Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA 15 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  JAVA 15 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Dec 12 2007, 18:14

  Bilanci:
  *Shkumbini-Vllaznia
  34 ndeshje (+11=5-18.Gol:40-62)
  Fitorja e fundit e Shkumbinit 2-0 me 10.3.2007
  Barazimi i fundit 0-0 me 28.1.2006
  Fitorja e fundit e Vllaznise 3-1 me 22.9.2007


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Dec 26 2007, 16:07, edituar 1 herė gjithsej


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 15 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Thu Dec 13 2007, 15:23

  neshje shume e veshtire por ishallah e fitojme ,se fillum me ron shume per poshte....


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 15 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Dec 13 2007, 18:00

  Shkumbini-Vllaznia

  Date 16.12.07 , Ora 14:00

  Arbitrat : S.Cekaj , A.Pregja-I.Shima


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 15 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Dec 13 2007, 18:47

  Pashja do fitore me Vllazninė pėr tifozėt

  Nė takimin e radhės, skuadra e Shkumbinit do tė pėrballet me ekipin e Vllaznisė sė Shkodrės. Ekipi i rikthehet ndeshjeve nė fushėn e tij pas humbjes nė transfertė kundėr ekipit tė Besėlidhjes sė Lezhės. Ndeshja e radhės ka njė tjetėr specifikė dhe vėshtirėsi pėr ekipin e Shkumbinit, sikurse edhe tri ndeshjet e tjera tė luajtura kundėr ekipeve tė kryeqytetit, ku ekipi i Shkumbinit ka arritur dy barazime dhe njė humbje. Ecuria e Shkumbinit nė gjashtė ndeshjet e fundit fill pas ndeshjes ndaj Besės sė Kavajės ka bėrė qė ekipi tė marrė vetėm tri pikė. Kjo situatė e bėn mė tė domosdoshme fitoren e Shkumbinit kundėr ekipit shkodran. Nga ana tjetėr, ekipi e ka mė se tė qartė se edhe skuadra shkodrane nuk do tė vijė pėr njė formalitet nė Peqin, ndaj ekipi ėshtė duke u pėrgatitur seriozisht qė tė kalojė me sukses provėn e sė dielės ndaj kėtij ekipi.Gjatė gjithė kėsaj jave, njė punė e mirė po bėhet nga drejtuesit peqinas pėr rikthimin e besimit te vetvetja. Kėtė mendim ka edhe kapiteni i Shkumbinit, mesfushori Lorenc Pashja qė pėr “Panorama Sport” shprehet: “Nė takimin me Lezhėn bėmė njė paraqitje tė mirė dhe mendoj se sė paku duhet tė kishim marrė 1 pikė nė kėtė takim. Megjithatė, tashmė kjo ndeshje kaloi dhe ne duhet tė shikojmė pėrpara pėr takimin e radhės, - vijon Pashja. – Njė ndeshje qė ka vėshtirėsinė
  e vet dhe pėr kėtė pėrballje nuk ka aspak vend pėr nėnvlerėsim apo pėr ta marrė si njė ndeshje tė lehtė. Pėrkundrazi, ekipi i Vllaznisė ėshtė njė ekip i vėshtirė ndaj dhe ne po punojmė seriozisht qė ta arrijė tė kalojė me sukses kėtė provė. Kam besim se ekipi i ka tė gjithė forcat pėr ta fituar kėtė sfidė. Nė fillim tė javės kemi marrė edhe mbėshtetjen e presidentit dhe drejtuesve tė tjerė tė ekipit. Ne po pėrpiqemi qė tė punojmė sa mė shumė edhe nė ditėt nė vazhdim, qė tė jemi tė gjithė nė njė formė sa mė tė mirė dhe kėtė ta shprehim nė fushėn e blertė nė takimin e radhės. Sė fundi, ky takim u takon edhe tė gjithė atyre qė na kanė ndjekur dhe vazhdojnė tė kenė besim te ne. E kam fjalėn se fitoren qė do tė arrijmė do t’ia dedikojmė tifozėve tanė pėr tė mos u dhuruar mė atyre zhgėnjim tjetėr, por pėr t’i kėnaqur dhe pėr t’ua rikthyer besimin se mė tej, ekipi do tė ketė njė vazhdimėsi mė tė madhe”, ka pėrfunduar kapiteni Pashja.


