Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  MERKATO NE FUTBOLLIN TONE

  Share

  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 37
  Registration date : 26/06/2007

  MERKATO NE FUTBOLLIN TONE

  Mesazh nga Admin prej Tue Jul 03 2007, 12:53

  Elbasani, jave sulmi ne merkato


  Edhe pse vazhdojne tratativat me portierin kosovar Bytyci, elbasanasit koken e kane nga ish?dinamoviti Lika

  Skuadra elbasanase, pas dy diteve te para te stervitjeve, qe i nisi javen e kaluar per llogari te pergatitjeve per sezonin e ardhshem, ka pushuar po kaq dite per te rifilluar sot punen. Trajneri Krenar Alimehmeti, se bashku me ndihmesit e tij, Ilirjan File dhe Bujar Gogunja, krahas preokupimit kryesor per te pergatitur me kujdes futbollistet, per perballimin e ngarkesave fizike qe do te vijne duke u rritur, ndjekin me interesim edhe zhvillimet e merkatos ne klbin e tyre. Ne keto dy dite pushimi, nga zyrat e klubit verdheblu nuk ka asnje lajm, mbi ardhjen e ndonje futbollisti, i cili do te plotesoje grupin, qe do te zhvilloje fazen pergatitore te paralajmeruar, ndersa kane vazhduar tratativat me disa prej tyre. Gjendja e grupit aktual te futbollisteve e ben te domosdoshme hyrjen me me force ne merkato prej drejtuesve elbasanas, pasi ekipi i sezonit te ardhshem pritet te jete shume i ndryshem nga i ai i sezonit te kaluar. Disa largime, si i Kotorrit, Stojkut, medyshjet e Merxhes apo dhe te ndonje tjetri, kushtezojne emergjencen e plotesimit te ketyre boshlleqeve me futbolliste te tjere cilesore. Pritet qe, se shpejti, brenda kesaj jave, e cila konsiderohet si “jave sulmi”, te perfundohen bisedimet me disa futbolliste, ku me te afert jane S.Lako, S.Bulku.

  Mendjen te Lika

  Problem vazhdon te mbetet gjetja e ruajtesit te portes se Elbasanit. Sipas burimeve nga klubi verdheblu, ardhja e portierit Valmir Bytyci, nga kampionati kosovar, eshte pune e mbaruar, por mbetet per t’u zgjidhur nje enigme e fundit per ta bere realitet. Ne klubin elbasanas kane rene ne dashuri me ish?portierin e Dinamos, Iljon Lika, dhe pritet qe ai te mesoje, nese do te luaje ne kampionatin turk, apo jo. Nese ndodh kjo e fundit, atehere Lika do te luaje me Elbasanin, ku sic thuhet ka dhene besen per ta bere kete gje. Me ardhjen e Likes eshte lidhur dhe fati i Bytycit, i cili mbetet ne kete rast si karta rezerve e portes elbasanase.

  Treshja kosovare

  Gjithashtu, edhe pse nuk eshte zyrtare, sot mund te paraqitet per t’u provuar edhe nje futbollist tjeter nga kampionati kosovar. Behet fjale per mesfushorin sulmues Fetim Kasapi, i cili se bashku me portierin Bytyci kane luajtur me ekipin Besa te Pejes. Kasapi ka kohe qe eshte ndjekur nga drejtuesit elbasanas, te cilet jane informuar per cilesite e ketij futbollisti nga menaxhere kosovare. Madje, presidenti Laze pati deklaruar se ai do te luante me Elbasanin qysh ne janarin e kaluar, por kjo nuk u be realitet. Pritet qe treshja kosovare Bytyci?Kasapi?Nallbani, ky i treti tashme eshte pjese e Elbasanit, te vijne se bashku sot, per te filluar stervitjen me verdheblute.
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: MERKATO NE FUTBOLLIN TONE

