Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Bizhyti: Tė shfrytėzojmė kalendarin

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Bizhyti: Tė shfrytėzojmė kalendarin

  Mesazh nga kliti prej Mon Feb 09 2009, 14:32

  Mesfushori i Shkumbinit, Alban Bizhyti, pohon se ėshtė momenti mė i mirė pėr t’u ngjitur
  Ekipi i Shkumbinit, pas njė dite pushimi, tė dielėn, pritet tė
  rikthehet sot nė fushėn e stėrvitjes, nė pėrgatitje pėr ndeshjen e
  radhės, me Partizanin.
  Trajneri Magani do tė ketė nė dispozicion tė gjithė futbollistėt pėr
  kėtė ndeshje, pėrfshi edhe gjirokastritin Nora, i cili mungoi nė
  ndeshjen e fundit me Tiranėn pėr shkak tė plotėsimit tė numrit tė
  kartonėve. Nisur nga rezultati jo i mirė i arritur me Tiranėn tė enjten
  nė kryeqytet, pritet qė ekipi nė ndeshjen e radhės t’i rikthehet
  fitores, qė ia forcon pozitat Shkumbinit nė vendin e 5 tė, me
  pretendimin pėr t’u ngjitur edhe mė lart nisur edhe nga pėrballjet e
  vėshtira tė rivalėve tė drejtpėrdrejtė.
  Kėtė e pranon edhe mesfushori i Shkumbinit, Alban Bizhyti, duke e
  parė si tė domosdoshme arritjen e fitores. Pėr lushnjarin qė luan
  sezonin e tretė nė Peqin me Shkumbinin, ekipi i tij nuk duhet t’i
  ndahet pozicionit dhe kjo tregon punėn qė bėhet nė ekip e pėr garancinė
  financiare tė Shkumbinit nėn drejtimin e presidentit Ismaili, pėr mė
  tepėr qė janė ndeshjet e fundit tė fazės sė dytė dhe ekipi i tij duhet
  tė pėrfitojė edhe nga favoret e shortit pėr fazėn e tretė. Mesfushori
  shkatėrrues i Shkumbinit, titullar nė formacionin e Maganit nė ēdo
  takim, pranon se pėrgatitjet pėr ndeshjen e radhės me Partizanin kanė
  filluar njė ditė pas takimit me Tiranėn.
  Duke pėrfituar edhe nga ditėt e shumta nė dispozicion pėrpara kėtij
  takimi pėr shkak tė grumbullimit tė ekipit kombėtar, 25 vjeēari tregon
  se Partizani, kundėrshtari mė i afėrt i Shkumbinit, po merr vlerėsimin
  e duhur nė stėrvitje kėto ditė nga i gjithė grupi pėr tė kėnaqur
  sportdashėsit e vet, tė cilėt me tė drejtė presin mė shumė nga ekipi i
  tyre. Pėr lushnjarin e natyralizuar si peqinas, Shkumbini i kėtij
  sezoni, mė shumė se ēdo vit tjetėr mė parė, ka tė drejtė tė pretendojė
  mė shumė pėr njė vend nderi nė kampionat, pa harruar edhe kupėn, sepse
  ėshtė investuar jo pak nga donatorėt e presidentit Ismaili. Bizhyti
  gjen rast pėr tė vlerėsuar edhe korrektėsinė nė ēdo drejtim nga
  drejtuesit. “Shkumbini renditet me meritė nė vendin e 5 tė nė tabelė,
  njė vend nė fakt i lakmuar nga shumė ekipe tė tjerė. Me pak kujdes mund
  tė kishim disa pikė mė shumė e mund tė ishim mė lart nė tabelė.
  Kemi ditur tė zhvillojmė njė lojė mjaft tė mirė me Vllazninė, qė e
  fituam me meritė, por duhet pranuar se nuk u shfaqėm tė tillė pėrballė
  Tiranės nė kryeqytet, duke mos i kėnaqur sportdashėsit,” - pohon
  lushnjari i Shkumbinit. Pėr mesfushorin shkatėrrues tė Shkumbinit, janė
  tė gjitha mundėsitė qė ekipi i tij tė bėjė autokritikėn e duhur me lojė
  e me rezultat nė ndeshjen me Partizanin. Bizhyti kėrkon qė ditėt e
  stėrvitjes tė shfrytėzohen sa mė mirė, pėr tė pasur pėrfundimin dhe
  vlerėsimin e duhur ditėn e ndeshjes, pasi pėrballė nuk do tė jetė me
  Partizanin e vitit tė kaluar, por njė ekip i motivuar qė ka ditur tė
  pėrballojė problemet, duke qenė mė i suksesshėm nė 4 javėt e fundit dhe
  duke iu larguar fundit tė tabelės.
  “Partizani, pavarėsisht problemeve e vėshtirėsive qė po kalon,
  mbetet nga ekipet mė me traditė nė Shqipėri dhe vet rezultatet nė 4
  javėt e fundit flasin mė qartė se ky ekip kėrkon vlerėsim maksimal. Nė
  kėtė drejtim po punohet nė stėrvitje, duke kėrkuar tė kėnaqim
  sportdashėsit, por tė kėnaqemi edhe vet. Pėr vetė pozitėn nė tė cilėn
  ndodhemi, do tė kėrkojmė fitoren, pasi ēdo rezultat tjetėr nuk na
  intereson, duke e konsideruar si humbje. Tri pikėt me Partizanin bėhen
  tė domosdoshme, pasi janė ndeshjet e fundit tė fazės sė dytė qė na
  pozicionojnė edhe mė mirė nė vendet e sipėrme tė tabelės,” - pėrfundon
  Alban Bizhyti.

