Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  PEQINI PO PREGATITET TE GEZOJ FITOREN E TRETE RRADHAZI.

  Share

  paolo rossi

  Numri i postimeve : 42
  Registration date : 05/09/2007

  PEQINI PO PREGATITET TE GEZOJ FITOREN E TRETE RRADHAZI.

  Mesazh nga paolo rossi prej Thu Mar 19 2009, 12:00

  Kalendari i fazes se trete e vuri Partizanin perballe Shkumbinit, e perseri Peqinasit do te presin ne fushen e tyre mbrenda muajt, te kuqte e Xhanit, i cili keto dite ishte bere i gjalle, duke falenderuar te gjithe PARTIZANASIT per punen e mire e per sukseset qe po arrine. Kjo menjehere beri lajm, sepse Xhani ishte zgjuar nga gjumi letargjik, si ariu polar. Ne kohen e viteve komuniste siē e kujtojme te gjithe ishte parrulla - “Mesim – Pune – Kalitje” , e te gjithe e kujtojme ate erresire te zymte. Ne vitet 80 nje ish profesori im N. Gripshi (te cilin, gjej rastin ta pershendes,) por edhe i tranjerit te Shkumbinit G. Magani, ku dhe e lanēoi si futbollist, na bente mesim ne lenden ushtarake, i cili gjate shpjegimit teorik citonte – “ Forcat e gjalla te armikut i asgjesojme ne tre menyra 1. QYT – 2. ZJARR 3. – e BAJONET… Keto pak rrjeshta te cituara me lart i perkasin ketij Partizani, i cili e ka preardhjen nga ky sistem totalitar komunist, te cilet e krijuan e na e lan sot “peshqesh” per te vuajtur akoma, e eshte katandisur ne kater rruget, ku po mbahet me lemoshat e sajuara ndermjet fansave te krijuara rishtas neper ēerdhe, kopshte etj… Duke ndegjuar edhe dekleratat e futbollisteve te Partizanit, “Se fitojme ne Peqin, nese ka nje gjykim te drejte”. Partizani gjate ketij viti eshte ndeshur dy here e te dy perballjet i ka humbur, si ne Tirane ashtu dhe ne Peqin. Per mendimin tim Shkumbini s’ka fituar me ndihmen e gjyqtareve, e keto pike qe ka, e renditja ne klasifikim besoj se i ka me mund e me djers. Neper analizat e emisioneve sportive eshte vene ne dukje se Shkumbini ne Peqin gjate ketij kampionati shume here ka qene i penalizuar nga vendimet e gjyqtareve. Ne nje moviol te bere ne top channeI nga i mirenjohuri Bujar Pregja, konstatoji dy penallti te pastra ne favor te Peqinasve e albitri nuk i dha. Menjehere Shkelqim Muēa , i cili ishte i ftuar ne studio si opionist u shpreh – “ Albitrat jane bere trima tani ne Peqin, nuk e di se si e marrin kete kurajo” Prandaj i kujtoj mbrojtesit te Partizanit Tafaj, se po te doje te marre edhe Xhanin albiter, diten e shtune ju nuk fitoni. Sepse skuadra jone qendron shume me lart se sa ju ne te gjitha drejtimet. (Ah se desh harrova, kush ēerdhe e ka rradhen per t’ju dhene buke kesaj jave). Peqini po pregatitet te gezoj fitoren e trete rradhazi ndaj Parizanit, prandaj siē thote dhe shprehja – “NON CE’ DUE SENZA TRE” . Perkthimin le tja leme Partizanasve.
  Pershendetje Rajmon.Sufali FORZA SHKUMBINI
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: PEQINI PO PREGATITET TE GEZOJ FITOREN E TRETE RRADHAZI.

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Mar 19 2009, 12:37

  Bravo te qofte Rajmond me kete artikull...eshte dicka shume e vertete..


  _________________
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: PEQINI PO PREGATITET TE GEZOJ FITOREN E TRETE RRADHAZI.

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Mar 19 2009, 16:08

  nderime edhe nga ana ime.
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: PEQINI PO PREGATITET TE GEZOJ FITOREN E TRETE RRADHAZI.

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Mar 19 2009, 16:17

  Bilanc i sukseshėm
  ndaj Partizanit
  Fundjava pėr peqinasit rezervon tjetėr sfidė me njė nga skuadrat,
  qė kėtė sezon luftojnė pėr mbijetesėn nė Superiore. Kundėr Partizanit,
  bardhekaltėrit kanė arritur tė marrin plot gjashtė pikė nė
  sfidat e mėparshme. Nė takimin e fazės sė parė, peqinasit arrinin
  tė fitonin nė Tiranė me rezultatin e pastėr 2-0, duke zhytur mė keq
  skuadrėn e kuqe, ndėrsa nė takimin e kthimit nė Peqin djemtė e
  Maganit e patėn mė tė vėshtirė pėr tė marrė fitoren, kur triumfuan
  minimalisht 1-0. E veēanta e kėtij ballafaqimi ishte prania e madhe
  e tifozėve tė kuq, tė cilėt patėn ardhur pėr tė mbėshtetur skuadrėn
  e zemrės. Nė pėrballjen e kėsaj jave nė Peqin, situata ėshtė thuajse
  e njėjtė, pasi bardhekaltėrit janė nė pozita mjaft komode dhe do
  tė kėrkojnė tė ruajnė vendin e katėrt nė renditje. Ndėrsa, Partizani
  vazhdon tė vuajė nga ethet e rėnies njė kategori mė poshtė. Nė
  lidhje me gjendjen e futbollistėve peqinas duket se nuk ka asnjė
  problem nė aspektin fizik dhe tė gjithė lojtarėt janė nė dispozicion,
  me pėrjashtim tė maqedonasit Deliovski, i cili u ndėshkua me karton
  tė kuq nė takimin e sė dielės ndaj Elbasanit. F.A
  Panorama sport

  Lumi i kalter

  Male Numri i postimeve : 11
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : Marketing
  Registration date : 24/02/2009

  Re: PEQINI PO PREGATITET TE GEZOJ FITOREN E TRETE RRADHAZI.

  Mesazh nga Lumi i kalter prej Thu Mar 19 2009, 21:23

  bravo per shkrimin!!!
  Me piket qe kemi humb nga arbitrat do ishim me pike te barabarta me tiranen tani (2 me dinamon, 2 me falmurtarin dhe 2 me elbasanin).
  Do i rekuperojme rruges, pa problem, duke filluar nga kjo jave.
  PARA SHKUMBINI!!!

  Sponsored content

  Re: PEQINI PO PREGATITET TE GEZOJ FITOREN E TRETE RRADHAZI.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 15:58