Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Dabulla e Patushi, “premiere”

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Dabulla e Patushi, “premiere”

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Sep 18 2007, 14:24

  Dabulla e Patushi, “premiere”

  Trajneri Gugash Magani ka patur fatin ta prezantoje skuadren me fitore para publikut peqinas, kur Shkumbini fitoi ndaj Beselidhjes ne ndeshjen e pare qe zhvilloi ne “shtepi” ne kete kampionat, ndersa Dabulla dhe Patushi kane luajtur “premieren”. Magani shprehet i kenaqur qe skuadra e kaloi “shokun” psikollogjik te dy humbjeve radhazi ne transferte. “Kemi arritur nje fitore te rendesishme, pasi nuk ishte e lehte te kapercehej stresi, i shkaktuar nga mungesa e pikeve dhe renditja ne vendet e fundit”, ka vleresuar rezultatin Magani, i cili shpreh besimin se trepikeshi i pare do te ndikoje pozitivisht, sidomos ne planin moral te lojtareve te tij. Ne formacionin e se shtunes, Magani ka bere disa ndryshime ne momentet e fundit para ndeshjes, kur ne mbrojtje eshte aktivizuar Dabulla dhe jo Ndoni, ndersa ne mesfushe ka qene Patushi ne vend te Bizhytit. Levizjet e fundit te Maganit kane rezultuar efikase, pasi ky formacion i ka dhene skuadres peqinase fitoren e pare. Megjithate, skuadra peqinase nuk eshte ngritur ne nivelin qe pritej, sidomos ne finalizimin e aksioneve sulmuese, ndaj dhe nuk u shenuan me teper se dy gola. “Ne gjysmen e pjeses se pare, ? ka komentuar Magani, ? skuadra eshte shprehur mire dhe arriti te shenoje golin e avantazhit. Me pas u leshua terren dhe i kemi lene me hapesira kundershtarit. Por pasi lezhjanet barazuan, lojtaret tane reaguan, cka flet per potencialet qe skuadra jone ka”. Te shtunen ka rene ne sysidomos loja e sulmuesit Gentian Stojku, “vrasesi” i Beselidhjes me dy golat e tij. “Stojku, ? ka vazhduar Magani, ? levizi dhe vrapoi shume, duke u bere mjaft i vlefshem per skuadren”. Vec trajnerit, edhe lojtaret peqinas kane qene entuziaste per kete fitore, sidomos Stojku, i cili ishte edhe protagonisti kryesor, me golat qe shenoi qe ne ndeshjen e tij te dyte me Shkumbinin. “Natyrisht, ndihem mire, ? ka thene Stojku, ? sepse korrigjova imazhin jo fort te mire te ndeshjes me Tiranen. E rendesishme eshte qe gjerat te vazhdojne keshtu edhe ne te ardhmen”. Ne te njejten linje eshte edhe trajneri Magani, por duke e “ngushtuar” fokusin ne ndeshjen e radhes, ndaj shkodraneve. “Sigurisht, ? thote Magani, ? te luash ne “Loro Borici”, ndaj Vllaznise, nuk eshte e lehte, por ne do te mundohemi te jemi sa me dinjitoze ne paraqitjen tone”.


  _________________

  REAL
  Tifoz Nderi
  Tifoz Nderi

  Numri i postimeve : 37
  Registration date : 02/10/2007

  Re: Dabulla e Patushi, “premiere”

  Mesazh nga REAL prej Tue Oct 02 2007, 15:51

  PER DABULLEN ju a bafte zoti hallall po patushi me duket se i ka dek ora e sban ma si futbollist po kot i xen vendin nej futbollistit te talentum peqinas

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 15:53