Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Bizhyti, me moral e mentalitet fituesi

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Bizhyti, me moral e mentalitet fituesi

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Jan 29 2008, 22:10

  Bizhyti, me moral e mentalitet fituesi
  Ndeshja e sė shtunės, ndaj Flamurtarit, edhe pse nė transfertė, do tė
  tregojė skuadrėn e vėrtetė tė Maganit. Eshtė ky mendimi i mesfushorit
  lushnjar tė Shkumbinit, Alban Bizhyti. Sipas tij skuadra peqinase do tė
  pėrpiqet tė arrijė njė rezultat pozitiv. “Kam shumė besim te skuadra, -
  tregon Bizhyti. - Kemi zhvilluar njė pėrgatitje serioze nė Ulqin, nė tė
  cilėn kemi marrė ngarkesėn e duhur, pėr ta pėrballur me sukses gjysmėn
  e dytė tė kampionatit. Dhe unė jam i bindur se nuk ka pėr tė ndodhur
  ndryshe”. Edhe pse do tė luhet nė transfertė, mesfushori thotė se nė
  skuadėr sundon njė gjendje e shėndoshė psikollogjike dhe mentaliteti i
  fituesit. Nė opinionin sportiv peqinas, rezultati i ndeshjes sė tė
  shtunės lerėsohet si me mjaft rėndėsi pėr ecurinė e mėtejshme tė
  skuadrės. Nisur nga kjo, Bizhyti, duke u bazuar nė pėrgatitjet e bėra,
  ka besim se Shkumbini do tė jetė dinjitoz nė Vlor dhe nuk do tė
  largohet pa pikė. “Tė shtunėn do tė jetė njė ndeshje e vėshtirė, pasi
  do tė pėrballemi me skuadrėn, me tė cilėn rivalizojmė pėr tė zėnė njė
  vend midis gjashtė tė parave. Nuk kemi nevojė pėr fjalė tė shumta dhe
  jemi tė motivuar pėr tė shfaqur vlerat tona mė tė mira nė fushėn e
  lojės” ka nėnvizuar futbollisti, i cili ka folur edhe pėr mėnyrėn si do
  tė luajnė nė Vlorė. “Nuk do tė mbyllemi nė mbrojtje, edhe pse duhet tė
  jemi tė kujdesshėm, por prioritet do t’i japim lojės sulmuese nėpėrmjet
  kundėrgoditjes sė befasishme, - ka shpjeguar Bizhyti. - Do shfrytėzojmė
  ēdo gabim nė rreshtim apo nė lėnien e hapėsirave prej mbrojtjes
  vlonjate. E pėrsėris, duke pasur “kėmbėt nė tokė”, kemi besim nė forcėn
  tonė”. Sipas tij, tė gjitha ndeshjet duhen vlerėsuar nė kėtė pjesė tė
  kampionatit, pėr tė arritur objektivin, duke u rreshtuar mes skuadrave
  mė tė mira.

  Nga SportEkspres


  _________________

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:48