Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini- Besa. Magani: “Gjyqtari na mohoi fitoren”

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini- Besa. Magani: “Gjyqtari na mohoi fitoren”

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Feb 26 2009, 13:33

  Trajneri i Shkumbinit, Gugash Magani,
  do tė deklaronte pakėnaqėsinė
  e tij pėr gjykimin e ndeshjes: “E kishim
  pėrgatitur gjatė gjithė javės kėtė takim
  si nga ana teknike, ashtu edhe nga
  ajo organizative. E dinim qė nuk mund
  tė ishte njė ndeshje e lehtė pėr vetė
  objektivat e skuadrave. Gjithashtu,
  edhe nė aspektin e tifozerisė ishin
  marrė tė gjitha masat pėr tė dhuruar
  njė spektakėl si nė ēdo herė tjetėr nė
  fushėn tonė, dhe pėr kėtė dua tė
  falėnderoj publikun tim, qė tregoi edhe
  njė herė kulturė sportive. Nga ana
  teknike, ne e dominuam lojėn ndaj
  kundėrshtarit dhe patėm shumė
  raste pėr tė shėnuar. Mirėpo nė kėtė
  aspekt doli dhe njė dorė e tretė qė
  ishte kryesori Jemini, i cili bėri sa
  pati mundėsi pėr ta shtrembėruar
  si donte takimin me vendimet e tij,
  dhe kėto u panė qartė nga tė gjithė.
  Nuk arrij ta kuptoj si mundet njė
  gjyqtar i tillė tė bėhet pėrsėri protagonist
  ndaj nesh, kur patėm
  kėrkuar qė ai tė mos arbitronte mė
  nė Peqin. Me plot gojėn mund tė
  them se arbitri na mohoi fitoren,
  ndėrsa kualifikimi ėshtė i hapur.
  Falėnderoj tifozerinė”. F. Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:29