Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Gjesti ndaj Van Nistelroi, 3 javė pezullim Canės

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Gjesti ndaj Van Nistelroi, 3 javė pezullim Canės

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Sep 21 2007, 04:51

  Lorik Cana ndeshkohet me tri ndeshje nga UEFAMesfushori Lorik Cana, njėherėsh njė nga futbollistėt mė tė mirė tė Kombėtares shqiptare, nuk do tė luajė nė tri takimet e radhės, pasi kapiteni i Marsejės nė kampionatin francez u pezullua tri ndeshje nga Komisoni i Disiplinės sė UEFA-s (i mbledhur sot), pas gjestit ndaj holandezit Uesli Shnajder nė takimin Shqipėri-Holandė (0-1).

  Ndeshjet- Ndėshkimi i pritshėm i zėvendėskapitenit tė kuqezinjve, tė dalė me karton kuq pas vendimit tė gjyqtarit anglez Majkėll Rili, ishtė bėrė i ditur, por rethanat nė tė cilėn ndodhi mesa duket kanė ndikuar nė dėnimin minimal, pasi rregullorja parashikonte njė pezullim nga tre deri nė gjashtė ndeshje. Cana do tė mungojė nė ndeshjet kundėr rivales sone direkt, Sllovenisė (nė transfertė), mė 13 tetor, atė kundėr Bullgarisė nė shtėpi (17.10.2007), qė lufton sė bashku me Rumaninė dhe Holandėn pėr dy vendet e para si dhe Bjellorusisė nė shtėpi (17 nėntor 2007), ekipi tjetėr qė Shqipėria synon tė lėrė pas nė Grupin G.

  Rumania-Mesfushori do tė jetė i gatshėm pėr ndeshjen e fundit me Rumaninė, qė mbyll edhe kualifikueset pėr Kampionatin Europian. Numri 5 i Shqipėrisė mungoi edhe nė ndeshjen e parė kundėr Holandės nė Amsterdam, pėr shkak tė plotėsimit tė dy kartonėve tė verdhė. Mungesa e Canės mund ta dėmtojė rėndė Kombėtaren nė objektivat e saj, pasi dhe trajneri kroat Oto Bariē e konsiderorente si njė nga pikat mė tė forta tė formacionit tė tij.

  Ankesa - Federata Shqiptare e Futbollit pėrmes njė letre zyrtare u ankua nė UEFA nė lidhje me gjykimin e dyshimtė tė Majk Rilit, ku kulmi arriti me anulimin e njė autgoli plotėsisht tė rregullt tė shkaktuar nga holandezi Mario Melēiot nė favor tė Shqipėrisė nė minutėn e fundit tė pjesė sė parė tė ndeshjesh Shqipėri-Holandė, ndėrkohė qė ende nuk bėhet e ditur ndonjė masė ndėshkimore nga UEFA nė lidhje me incidentin e hedhjes sė shashkės nga 19-vjeēari Gjikdhima drejt Melēiot, pikėrisht nė fundin e takimit, pas shėnimit tė golit nga ana e Rud Van Nistelroit.

  Ndeshjet qe do te mungoje Cana

  13.10.2007: Slloveni-Shqipėri

  17.10.2007: Shqipėri-Bullgari

  17.11.2007: Shqipėi-Bjellorusi


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Gjesti ndaj Van Nistelroi, 3 javė pezullim Canės

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Sep 24 2007, 15:16

  FSHF / Federata Shqiptare e Futbollit apelon ne UEFA per futbollistin Lorik Cana

  Botuar: 23/09/2007 - 11:59
  • Organi me i larte i futbollit shqiptar kerkon ulje te denimit aktual


  Federata Shqiptare e Futbollit ka derguar sot ne zyrat qendrore te UEFA-s nje kerkese per apelim prane Komisionit te Apelit se bashku me pamjet filmike te ndeshjes . Lorik Cana eshte denuar 2 dite me pare nga Komisiono Disiplinor me tre ndeshje pezullim.Per kete arsye FSHF i ka kerkuar Komisionit te Apelit te ule masen e pezullimit per mesfushorin kuqezi. Ne te tilla raste shpresohet qe denimi te ulet ne 1 ose 2 ndeshje pezullim cka na jep shprese se Cana do te mund te aktivizohet ne ndeshjet kunder Bullgarise dhe Bjellorusise.
  FSHF


  _________________

   Ora ėshtė Sat Nov 17 2018, 13:59