  paolo rossi

  Numri i postimeve : 42
  Registration date : 05/09/2007

  Re: Bizhyti: Tė shfrytėzojmė kalendarin

  Mesazh nga paolo rossi prej Thu Feb 12 2009, 18:52

  SHKUMBINI NE FUSHEN E TIJ KERKON MAKSIMUMIN E PIKEVE!  Ndeshja Shkumbini – Partizani po afron, neper media flitet si nje hakmarrje e mundshme e te kuqve. Eshte nje ndeshje e veshtire per te dy ekipet pa harruar dhe ecurine e metejshme te tyre. Partizani kerkon te perseris rradhen e fitoreve, duke iu shkeputur akoma me shume “ zones se ftohte”. Ndersa Shkumbini kerkon te ngjitet akoma me lart duke perfituar dhe nga kalendari i veshtire qe kane Diname e Besa, te cilet jane duke kaluar nje periudhe aspak te favorshme. Megjithate Shkumbini ndeshjet ne fushen e tij di ti “kuroje” duke marre gjithmone maksimumin e pikeve. Duke veshtruar dhe kalendarin e peqinasve, ne leter duket i favorshem, por per mendimin tim e presin dy sfida te veshtira ne Fier kunder Apolonise e ne Peqin ndaj Flamurtarit. Kampionati eshte e do te behet akoma me i veshtire, duke pare dhe renditjen e klasifikimit, skuadrat jane ndare ne dy grupe; squadrat qe rrezikojne renien nga kategoria e ato qe kerkojne te marrin pjese ne kupen uefa. Gjithmone keto vitet e fundit Shkumbini ka qene ne mezin e arte te renditjes, por keto dy kampionate Peqini ka pase dhe nje skuader cilesore, te mire organizuar e mire financuar, e me te drejte kerkohet qe te ngjiten akoma me lart duke realizuar dhe obiektivat, per nje pjesemarrje ne europe. Megjithate siē thote dhe fjala e urte “punet e mira behen avash - avash”. Te presim njehere sfiden e rradhes me Partizanin pastaj te mendojme te tjerat.SUKSESE SHKUMBINIT – R.S – 100% - luan bardhekalter.

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 15:59