Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Dinamo, kampione e Shqipėrisė

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Dinamo, kampione e Shqipėrisė

  Mesazh nga polskaALB prej Mon May 19 2008, 13:08

  Dinamo, kampione e Shqipėrisė
  Dinamo edhe pse luajti pėr 30 minuta me nėntė lojtarė fitoi 2-1 “finalen” e madhe me Partizanin dhe shpallet pėr herė tė 17-tė kampione e Shqipėrisė, falė dy golave tė Bekim Kulit nė minutėn e 4-t nga pika e bardhė dhe zėvendėsuesit Nertil Ferraj nė minutėn e 93-tė.

  Pėr Partizanin barazimin e pėrkohėshėm e realizoi mbrojtėsi Tefik Osmani.

  Ndeshja u gjykua nga njė treshe gjyqtarėsh italianė me kryesor Paolo Tavaljento. Trofeun kapitenit Arjan Pisha ia dorėzoi Presidenti i Republikės, Bamir Topi.

  Dinamo, pas triumfit tė Faruk Sejdinit nė sezonin 2001-2002, rikhehet te titulli pas gjashtė vjetėsh, kėsaj radhe me teknikun Ilir Daja, i cili nga ana e tij fitoi pėr herė tė dytė njė titull kampion si trajner pas atij me Elbasanin nė sezonin 2005-2006.

  Ky ėshtė edhe trofeu i dytė i presidentit Besnik Sulaj nė drejtim tė klubit tė Dinamos.


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:19