Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Magani: Ai qė beson, shpėrblehet

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Magani: Ai qė beson, shpėrblehet

  Mesazh nga stilltoni prej Sat Mar 14 2009, 00:16

  “Ėshtė kjo arsyeja pse nė fund arritėm tė kualifikoheshim”
  Pasditja e sė mėrkurės dhe e gjithė dita e e enjte ka qenė e hareshme nė qytetin e Peqinit. Duket se nė qytetin qė po mbulohet me dekorin e ditės sė verės, kualifikimi historik nė gjysėmfinalen e kupės sė Shqipėrisė ėshtė zbukurimi mė i kėndshėm. Pas kualifikimit tė ekipit tė tij, trajneri Magani ka shprehur konsideratė tė lartė pėr lojtarėt e tij, tė cilėt besuan deri nė fund tek kualifikimi dhe ia arritėn qėllimit. Nuk diskutohet qė ka qenė njė takim i vėshtirė, por jo i paarritshėm dhe nė fund ka qenė nė anėn e peqinasve. “Siē e kam thėnė, fati nė kėtė takim na ka buzėqeshur, pasi vėrtet jemi mbrojtur mirė pėr tė mos pėsuar, por nuk kishim arritur tė shėnonim, pasi vetėm goli na jepte kualifikimin. Mirėpo ka qenė fundi i takimit qė na ka dhėnė kėnaqėsinė, qė pėr herė tė parė tė shohim veten nė njė gjysėmfinale tė kupės. Pozitiv ka qenė besimi i madh, qė ka qenė evident tek tė gjithė djemtė dhe sė dyti, shpirti i garės qė na ka shoqėruar gjatė gjithė takimit. Gjej rastin tė pėrgėzoj tė gjithė pėr kėtė arritje tė madhe. Nė fundjavė do tė rikthehemi te kampionati dhe mund t’ju them se ndonėse jemi kualifikuar pėr kupė, nuk kemi hequr aspak dorė nga kampionati. Kėshtu edhe nė kėtė takim do tė kėrkojmė vazhdimėsinė, duke luftuar pėr njė rezultat pozitiv. Kuptohet, qė ndonėse Elbasani ndodhet nė njė moment jo shumė tė kėndshėm, sėrish takimi do tė ketė rėndėsinė dhe shkėlqimin e vet, pasi ėshtė njė ndeshje derbi. Nga ana jonė do tė kėrkojmė tė marrim njė tjetėr rezultat pozitiv, duke shpresuar qė tė ruajmė vazhdimėsinė edhe nė kėtė kompeticion”, pėrfundon Magani.
  sporti shqiptar

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:00