e pa incidente nė dhomat e zhveshjes. Ndeshja ishte thuajse e ekuilibruar, Shkumbini mė mirė nė pjesėn e parė (mund tė kishte shėnuar nė minutėn e 44-tė, kur goditi shtyllėn pingule), ndėrkohė qė Tirana kryesuese pati njė rast me Daniel Xhafėn nė minutėn e 60-tė. Nė minutėn e 80-tė Turdiu goditi fuqishėm me kokė, por topin e grushtuar nga portieri i tretė i Tiranės, maqedonasi Kormodovski, nuk arriti dot ta shtynte nė rrjetė Shameti. Tirana vazhdon tė mbetet i vetmi ekip pa humbje nė tetė javė dhe “mbretėresha e transfertave” (9 pikė nė 5 ndeshje), ndėrkohė qė Shkumbini njohu tė tre rezultatet nė shtėpi gjatė kėtij sezoni: nė 5 takime, 3 fitore, 1 barazim e 1 humbje. Nė javėn e 9-tė, Shkumbini (tashmė nė vendin e katėrt) do tė luajė nė Tiranė me Partizanin, ndėrsa bardheblutė (gjithmonė tė parėt) do tė presin nė “Selman Stėrmasi”, Besėn e Kavajės. Shkumbini - Tirana 0-0Shkumbini: Llani, Grami, Gallo, Shameti, Shenaj, Bizhyti (Xhyra 892), Turdiu, Nora, Pasha, Rizvanolli (Delioski 862), Mustafaj (Gjata 792). Trajner: G.Magani Tirana: Koronovski, Lila, Pezo, Osmani, Abraham, Devolli, Lilaj (Deliallisi 70), Agolli, Muzaka (Metani 882), Xhafaj (Sefa 642), Memelli. Trajner: B.Slishkoviē. Gjyqtarė: S.Ēekaj (Laē), E.Pjetrushi (Lezhė), D.Salaj (Shkodėr) Kartonė tė verdhė: Turdiu, Mustafaj/ Abraham
  Albania-sport

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:07