Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shenaj: Vendi i tretė ėshtė i arritshėm

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shenaj: Vendi i tretė ėshtė i arritshėm

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Mar 20 2009, 18:07

  Nė dy takimet e para tė fazės sė tretė, skuadra e Gugash
  Maganit ka arritur dy barazime, njė nė shtėpi pėrballė Flamurtarit
  1-1 dhe njė tjetėr nė Elbasan, kur zhvlerėsoi avantazhin e
  pėrkohshėm prej dy golash tė vendėsve. Megjithėse nuk e ka
  gjetur fitoren nė kėto sfida pėr kampionat, Shkumbini ėshtė
  treguar mjaft i suksesshėm nė ndeshjen e kthimit pėr Kupė,
  teksa u kualifikua me atė fitore minimale nė Kavajė, duke eliminuar
  Besėn. Pėr tė arritur nė Kupat evropiane ėshtė i domosdoshme
  sigurimi i vendit tė tretė, qė aktualisht mbahet nga
  Dinamo, ekip qė u ndal javėn e kaluar nė Vlorė. Sidoqoftė,
  prekja e podiumit ėshtė plotėsisht e mundshme, nėse peqinasit
  marrin maksimumin nė sfidat
  e mbetura deri nė mbyllje
  tė fazės sė tretė. I kėtij
  mendimi ėshtė edhe mesfushori
  gjirokastrit, Fejzo
  Shenaj, i cili ėshtė njė nga
  lojtarėt fiksė tė formacionit
  tė Maganit. “Me humbjen
  e Dinamos nė javėn e fundit,
  ne patėm mundėsinė tė
  shkurtonim distancėn kundrejt
  saj, por nuk arritėm
  dot tė merrnim tre pikėt nė
  derbi. Gjithsesi me barazimin
  nė Elbasan iu afruam
  vendit tė tretė, duke qenė
  vetėm tre hapa prapa Dinamos”.
  Mė tej, mesfushori
  gjirokastrit shprehet se
  skuadra duhet t’i marrė
  takimet sipas radhės dhe tė
  mendojė tė fitojė nė pėrballjen
  e kėsaj tė shtune ndaj
  Partizanit tė Duros, njė
  kundėrshtar i lehtė nė dukje,
  por qė ka treguar rritje nė
  lojė gjatė kohėve tė fundit.
  “Jemi pėrqendrar totalisht
  vetėm te kjo pėrballje, tė
  cilėn kemi detyrėn ta fitojmė
  me ēdo kusht, pasi ekipi duhet tė ruajė ritmin e skuadrave kryesuese.
  Nuk mund tė flitet pėr kundėrshtarė tė lehtė, sepse po
  shikojmė qė kėto ekipe arrijnė tė frenojnė kryesueset dhe nė
  ēdo takim pėrpiqen tė shkėpusin pikė pėr mbijetesė. Nisur nga
  ky fakt, edhe pėr skuadrėn tonė tė gjitha takimet e mbetura mund
  tė quhen finale pėr t’u fituar, nė mėnyrė qė tė mendojmė pastaj
  arritjen e vendit, qė na ēon automatikisht nė Evropė”. Gjirokastriti
  flet edhe pėr mundėsinė qė ka Shkumbini pėr tė fituar
  trofeun e Kupės: “Nė radhė tė parė tė mėsojmė emrin e
  skuadrės, me tė cilėn duhet tė zhvillojmė gjysmėfinalet dhe
  pastaj mund tė flitet pėr finalen, nė tė cilėn vetėm njė skuadėr
  do tė ketė mundėsinė tė ngrejė trofeun”. Fatmir Ahmeti
  Panoramasport.

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 15:58