Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini bėn gati goditjen nė Kavajė

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini bėn gati goditjen nė Kavajė

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Mar 10 2009, 13:09

  Nė ndeshjen e parė peqinasit kanė barazuar. Pritet rikthimi I madh nė fushėn e “armiqve tė vjetėr”

  “Barazimi me vlonjatėt, nė takimin e dytė pas gjashtė ditėsh, nuk ka qenė rezultati mė i mirė pėr peqinasit. Kjo sepse ekipi ka qenė nė fitore, por nuk ka mundur ta administrojė atė. Mirėpo tashmė ajo ka kaluar, ndaj dhe duhet parė pėrpara, pasi tė gjitha takimet e tjera Shkumbinin janė njėlloj tė vėshtira”. Ky ka qenė mesazhi, qė kapiteni bardhekaltėr Ervin Llani ka dashur qė tė dėrgojė tek shokėt e tij tė ekipit, nė prag tė sfidės sė kupės kundėr Besės. Vetė gardiani i katėrkėndėshit peqinas ėshtė shprehur pėr barazimin ndaj Flamurtarit: “Ka qenė njė takim, qė nė tė vėrtetė nė e kishim vlerėsuar dhe dėshira jonė ishte ta fitonim atė takim. Mirėpo padyshim qė futbolli ka ligjet e veta tė pashkruara dhe kėtu qėndron e bukura e tij. Gjithė takimi ėshtė dominuar nga ne rastet dhe pėr tė shėnuar tė tjerė gola kanė qenė tė shumtė. Padyshim qė nė kėtė takim, ne kemi shėnuar mė shumė se njė gol, por fatkeqėsisht nuk kemi ku ta gjejmė tė drejtėn qė na pėrket. Goli i miqve ėshtė shėnuar nė njė moment qė lojės po i vinte fundi dhe reshjet e dendura nuk na lejuan qė tė zhvillojmė aksione tė rrezikshme, nė minutat qė na kishim mbetur. Megjithėse kemi marrė njė barazim nė shtėpi, nuk mund tė thuhet se ka qenė fundi i botės. Shprehem kėshtu, pasi tashmė nuk ėshtė momenti pėr tė mbajtur kokėn prapa, por gjithnjė tek ajo qė na vjen. Dhe kur them kėshtu kam parasysh, qė pėrpara kemi takimin e kupės ndaj ekipit kavajas. Padyshim qė do tė shkojmė pėr tė kėrkuar mė tė mirėn, pra kualifikimin, por ēdo gjė do t’i pėrkasė fushės sė lojės. Ne do tė bėjmė mė tė mirėn e mundshme nė kėtė takim, ashtu sikurse edhe lojtarėt e Besės arritėn tė bėjnė dy javė mė parė nė Peqin”, pėrfundon kapiteni Llani.
  Sport ekspres

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 15:59