Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  PERGATITET LARGIMI I DAJES GATI SEJDINI

  Share

  paolo rossi

  Numri i postimeve : 42
  Registration date : 05/09/2007

  PERGATITET LARGIMI I DAJES GATI SEJDINI

  Mesazh nga paolo rossi prej Wed Apr 16 2008, 09:16

  Pėrgatitet largimi i Dajės, gati Sejdini

  Burime shumė mirė tė informuara pohuan pėr “Albania-sport”, se nė kampin e Dinamos ėshtė duke u pėrgatitur largimi i butė i trajnerit Ilir Daja. Ish-tekniku, i cili nxori kampion Elbasanin nė sezonin 2005-2006, nuk po rezulton i suksesshėm me liderit e kampionatit shqiptar.
  Humbja 4-0 me Vllazninė nė ndeshjen e parė gjysmėfinale tė Kupės sė Shqipėrisė dhe eliminimi thuajse i sigurt nga vazhdimi i mėtejshėm i edicionit tė 56-tė tė kompeticionit tė dytė mė tė rėndėsishėm nė Shqipėri.
  Daja e morri Dinamon pas shkarkimit tė Agim Canaj, menjėherė pas humbjes me Partizanin nė kampionat (2-0). Suksesi i tij i vetėm ėshtė eliminimi i formacionit tė Hasan Likės nė ēerekfinalet e Kupės sė Shqipėrisė (3-1, 0-0), ku pas pėrfundimit tė ndeshjes sė dytė ndodhėn edhe skena dhune, ku njė ndėr tė goditurit ishte edhe vetė tekniku nga lojtari i Partizanit, Bledar Devolli.
  Dinamo nė drejtimin e tij ka pėsuar dy nga humbjet mė tė turpshme sezonale ishin ato me Besėlidhjen (1-0) dhe Kastriotin (1-0), dy skuadra qė do tė pėrballen tė shtunėn nė Lezhė nė sfidėn pėr mbijetesė.
  Edhe pse nė shtėpinė e Dinamos e kanė pėrtypur publikisht humbjen qesharake me Vllazninė, zėra qė vinė nga brenda 16-herė kampioneve flasin pėr njė pakėnaqėsi nė rritje ndaj Ilir Dajės.
  Dinamo do tė luajė ditėn e shtunė ne peqin, ne kete transfertė tė vėshtirė me Shkumbinin mund tė hidhte nė erė planet festive tė presidentit Besnik Sulaj, nė kėrkim tė titullit qė i mungon nga sezoni 2002-2003, kur e pat fituar me trajner Faruk Sejdinin, tė vendosur nė ndeshjen e fundit kundėr Vllaznisė nė “Loro Boriēi”.
  “Xhaxhi” Sejdini, i cili kėtė sezon drejtoi pėr disa javė Skėnderbeun, drejton skuadrėn e Kategorisė sė Parė, Bylisin. Ish-tekniku i Shkumbinit, do tė preferonte mė shumė njė titull kampion nė Superligė me Dinamon, se sa me Bylisin nė njė kategori mė inferiore.

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 19:26