Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Ilir Rrushi: Ismaili, njeriu i duhur pėr Shkumbinin

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Ilir Rrushi: Ismaili, njeriu i duhur pėr Shkumbinin

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Jan 27 2009, 11:21

  Kryetari i Bashkisė Peqin, Ilir Rrushi, tregon miqėsinė me presidentin Xhavit Ismaili
  Kryebashkiaku i Peqinit, Ilir Rrushi, ka kėrkuar tė qetėsojė sportdashėsit peqinas, duke i dhėnė pėrgjigjen e duhur ndonjė zėri tė veēantė pėr probleme mes tij, bashkisė qė ai drejton dhe presidentit tė Shkumbinit, Xhavit Ismaili.
  Pėr tė ėshtė ekipi i Shkumbinit qė i ka bashkuar dy vjet mė parė, pėr t’u forcuar kjo lidhje e pėr t’u bėrė miq. Kryebashkiaku peqinas e quan nder qė ka njohur dhe ka bėrė mik njė njeri tė tillė me cilėsi tė rralla, siē ėshtė Xhavit Ismaili.
  Rrushi e ndien veten tė qetė e tė lumtur qė ekipi i tij i zemrės, Shkumbini, ndodhet nė duar tė sigurta pėr sot e pėr nesėr.
  Zoti Rrushi, ėshtė folur ditėt e fundit pėr njė krisje tė marrėdhėnieve me presidentin e Shkumbinit, Xhavit Ismailin. Sa qėndron kjo?
  Nuk ėshtė aspak e vėrtetė dhe do tė thoja qė janė dashakeqe e tė bėra nga njerėz tė veēantė e me qėllime tė caktuara. Marrėdhėniet tona kanė qenė e vazhdojnė tė jenė normale me presidentin Ismaili e me donatorėt e tjerė, “Euroteorema”, “Skela Syla” e donatorin Sula.
  Gjej rastin t’i falėnderoj pėr kontributin qė kanė dhėnė e vazhdojnė tė japin pėr ekipin e Shkumbinit, nė mėnyrė tė veēantė presidentin Ismaili, qė po ia rrit edhe mė shumė vlerat ekipit.
  Po nė planin personal si kanė qenė kėto marrėdhėnie me presidentin?
  Me presidentin Ismaili ishte ekipi i Shkumbinit qė na bashkoi nė fillim, por sot mund tė pohoj se jemi miq edhe familjarisht.
  Unė jam krenar qė jam njohur me njė njeri tė tillė me cilėsi tė rralla dhe qė e konsideroj mik e peqinas tė vėrtetė. Janė kėto cilėsi qė unė kam preferuar qė si bashki, por edhe personalisht, t’ia besoj drejtimin e Shkumbinit plotėsisht presidentit, duke qenė mjaft i kėnaqur qė gjithēka deri tani ėshtė bėrė nė mėnyrėn mė tė mirė.
  Nė ēdo rast jemi konsultuar bashkė, por nė fund ka qenė dhe mbetet presidenti ai qė jep mendimin pėrfundimtar. Nė ēdo drejtim, presidenti ka mbajtur barrėn mė tė madhe, pasi bashkia jonė, pėr vetė kushtet, nuk i ka mundėsitė e duhura financiare pėr ta pėrballuar kampionatin, pa folur pėr pėrforcimet apo grumbullimet e ekipit.
  Sa i pranishėm ka qenė presidenti Ismaili kohėt e fundit nė grumbullimin e ekipit nė Ulqin apo nė pėrforcimet nė kėtė periudhė?
  Gjithēka qė ėshtė bėrė deri tani ėshtė meritė e padiskutueshme e mikut tim nė radhė tė parė, e presidentit Ismaili, pėrfshi kėtu edhe grumbullimin 10 ditor nė Ulqin nė kushte mjaft tė mira, por edhe pėrforcimet qė kemi bėrė.
  Javėn e kaluar ai e vizitoi ekipin nė grumbullimin e Ulqinit dhe mbeti i kėnaqur nga puna e bėrė, qė ėshtė njė garanci pėr realizimin e objektivave qė kemi si ekip pėr njė vend nderi nė kampionat e synimet nė Kupėn e Shqipėrisė. S
  igurimi i vendit tė 5-tė nė pėrfundim tė pjesės sė parė tė kampionatit e pas 17 javėve, nė fakt ėshtė njė vend mes mė tė mirėve e sukses pėr ekipin, por duhet pranuar qė mundėsitė i patėm pėr t’u ngjitur mė lart. Me punėn qė ėshtė bėrė kėto ditė nė Ulqin e me pėrforcimet e fundit, jam i bindur qė edhe rezultatet nuk do tė mungojnė.
  Garancia mė e madhe ėshtė mbėshtetja financiare e presidentit Ismaili, qė jo vetėm pėr mua, por pėr tė gjithė ėshtė mė korrekti. Eshtė fat pėr mua, si qytetar e kryebashkiak, qė tė punoj me njė njeri tė tillė si Ismaili.
  Sporti shqiptar
  Ali Hallulli.

   Ora ėshtė Sat Nov 17 2018, 13:59