Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA I / Partizani - SHKUMBINI

  Share

  Sondazh

  NDESHJEN E..

  [ 0 ]
  0% [0%] 
  [ 0 ]
  0% [0%] 
  [ 2 ]
  100% [100%] 

  Totali i votave: 2
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  JAVA I / Partizani - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Aug 06 2007, 21:27

  PARTIZANI - SHKUMBINI

  INSHALLAH ME NAJ SUKSES KET NESHJE ME MORRAT E KUQ T PARTIZONIT


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sat Dec 29 2007, 21:03, edituar 1 herė gjithsej


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA I / Partizani - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Aug 30 2007, 18:35

  Partizani “rrėmben” trepikėshin
  Golat:

  9' Muzaka pason njė top pėr Abilaliajn, i cili, nė kufijtė e zonės, ka gjuajtur fort, duke dėrguar topin nė rrjetė. Asnjė shans pėr Llanin. 1?0.

  25' Njė krosim i Malindit nxjerr Muzakėn tė vetėm nė zonėn e rreptėsisė peqinase, nė pozicion diagonal me portėn e Llanit, teksa portieri ka dalė dhe e ka penguar numrin 17 tė “demave”. 11 metėrsh pėr tė kuqtė. Ka ekzekutuar vetė Muzaka dhe ka shėnuar. 2?0.

  45'+2 Qorri ka ekzekutuar njė goditje dėnimi (thuajse) perfekte, nga rreth 25 metra, teksa Dalipi ka devijuar topin duke e dėrguar atė nė rrjetė. 2?1.  Dyshimi:

  81' Goditje kėndi pėr peqinasit; Ka ekzekutuar Qorri, teksa topi i ka shkuar Mustafajt, i cili ėshtė mbajtur nga fanella nė zonėn e “demave” nga Babamusta, por gjyqtari Jemini ka lėnė lojėn tė vazhdojė. Pretendon Shkumbini pėr 11?metėrsh.
  8' Qorri ka tentuar tė shėnjestrojė portėn e Shehit, e ka bėrė kėtė, por ka qenė portieri i “demave” qė i ka thėnė “jo” kėsaj gjuajtjeje, duke e devijuar nė korne.

  22' Qorri pėrfiton nga njė gabim i mbrojtjes sė kuqe, ka dalė diagonal me portėn e Shehit, ka gjuajtur, por ka devijuar Osmani thuajse nė vijėn fatale.

  36' Abilaliaj ka tentuar pėrmes njė roveshiate, por ka pritur portieri Llani.

  51' Njė kombinim i bukur, ndėrmjet Dalipit dhe Qorrit, ka nxjerrė kėtė tė fundit tė vetėm me Shehin; ka gjuajtur, por ka devijuar portieri i “demave”.

  65' Ka tentuar fort portėn Mustafaj, por ka grushtuar Shehi.

  72' Ka gjuajtur Beqiri fort, por ka pritur nė dy kohė portieri Llani.

  87' Qorri ka ekzekutuar njė goditje dėnimi, por ka devijuar Shehi sipėr traut.  Spikati

  Mustafaj

  Mesfushori peqinas futet nė tė 62' dhe i “dhuron” Partizanit tė Likės momentet mė tė vėshtira tė ndeshjes. Njė “ferr” i vėrtetė pėr mbrojtjen e kuqe, e cila edhe e kalon “cakun” ndonjėherė.  “Partizani ka marrė sot tre pikėt”. Kanė qenė kėto fjalėt e para tė trajnerit tė “demave”, Hasan Likės, nė konferencėn pėr shtyp pas deshjes. Asnjė kompliment, asnjė shprehje kėnaqėsie, qoftė edhe pėr tė treguar, tė paktėn pėr etikė, se e kanė “ngrohur” ato tre pikė. Nuk ėshtė se e ka pasur gabim. Partizani i djeshėm, pėrveē dy golave ? ku i dyti mė shumė ishte dhuratė nga Llani ? nuk ka bėrė as edhe njė gjuajtje direkte nė portėn e Shkumbinit. Nė tė kundėrt, kanė qenė peqinasit, ata qė kanė dominuar pėr thuajse 90 minuta lojėn. Mund t’u thuash tė pafat? Po. Nėse disa goditje tė Qorrit do tė ishin pak mė nė qendėr, apo nėse Shehi nuk do tė kishte devijuar nė momentin e fundit, apo, apo...Iu ėshtė “ngrėnė haka”? Edhe kjo mund tė thuhet. Sikur, fanella e tėrhequr e Mustafajt do tė ishte parė nga gjyqtari Jemini. Shumė e shumė tė tjera. Por, konkluzioni ėshtė vetėm njė. Partizani “i madh” nė “letėr” dje ishte shumė i vogėl nė fushė. “Po pastaj, mos harroni qė Tirana humbi nė premierėn e saj” do tė thoshte dikush nga lojtarėt. Edhe kjo ėshtė e pranueshme, por jo pėr ata 2000 tifozė, qė kishin mbushur shkallėt e stadiumit “Selman Stėrmasi”. Sigurisht, panė nga tė gjitha, dyluftime sportive, e josportive, raste tė shumta (edhe pse nga ana e peqinasve). Por, nuk panė atė Partizan, pėr tė cilin kishin ardhur.  Formacionet

