Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Fusha e Peqinit teper e vestire !

  Share

  paolo rossi

  Numri i postimeve : 42
  Registration date : 05/09/2007

  Fusha e Peqinit teper e vestire !

  Mesazh nga paolo rossi prej Wed Feb 04 2009, 12:20

  Fusha e Peqinit teper e vestire !

  Per te gjitha squadrat, fusha e Peqinit sot per sot konsiderohet dhe ngelet fusha me e veshtire. Te gjitha ekipet pretenduese ne ēdo fillim kampionati bejne llogarite e pikeve ku mund te marrin maksimumin, ndersa ndeshja qe luhet ne Peqin nuk llogaritet.

  Skumbini eshte nje skuader e mire organizuar, koonsolidimi i ekipit zgjedhja e tranjerit te duhur siē eshte Magani, i cili ka merite te padiskutueshme ne ecurine e ekipit. Skuadra e Shkumbinit prej dy vjetesh qysh me ardhjen e te palodhurit e te pakuryerit presidentit z. Xhavit Ismaili kane formuar nje skuader cilesore e pa shume emra bigesh. Per kete duhen falenderuar te gjithe drejtuesit e Shkumbinit per zgjedhshmerine e lojtareve, te cilet me punen e tyre te pa lodhur japin me te miren e tyre ne fushe, duke respektuar te gjitha udhezimet e tranjerit Gugash Maganit.

  Pretendimet e Shkumbinit kete kampionat dihen nga te gjithe , pjesemarrja ne kupen uefa. Ndeshja e rradhes ne Tirane do te jete nje prove per ecurine e Shkumbinit, dihet forca e Tiranes e cila dhe asaj si lejohet hap fallco. Te fitoje ai qe do te shpalos me se miri e do te ruaj me fanatizem objektivin e vene.

  Me respekt RAJMOND SUFALI - Peqin

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:34