Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Goditen gjyqtaret italiane, pezullohet 4 ndeshje fusha e Peqinit

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Goditen gjyqtaret italiane, pezullohet 4 ndeshje fusha e Peqinit

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Apr 30 2009, 22:33

  Komisioni i Disiplines eshte mbledhur sot per te analizuar ngjarjen ne fjale ku disa tifoze dhe nje pjese e stafit sulmuan fizikisht lojtaret miq dhe tre gjyqtaret italiane te caktuar per te drejtuar ndeshjen. Keshtu, fusha e Peqinit eshte denuar me kater ndeshje, ndersa klubi do paguaje 300 milje leke gjobe. Por jashte “shenjestres” se komisionit nuk kane ngelur as drejtuesit e klubit. Me nga tre ndeshje pezullim jane denuar edhe shefi i klubit e zv/trajneri. Nderkohe, ne lidhje me dhunen e ushtruar ne Peqin ndaj arbitrave italiane, te gjysmefinales se kupes, Shkumbini-Flamurtari 1-1, ka reaguar edhe Ambasada Italiane, nepermjet nje deklarate per shtyp, ku shkruhej: “Duam te veme ne dukje episodin e rende, ku tre arbitrat italiane qe drejtonin ndeshjen jane sulmuar gjate evenimentit sportiv ne territorin shqiptar per shkak te masave te dobeta te marra nga organizatoret, per sa i perket aspektit te sigurise. Kjo ka bere qe arbitrat italiane te behen objekt i sulmeve te tifozerise. Ambasada e Italise, e cila mbeshtet marredheniet kulturore dhe sportive mes shoqerise italiane dhe asaj shqiptare, kerkon qe sjellje te tilla jo te pershtatshme te mos perseriten me dhe te parandalohen ne te ardhmen.”

  Me poshte ja dhe vendimi i plote i marre nga komisioni i Disiplines prane FSHF, i mbajtur te enjten, me 30 prill 2009  1. KF “Shkumbini” per shkak te hedhjes se sendeve te forta e gureve ne fushen e lojes qe kane demtuar e vene ne rrezik shendetin e arbitrave e te lojtareve te ekipit kundershtar, rrethana te cilat kane sjelle nderprerjen e lojes para kohe duke qene se ishte e pamundur vijimi i saj rregullisht, ne baze te neneve, 19/22/15 e 24/19 te KDS e humbet ndeshjen e kthimit te gjysemfinaleve te Kupes se Shqiperise me rezultatin 2:0 dhe denohet me pezullimin e fushes per 4 (kater) ndeshje si dhe 300.000 leke gjobe.

  2. Zyrtari i KF “Shkumbini”, Astrit Isaj, per gjeste fyese e provokuese ndaj arbitrave, ne baze te neneve 19,22/4 e 24/45 te KDS denohet me 3 (tre) ndeshje pezullim dhe 100.000 leke gjobe.

  3. Zv.trainieri i KF “Shkumbini”, Sokol Branica, per gjeste fyese e provokuese ndaj arbitrave, ne baze te neneve 19, 22/4 e 25/5 te KDS, denohet me 3 (tre) ndeshje pezullim dhe 50.000 leke gjobe.


  _________________

  laurent

  Male Numri i postimeve : 7
  Age : 28
  Vendndodhja : tirane
  Profesioni : futbollist
  Skuadra juaj e Zemres : shkumbini ne kete bote dhe ate tjetren
  Registration date : 06/04/2008

  Re: Goditen gjyqtaret italiane, pezullohet 4 ndeshje fusha e Peqinit

  Mesazh nga laurent prej Thu Apr 30 2009, 22:45

  ndeshjen tjeter qe do luhet ne peqin duka me mire te sjelle gruan e tij te gjykoje ndeshjen.ja premtoj ne emer te tifozerise qe nuk do tia dhunojne.me respekt nje djale nga peqini.
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Goditen gjyqtaret italiane, pezullohet 4 ndeshje fusha e Peqinit

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Apr 30 2009, 22:47

  shume mire e ke then Laurent...i degjeneruari duka....


  _________________

  laurent

  Male Numri i postimeve : 7
  Age : 28
  Vendndodhja : tirane
  Profesioni : futbollist
  Skuadra juaj e Zemres : shkumbini ne kete bote dhe ate tjetren
  Registration date : 06/04/2008

  Re: Goditen gjyqtaret italiane, pezullohet 4 ndeshje fusha e Peqinit

  Mesazh nga laurent prej Thu Apr 30 2009, 22:56

  un ca ti bej se rri me roje private po un do i boj ja 2 vjet burg prej atij legenit......

  Sponsored content

  Re: Goditen gjyqtaret italiane, pezullohet 4 ndeshje fusha e Peqinit

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:26