  Tė dalė nė fushė me njė 11?she emergjence ? pėr shkak tė mungesės sė katėr lojtarėve (Bejzade, Bakaj, Shkėmbi dhe Tafaj) ? tė kuqtė pėrsėri nuk arritėn tė krijonin atė qė trajneri Lika priste. Shehi nė portė (gardiani ka bėrė ē’ka mundur), Beqiri, Pinari, Osmani dhe Hallaēin (i cili asnjėherė nuk gjendej nė pozicionin e tij) nė mbrojtje. Mesfusha e pėrbėrė nga katėr, Devolli (ende jo nė “top formė”), Muzaka (tė paktėn vraponte), Dhėmbi (69 minuta ishin shumė dje pėr tė) dhe Karapici (i futur nė vend tė Bakajt, e justifikoi aq sa luajti), ndėrsa sulmi me dyshen Malindi (i humbur nė ēdo dyluftim) dhe Abilaliaj (mjafton njė gol nė premierė). Nga ana tjetėr, Shkumbini, me njė dyshe tė frikshme nė sulm, Qorrin dhe Dalipin, por edhe shumė i organizuar mbrapa, kanė bėrė “tė vjellė” “barrierėn” e tė kuqve. Kjo i detyron tė dyja skuadrat tė bėjnė ndėrrime, por Likės nuk i dalin tė saktėt. Nga ana tjetėr, Maganit i dalin, por nuk ėshtė e shkruar qė Shkumbini tė barazojė.  Pėrfundimi

  Pėrfundimisht, Partizani arrin tė fitojė, duke “rrėmbyer” njė trepikėsh, deri diku edhe tė pamerituar, ndaj njė Shkumbini, i cili ka ardhur, ka luajtur dhe ka kėnaqur. “Komplimente”, ka thėnė Lika pėr kundėrshtarin. Po Partizani? Ndoshta ėshtė koha qė tė mendohet mė seriozisht pėr kampionatin. Mbrojtja ka probleme dhe kur e thotė kėtė vetė trajneri, atėherė me tė vėrtetė qė diēka ka. Ky Partizan nuk bind.  Opinioni i specialistit

  Panajot Pano

  “Ishte njė ndeshje e dobėt, edhe pse ndeshjet e para zakonisht janė tė kėsaj natyre. Gjithsesi, ajo qė ėshtė e rėndėsishme ėshtė se mė kėnaqi fakti qė Partizanit mori tre pikėt, por edhe tifozėte shumtė, tė ardhur nė njė ndeshje si kjo. Shkumbini? Ishte njė skuadėr ndryshe nga vitet e tjera. Shpresojmė qė kampionati i kėtij viti tė jetė me tė vėrtetė mė i fortė dhe kompetitiv”  Ulėrima e Likės

  “Ishim pėr ibret”

  “Partizani fitoi ndeshjen. Nuk e di se ēfarė mund tė them mė tepėr se kaq. Morėm trepikėshin dhe kjo ishte mė e rėndėsishmja pėr sot. Loja? Unė nuk pashė asgjė tė bukur nė 90 minuta. Skuadra nuk arriti tė dilte nė detyrat qė unė i kisha dhėnė, e jo mė tė bėnte gjėra ekstra. Ishte me tė vėrtetė njė fitore shumė, shumė e vuajtur. Pashė njė skuadėr tė ēorientuar, e cila kishte probleme nė interpretimin me topin. Lojtarėt u dukėn tė lodhur, ndoshta kjo edhe nga vapa, por gjithsesi ky nuk ėshtė justifikim. Ne ishim dobėt, shumė madje. U mundova tė bėja zėvendėsime qė tė vija nė lėvizje skuadrėn, por vetėm Babamusta nga ndėrrimet qė bėra mė doli ashtu siē e parashikova”  Reklamimi i Maganit

  “Na u mohua penallti”

  “Tė them tė drejtėn zhvilluam njė ndeshje shumė tė mirė. Edhe pse skuadra nuk ėshtė konsoliduar ende, sepse dihet qė kėta futbollistė nuk kanė luajtur mė parė me njėri?tjetrin, unė pėrsėri jam i kėnaqur. Vinim pėrballė njė Partizani, i cili, tė paktėn nė “letėr”, ėshtė pretendent pėr kampion kėtė sezon dhe mendoj se djemtė zhvilluan njė ndeshje tė mirė. Pėsuam dy gola pėr fajin tonė dhe jo pėr meritė tė kundėrshtarit, pėr tė mos pėrmendur faktin se kishte njė penallti pėr ne, nėse do ta shikoni mirė nė moviolė. Gjithsesi, unė i uroj suksese Partizanit”


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 03:34