Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
    Registration date : 26/06/2007

SHKUMBINI 1-0 Besa Empty SHKUMBINI 1-0 Besa

Mesazh nga stilltoni Mon Sep 22 2008, 17:52

SHKUMBINI 1-0 Besa 20080920112800SHKUMBINI-BESAcopyShkumbini doli i pathyer nė shtėpi, duke fituar edhe pėrballjet e tretė sezonale nė Peqin, por heroi i takimit ishte sėrish Erion Rizvanolli, i cili me dy shtylla tė goditura e njė gol tė thjeshtė nė realizim i dhuroi tri pikė tė tjera tė arta skuadrės sė tij, qė me nėntė pikė renditet pėrkohėsisht e dyta pas Tiranės nė kuotėn e 10 pikėve.

Fitorja 1-0 ndaj Besės ishte e treta rresht e skuadrės sė Gugash Maganit pas atyre 4-1 me Bylisin e 1-0 me Teutėn. Pėr ish-trajnerin e Dinamos, Ilir Dajėn, nuk mund tė kishte nisje mė tė hidhur nė stolin e Besės.

Erion Rizvanolli goditi shtyllėn, ndėrsa talenti Mustafaj goditi rrezikshėm.

Ish-sulmuesi i Partizanit, Arbėr Abilaliaj nė minutėn e 40-tė ishte pranė golit, por Ervin Llani me njė pritje spektakolare ia mohoi rrjetėn vlonjatit tė Besės. Nė tė 43’, Mustafaj shpėrtheu, duke dhėnė njė asist pėr Rizvanollin, i cili gjuajti dobėt, teksa Zendeli e devijoi nė goditje kėndi.

Ish-sulmuesi i Dinamos, Sokol Ishka i pati tė gjitha mundėsitė pėr tė realizuar pėr skuadrėn e tij, por ishte sėrish portieri Ervin Llani, qė i tha “Jo” sėrish ekipit tė Ilir Dajės.

Rizvanolli ishte nė ditėn e shtyllave, pasi sulmuesi tiranasa e “njollosi” sėrish njė tė dytė nė dhjetė minutat e parė tė fraksionit tė dytė. Erion Rizvanolli mori njė asist nga Mustafaj, duke shėnuar me lehtėsi golin e vetėm tė Shkumbinit nė minutėn e 66-tė. Goli i tij i dytė rresht pėr ish-sulmuesin e Kastriotit, pas atij kundėr Teutės.

Shkumbini pati rastin tė shėnonte edhe njė gol tė dytė, por edhe njė i vetėm i realizuar nga “gjahtari i golave”, Rizvanolli, mjaftoi pėr t’i dhėnė fitore e 11-tė historike Shkumbinit nė 28 ndeshje kundėr Besės e pėr tė ēuar nė delir stafin dhe tifozerinė peqinase.

SHKUMBINI-BESA 1-0

Shėnues: Rizvanolli 66’

Fusha sportive e Peqinit

20.09.2008, Ora 16:00

Gjyqtar: Erjon Dobi (Durrės)

Bilanci: 28 ndeshje; 11 fitore Shkumbini, 4 barazime, 13 fitore Besa. Golat: 278-25

Fitorja e fundit e Shkumbinit: 1-0, 20.09.2007

Barazimi i fundit: 1-1, 06.03.2004

Fitorja e fundit e Besės: 3-0, 29.03.2008