Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  KUPA E SHQIPERISE 2008

  Share
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  KUPA E SHQIPERISE 2008

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Mon Nov 26 2007, 20:06

  KUPA E SHQIPERISE 2008
  TURI I PARE 28.11-05.12.2007
  Nr Ndeshjet Data Ora Arbitri As/Arbitri
  1 Butrinti-Tirana 27.11.07 13:00 S.Disha P.Puto-G.Bimi
  2 Naftetari-Vllaznia 28.11.07 14:00 B.Pashaj B.Mesi-E.Bicaku
  3 Iliria-Teuta 28.11.07 14:00 B.Breshani D.Agaraj-G.Qirici
  4 Skrapari-Partizani 28.11.07 14:00 E.Sino I.Tartari-A.Beqiri
  5 Dajti-Dinamo 28.11.07 14:00 E.Hoxha E.Pjetrushi-G.Koka
  6 Bylis-Besa 28.11.07 14:00 Sh.Guce L.Alla-D.Koreshi
  7 Tomori-Elbasani 28.11.07 14:00 M.Masha A.Pregja-A.Shkembi
  8 Burreli-Kastrioti 28.11.07 14:00 P.Lapi D.Salaj-Z.Zeka
  9 Ada-Flamurtari 28.11.07 14:00 I.Gashi F.Lamaj-F.Elezi
  10 Bilisht Sport-Shkumbini 28.11.07 14:00 S.Bogdani E.Miho-J.Kalleshi
  11 Gramshi-Luftetari 28.11.07 14:00 R.Sadiku E.Jorgji-E.Bodeci
  12 Sopoti-Apolonia 28.11.07 14:00 A.Rama R.Avdo-D.Rexha
  13 Tepelena-Skenderbeu 28.11.07 14:00 B.Ziri
  14 Pogradeci-Beslidhja 28.11.07 14:00 K.Hakrama E.Deraj-E.Doda
  15 Erzeni-Turbina 28.11.07 14:00 D.Jubica M.Dervishi
  16 Laci-Lushnja 28.11.07 14:00 T.Latifi R.Zhuli-B.Bejko


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: KUPA E SHQIPERISE 2008

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Dec 04 2007, 17:20

  Turi i Parė, Ndeshjet e kthimitKUPA E SHQIPĖRISĖ

  Edicioni i 56-tė

  Turi i Parė,Ndeshjet e kthimit  Tė martėn

  Tirana-Butrinti, B.Ziri (2-2)

  Partizani- Skrapari, M.Sopiani (2-0)

  Besa- Bylis, S. Bogdani (3-2)

  Tė mėrkurėn

  Kastrioti- Burreli. S.Velēami (2-3)

  Vllaznia- Naftėtari, E. Hoxha (3-2)

  Shkumbini- Bilishti, A.Kastrati (5-4)

  Luftėtari-Gramshi, S. Disha (0-2)

  Besėlidhja- Pogradeci, E.Sino (0-2)

  Turbina- Erzeni, K.Hakrama (1-1)

  Lushnja- Laēi. A. Lulaj (1-3)

  Apolonia- Sopoti, K.Metohia (1-2)

  Flamurtari- Ada, Sh.Guēe (0-2)

  Dinamo- Dajti, D.Jubica (2-0)

  Teuta- Iliria, A.Beqiri (1-1)

  * Skėnderbeu-Tepelena (1-0) u luajt tė dielėn dhe u kualifikua skuadra korēare pasi takimin e parė e kishte humbur 3-2

  * Nė kllapa rezultatet e ndeshjeve tė para

  * Ndeshjet luhen nė orėn 13:30


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: KUPA E SHQIPERISE 2008

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Dec 06 2007, 14:44

  Rezultate “bastesh” nė Kupėn e Shqipėrisė. Ciftet e turit te dyteNuk ėshtė vetėm Liverpuli qė fiton 8-0 me Beshiktashin nė Ligėn e Kampioneve, por ėshtė dhe Besėlidhja qė shkatėrron po me kėtė rezultat Pogradecin nė Kupėn e Shqipėrisė. Krahasimi vlen thjesht pėr statistikė. Ndeshjet e kthimit tė turit tė parė tė Kupės sė Shqipėrisė tė luajtura ditėn e mėrkurė prodhuan rezultate befasuese pėr diferencėn me tė cilat ekipet vendase fituan me kundėrshtarėt e tyre. Fitorja mė e thellė i pėrket skuadrės lezhjane tė Ridvan Kullit, - endet nė vendet e fundit tė Superligės – ndaj Pogradecit (8-0), kur kishte humbur takimin e parė 2-0. Fitore tenistike arritėn edhe Vllaznia me Naftėtarin (6-1), Luftėtari me Gramshin (6-0) dhe Elbasani me Tomorin 7-2. Nė takimet e tjera Apolonia fitoi pastėr Sopotin (3-0), Flamurtarin me Adėn (4-1). Teuta fitoi 3-1 me Ilirinė e Fushė Krujės dhe po me kėtė rezultat fitoi edhe Dinamo me Dajtin.

