Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Perjashtimet/Zyrtarizohen Dabulla dhe Patushi

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Perjashtimet/Zyrtarizohen Dabulla dhe Patushi

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Dec 03 2007, 20:04

  Perjashtimet/Zyrtarizohen Dabulla dhe Patushi
  Klubi i Shkumbinit ka dhene goditjet e para. Dje ne mesdite nje mbledhje urgjente me drejtuesit e klubit ka arritur te zyrtarizoje disa pezullime qe lidhen me humbjen e dites se shtune kunder Tiranes. Dy emrat qe jane mesuar ne rruge konfidenciale jane Dabulla dhe Patushi, por mesohet se ka edhe tre emra te tjere te cileve u eshte komunikuar pezullimi pa afat. Lojtaret kane mbetur te habitur nga ky pezullim. Patushi ne fakt nuk ka luajtur kunder Tiranes per shkak te demtimit, nderkohe qe Dabulla ka qene ne fushen e lojes. Presidenti i klubit te Shkumbinit, Ismaili pretendon qe nje pjese e skuadres se tij kane leshuar ne ndeshjen kunder Tiranes.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Perjashtimet/Zyrtarizohen Dabulla dhe Patushi

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Dec 03 2007, 20:06

  polskaALB shkruajti:Perjashtimet/Zyrtarizohen Dabulla dhe Patushi
  Klubi i Shkumbinit ka dhene goditjet e para. Dje ne mesdite nje mbledhje urgjente me drejtuesit e klubit ka arritur te zyrtarizoje disa pezullime qe lidhen me humbjen e dites se shtune kunder Tiranes. Dy emrat qe jane mesuar ne rruge konfidenciale jane Dabulla dhe Patushi, por mesohet se ka edhe tre emra te tjere te cileve u eshte komunikuar pezullimi pa afat. Lojtaret kane mbetur te habitur nga ky pezullim. Patushi ne fakt nuk ka luajtur kunder Tiranes per shkak te demtimit, nderkohe qe Dabulla ka qene ne fushen e lojes. Presidenti i klubit te Shkumbinit, Ismaili pretendon qe nje pjese e skuadres se tij kane leshuar ne ndeshjen kunder Tiranes.

  E PO SA PLEHRA KETA ROPSHAT MO...EDHE TI BOSH NDER TJETRI SE PO E MER NE EKIP SE ASNJE EKIP SI DONTEDHE AI MOS TA DIJ PER FLM.
  KUSH BON NDER THOTE POPULLI GJEN QEDER...


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Perjashtimet/Zyrtarizohen Dabulla dhe Patushi

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Dec 03 2007, 20:46

  LAJMI I VONĖ
  Dje nė orėt e vona tė mbrėmjes, presidenti Ismaili ka bėrė tė ditur nė media se ka vendosur tė ngrijė vendimin e marrė nė lidhje me Patushin e Dabullėn, deri tė mėrkurėn. Njė gjė tė tillė e ka vendosur pasi ka folur me tė dy futbollistėt. Ndėrkohė, ai ka paralajmėruar edhe se do tė largohet nga Shkumbini nėse Magani nuk rikthehet nė drejtim.


  _________________

  REAL
  Tifoz Nderi
  Tifoz Nderi

  Numri i postimeve : 37
  Registration date : 02/10/2007

  Re: Perjashtimet/Zyrtarizohen Dabulla dhe Patushi

  Mesazh nga REAL prej Tue Dec 04 2007, 16:04

  Une e dija per patushin po sedhe dabulla qenka kaq njeri i ulet se besoja
  gjithsesi me vjen mire qe iken pasi keshtu ka mundsi qe talentet nga peqini tedalin me ne pah
  me mercenar sbehet ekipi
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: Perjashtimet/Zyrtarizohen Dabulla dhe Patushi

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Tue Dec 04 2007, 16:22

  Dabulla-Patushi kthehen nė skuadėr

  Nė kampin peqinas kanė ndodhur shumė ngjarje gjatė dy ditėve tė fundit. Ndėrkohė qė pas humbjes me Tiranėn, presidenti Ismaili u shpreh haptazi se do tė merrte masa ndėshkuese pėr lojtarėt qė i kanė shitur ndeshjen, dje duket se situata ėshtė qetėsuar plotėsisht. Patushi e Dabulla u cilėsuan tė pėrjashtuar pas takimit, duke u bėrė ‘kokė turku’, por dje ata janė kthyer nė
  stėrvitje me Shkumbinin dhe mėsohet se masa ndėshkuese ndaj tyre ėshtė hequr. Vetė presidenti Ismaili ka mohuar tė ketė marrė masa ndaj dy lojtarėve, duke rikthyer deri diku normalitetin nė kampin peqinas. Ndėrkaq, pas pėrballjes me Tiranėn trajneri peqinas Magani deklaroi se do tė largohet nga drejtimi i pankinės peqinase. Kjo gjendje u duk se e kaloi ekipin nė njė gjendje tė rėndė. Mirėpo nga bisedimet me drejtuesit e klubit mėsohet se ka njė shpresė qė ky trajner tė jetė sėrish nė drejtim. Mėsohet nga burime brenda klubit se Magani nuk ka dėrguar njė shkresė ku tė kėrkojė largimin e tij. Kėtė fakt e konfirmon edhe kreu i klubit, Ismaili. “E kuptoj mė sė miri gjendjen e tij, - ėshtė shprehur ai. - Trajneri ka qenė nė njė trysni tė lartė, ndaj edhe ėshtė shprehur emocionalisht. Unė nuk dua qė ai tė largohet, pėrkundrazi dua
  t’ju siguroj se sinqeriteti i tij dhe dėshira e madhe pėr tė punuar me ekipin mė kanė mbajtur kėtu, ndaj dėshiroj qė tė jem me tė. Mendoj se ai do tė reflektojė kur situata tė qetėsohet dhe t’i rikthehet punės. Magani ka besimin tim tė plotė, kjo na bashkon nė njė qėllim tė pėrbashkėt dhe mendoj se bashkė do ta nxjerrim skuadrėn nga kjo gjendje. Ne do tė presim deri tė mėrkurėn pėr kėtė gjė dhe mė pas nuk duam qė ta imponojmė, por qė Magani t’i kthehet punės me bindje”, pėrfundoi Ismaili.


  _________________

  REAL
  Tifoz Nderi
  Tifoz Nderi

  Numri i postimeve : 37
  Registration date : 02/10/2007

  Re: Perjashtimet/Zyrtarizohen Dabulla dhe Patushi

  Mesazh nga REAL prej Tue Dec 04 2007, 19:07

  djema me falni se po nderhyj po largojeni presidentin para se te jete vone
  se ngriv shkriva ska pse luan me peqinin

  Sponsored content

  Re: Perjashtimet/Zyrtarizohen Dabulla dhe Patushi

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sat Apr 21 2018, 10:22