  _________________

  REAL
  Tifoz Nderi
  Tifoz Nderi

  Numri i postimeve : 37
  Registration date : 02/10/2007

  Re: JAVA 15 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Mesazh nga REAL prej Sun Dec 16 2007, 18:10

  4-0 per shkumbinin
  urime per fitoren tenistike
  ju a prift zoti te maren
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 15 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Dec 17 2007, 12:37

  GOLDIAN shkruajti:4-0 per shkumbinin
  urime per fitoren tenistike
  ju a prift zoti te maren

  Flm Goldo por mendoj se Vllaznia ka ekip te mire dhe me vjen gjynah qe humbet kaq thelle...MGJTH JU UROJ NGA ZEMRA SUKSESE NE TE ARDHMEN

  FOOORCA SHKUMBINI E SA ME SHUME FITORE INSHALLAH


  _________________

  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 37
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 15 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Mesazh nga Admin prej Mon Dec 17 2007, 16:39

  forca Shkumbini. gjithmone ne zemrat tona.
  urime per fitoren . ec at, rezultati me i thelle i javes .kshu qofte per her

  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 37
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 15 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Mesazh nga Admin prej Mon Dec 17 2007, 17:09

  Shkumbini masakron Vllaznine


  E Hene, 17 Dhjetor 2007

  Shkumbini - Vllaznia 4-0

  Shenues: Qorri 4' (11-m), Stojku 35' e 80', Dervishi 68'

  Shkumbini: Llani, Jakimovski (Mustafaj 75'), Ndoni, Pashja, Bizhyti (Nexha 84'), Stojku, Qorri (Macolli 59'), Xhyra, Dabulla, Dervishi.

  Trajner: G.Magani.

  Vllaznia: Grima, Kraja, Teli, Osja (Hoti 40'), Beqiri (Ahi 46'), Sinani, Kaci, Sukaj, Lika, Kotrri (Nora 61'), Simo.

  Trajner: M.Josa.

  Gjyqtar: S.Cekaj (Lac)

  Shkumbini merr para dhe permbyt Vllaznine! Kater gola ne porten e Grimes jane vertet shume per nje skuader, qe pretendon trofeun e madh. Nje fitore e stermerituar per peqinaset, qe kurre nuk e vune ne dyshim rezultatin. Kurre me pare shkodranet nuk kishin bere nje prezantim me te turpshem ndaj Shkumbinit, madje, nese vendesit nuk do te kishin shperdoruar ate mori rastesh, shifrat do te ishin tenistike. Gjithcka mbyllet qe ne pjesen e pare, kur Qorri me nje 11-metersh dhe me pas Stojku kane sigluar shifrat 2-0, duke sjelle festen perpara kohe ne qytetin e vogel. Shkumbini eshte kembengules dhe dominon ne cdo sektor te fushes. Vllaznia, nga ana tjeter, ashtu sic deklaroi edhe trajneri Josa, ishte nje hije ne fushe dhe nuk meritoi asgje me shume sesa turpi ne fund te ndeshjes. Por, si per ta kurorezuar me mire pasditen e sportdashesve peqinas, ka menduar Dervishi, qe siglon shifrat 3-0 dhe qershine mbi torte e ka ruajtur serish goleadori elbasanas, Gentian Stojku, qe vulos gjithcka 4-0. Me kete fitore Shkumbini perforcon edhe me pozitat ne renditje, duke iu shkeputur Kastriotit te vendit te nente.

  koha jone
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 15 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Mon Dec 17 2007, 18:06

  URIME SHKUMBINIT TONE TE ZEMRES E KESHTU VAZHDOFTE GITHMONE...


  _________________

  Edmond-cela

  Numri i postimeve : 9
  Registration date : 03/02/2008

  Re: JAVA 15 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Mesazh nga Edmond-cela prej Mon Feb 04 2008, 02:38

  ju lumt per fitoren me vllaznia

  Sponsored content

  Re: JAVA 15 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 03:15