Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Arjan Sheta firmos me Shkumbinin

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Arjan Sheta firmos me Shkumbinin

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Jan 14 2009, 02:22

  Arjan Sheta, mbrojtėsi tiranas i cili u pėrjashtua nga Elbasani gjatė merkatos dimėrore (dy sezone me verdheblutė) firmosi sot me Shkumbinin e Peqinit, duke braktisur pistėn e Partizanit, edhe pse doli disa ditė nė stėrvitje me ish-skuadrėn e tij.

  Interesant ėshtė njė fakt, se presidenti i Elbasanit, Arben Laze, e pėrjashtoi Shetėn pėr mosimpenjim nė derbin e humbur me Shkumbinin (2-1) nė Peqin.

  Sheta, i cili mė parė ka luajtur edhe nė Greqi me Kalithean si dhe nė Qipro me Agjia Napėn, ishte autori i autogolit qė prodhoi edhe avantazhi e skuadrės sė Gugash Maganit nė minutėn e 10-tė takimit.

  27-vjeēari Sheta bėri dhe njė ndėrhyrje e rėndė ndaj njė lojtari peqinase, qė iu duk shumė e dyshimtė presidentit tė 2-herė kampioneve tė Shqipėrisė, Arben Lazes, i cili mė pas formuloi edhe ndėshkimin pėr ish-lojtarin e Tiranės dhe tė Kombėtares.

  Sheta ėshtė lojtari i dytė qė firmos me Shkumbinin gjatė merkatos dimėrore, pasi mė parė e kishte bėrė atė mesfushori serb Igor Jaksimoviē.

  Nga Albania-sport.com


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:59