Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Magani: Ulqini, me bereqet...

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Magani: Ulqini, me bereqet...

  Mesazh nga polskaALB prej Sun Jan 27 2008, 12:29

  Magani: Ulqini, me bereqet...
  Skuadra peqinase ka mbėrritur dje nė qytetin e saj, pas njė periudhe pėrgatitore nė Ulqin tė Malit tė Zi. Tekniku Magani ėshtė shprehur entuziast, pėr atė ēka arritėn futbollistėt e tij nė parametrat fizikė dhe tekniko-taktikė. “Skuadra ka pėrfituar shumė” ishin fjalėt e para, qė ka pėrcjellė dje pas kthimit, trajneri i Shkumbinit, Gugash Magani. “Kemi kryer njė fazė pėrgatitore me mjaft vlera. Futbollistėt e kanė asimiluar gjithēka ishte parashikuar nė programin tonė, - ka nėnvizuar Magani. - Kthehemi nga njė stėrvitje dyjavore serioze, me optimizmin pėr tė zhvilluar njė gjysmė kampionati mė tė sukseshėm. Grupi ėshtė kompakt dhe mė i harmonizuar nė veprimet e tij, pra, skuadra nė tėrėsi ka ndryshuar pėr mirė”. Tekniku ka vijuar tė tregojė se, nė bazė tė testimeve tė kryera gjatė kėsaj periudhe, por dhe tė paraqitjes nė ndeshjet miqėsore tė zhvilluara, skuadra ka reflektuar ndryshime tė dukshme, parė me syrin e synimeve qė kėrkojnė tė arrijnė nė 16 ndeshjet e mbetura tė kampionatit. Por Magani lė tė kuptohet se jo gjithēka ka arritur nė perfeksion. “Deri nė ndeshjen me Flamurtarin do tė punohet pėr korrigjimin e tė metave qė janė refletuar nė miqėsoret” ka thėnė tekniku, ndėrsa ka pohuar se stėrvitjet do tė rinisin tė hėnėn, pėr t’u pėrgatitur sa mė mirė pėr transfertėn vlonjate, ku Shkumbini do tė kėrkojė tė bėjė paraqitje dinjitoze e tė shoqėruar me rezultat pozitiv. Duke pėrfunduar, i pari i pankinės peqinase nėnvizon faktin se njė rezultat i mirė, qė nė ndeshjen e parė, do tė ishte njė shenjė e mirė pėr ecurinė e mėtejshme tė skuadrės deri nė fund tė kampionatit.

  Nga SportEkspres


  _________________

   Ora ėshtė Tue Jun 19 2018, 11:15