  16 skuadrat e turit tė dytė – luhet mė 13 dhe 27 shkurt 2008- janė Tirana, Skėnderbeu, Partizani, Besa, Vllaznia, Shkumbini, Turbina, Apolonia, Flamurtari, Dinamo, Elbasani, Kastrioti, Besėlidhja, Laēi, Luftėtari, Teuta

  Edicioni i 56-tė

  Turi i Parė

  Ndeshjet e kthimit

  Te dielėn

  Skėnderbeu-Tepelena 1-0 (2-3)  Tė martėn

  Tirana-Butrinti 4-2 (2-2)

  Partizani- Skrapari 2-1 (2-0)

  Besa- Bylis 3-0 (3-2)  Tė mėrkurėn

  Vllaznia- Naftėtari 6-1 (3-2)

  Shkumbini- Bilishti 3-1 (5-4)

  Turbina- Erzeni 2-0 (1-1)

  Apolonia- Sopoti 3-0 (1-2)

  Flamurtari- Ada 4-1 (0-2)

  Dinamo- Dajti 3-1 (2-0)

  Elbasani-Tomori 7-2 (0-0)

  Kastrioti- Burreli 2-0 (2-3)

  Besėlidhja- Pogradeci 8-0 (0-2)

  Lushnja- Laēi 1-1 (1-3)

  Teuta- Iliria 3-1 (1-1)

  Luftėtari-Gramshi 6-0 (0-2)

  16 tė kualifikuarat

  Tirana, Skėnderbeu, Partizani, Besa, Vllaznia, Shkumbini, Turbina, Apolonia, Flamurtari, Dinamo, Elbasani, Kastrioti, Besėlidhja, Laēi, Luftėtari, Teuta.

  * Nė kllapa rezultatet e ndeshjeve tė para  13-27 shkurt 2008

  Laēi-Tirana

  Turbina-Teuta

  Besėlidhja-Vllaznia

  Skėnderbeu-Partizani

  Apolonia-Dinamo

  Luftėtari-Besa

  Shkumbini-Elbasani

  Flamurtari-Kastrioti


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: KUPA E SHQIPERISE 2008

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Apr 03 2008, 21:30

  Vllaznia-Dinamo dhe Elbasani-TiranaVllaznia-Dinamo dhe Elbasani-Tirana. Kėto janė dy ēiftet e gjysmėfinaleve tė edicionit tė 56-tė tė Kupės sė Shqipėrisė.

  Formacioni
  shkodran i drejtuar nga malaziasi Dervish Haxiosmanoviē do tė presė, mė
  9 prill nė “Loro Boriēi”, Dinamon kryesuese tė kampionatit. Vllaznia,
  26 herė pjesėmarrėse nė gjysmėfinalet e Kupės dhe 5 herė fituese e saj,
  synon tė arrijė pėr herė tė 10-tė finale. Dinamo, e sigurt pėr njė vend
  nė Kupat e Europės, synon nga ana e saj tė bėj “bis” trofesh. Skuadra e
  Ilir Dajės e ka fituar 13 herė kompeticionin e dytė mė tė rėndėsishėm
  nė vend.

  Elbasani, 2 herė fitues i Kupės, do tė pėrballet me
  Tiranėn nė ndeshjen e parė qė do tė zhvillohet nė “Ruzhdi Bizhuta”.
  Bardheblutė, pas njė sezoni tė varfėr nė kampionat, Kupėn e kanė
  objektivin e madh sezonal. Tirana, qė e ka fituar pėr herė tė fundit
  Kupėn nė vitin 2006, synon pjesėmarrjen pėr herė tė 20-tė nė finale.
  Rekordmeni aktual i Kupės sė Shqipėrisė ėshtė Partizani me 15 trofe.

  * * *

  ĒIFTET GJYSMĖFINALISTE

  VLLAZNIA-DINAMO

  ELBASANI-TIRANA

  Ndeshjet e para luhen, mė 9 prill, ato tė kthimit, mė 23 prill

  * * *

  STATISTIKA

  VLLAZNIA-DINAMO

  VLLAZNIA- 52 pjesėmarrje, 43 herė nė ēerekfinale, 26 herė nė gjysmėfinale, 9 herė nė finale, 5 herė fituese.

  DINAMO -51 pjesėmarrje, 41 herė nė ēerekfinale, 30 herė nė gjysmėfinale, 18 herė nė finale, 13 herė fituese

  ELBSANI-TIRANA

  ELBASANI- 52 pjesėmarrje, 30 herė nė ēerekfinale, 9 herė nė gjysmėfinale, 3 herė nė finale, 2 herė fitues.

  TIRANA- 55 pjesėmarrje, 44 herė nė ēerekfinale, 29 herė nė gjysmėfinale, 19 herė nė finale, 13 herė fituese.


  _________________

  Sponsored content

  Re: KUPA E SHQIPERISE 2008

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:18