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Jul 03 2007, 13:17

  Pejic e Granic, perseri blu

  Dinamovitet gradualisht jane duke konfirmuar futbollistet e sezonit te kaluar. Ne fakt, jane ne prag te fillimit te javes se dyte te periudhes pergatitore, ndersa, sic bejne te ditur drejtuesit e skuadres, qe nga e hena do te sterviten me nga dy seanca ne dite, paradite dhe pasdite. Duke mbetur te konfirmimet, nga administratori Saliaj mesohet se sulmuesi Pejic dhe qendermbrojtesi Granic thuajse jane te konfirmuar, ndersa priten te mberrijne prane skuadres se Canajt, se bashku me Vincetic e Diob, me 10 ose 11 korrik. Ne fakt, deri me tani te blute jane afruar shtate lojtare (Kotorri, Bizhyti, Pisha, Pema, Allmuca, Abraham dhe Plaku) dhe jane larguar kater (Nuhiji, Xhafa, Ahmataj e Deliallisi). Nese vijne Pejic e Granic, atehere skuadra mund te cilesohet me e plote, ne te kundert, shifra gjashte e te larguarve do te jete e rende, pa thene qe mund te kete edhe ndonje tjeter qe mund te ike. Gjithsesi, per momentin, blute thone se Pejic e Granic do te jene pjese e dinamoviteve.

  Perseri bisedime me Ilir Qorrin

  Edhe pse jane ne prag te javes se dyte stervitore, blute ende nuk e kane ne skuader elbasanasin Ilir Qorri. Dinamovitet kane vijuar seancat e bisedimeve, ndersa vazhdojne tratativat pa fund, me qellimin per te gjetur gjuhen e perbashket financiare mes te dy paleve. Ndoshta keto mund te jene ditet e fundit te bisedimeve mes tyre, teksa pritet te ndahet “shapi nga sheqeri”, nese Qorri do te qendroje te blute, apo jo.

  Kroatet sugjerojne mesfushorin Mario Kovacevic

  Nga burime te sigurta prane skuadres dinamovite, eshte mesuar se kroatet e Dinamos, per me teper mesfushori i krahut te djathte, Goran Vincetic, u ka sugjeruar bluve qe te shohin futbollistin e NK Nafta Lendava, Mario Kovacevic. Nga te dhenat ne faqen zyrtare te kesaj skuadre sllovene, qe militon ne ligen e pare, mesohet se Kovacevic eshte i datelindjes 17 maj 1980, shtatlarte 1.76 centimetra, pesha 85 kg, ndersa ka luajtur ne kampionatin slloven 868 minuta. Ka shenuar nje gol, por ka marre tre kartona te verdhe. Gjate karrieres se tij, Kovacevic, qe eshte me nenshtetesi kroate, ka luajtur me NK Varteks Varazhdin, NK Slaven Belupo dhe Medimurje ne Slloveni. Tashme, blute kane nisur te interesohen per kete lojtar, per te grumbulluar sa me shume informacion, per te dale ne perfundimin nese u vlen, apo jo. Gjithsesi, ajo qe eshte me kryesorja, kroatet e Dinamos e kane sugjeruar mesfushorin?organizator Mario Kovacevic.

  Dinamovitet, brenda javes drejt Mavroves

  Eshte shtyre disi vajtja e trajnerit Canaj dhe e administratorit Saliaj ne Marove te Maqedonise, per te pare vendin ku do te zhvillohet pjesa tjeter e periudhes pergatitore te Dinamos. Gjithcka parashikohet te kryhet brenda kesaj jave, ne menyre qe dinamovitet te jene atje me 17 korrik, per te zhvilluar pjesen me te ngarkuar te parashikuar ne kete periudhe pergatitore


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: MERKATO NE FUTBOLLIN TONE

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Jul 28 2007, 21:01

  Dede nė Elbasan, rikthehen bisedimetDrejtuesit elbasanas dhe vetė presidenti Arben Laze nuk kanė ndėrmend tė heqin dorė nga ish-kapiteni i skuadrės, Nevil Dede, i cili ka dhėnė njė kontribut tė jashtėzakonshėm nė arritjen e titullit kampion njė sezon mė parė. Nė fakt bisedimet mes tij dhe drejtuesve verdheblu kanė nisur javė mė parė, por nė mes ka qenė pjesėmarrja e Tiranės nė Ligėn e Kampioneve dhe pėr momentin bisedimet mbetėn pezull. Menjėherė pas pėrfundimit tė aventurės sė Tiranės nė Europė, janė rikthyer edhe njėherė bisedimet mes palėve. Oferta elbasanase pėr idhullin e tifozerisė sė tyre ėshtė shumė e lartė pėr tregun shqiptar dhe natyrisht nuk mund tė mos e joshė mbrojtėsin Dede. Ditėn e enjte ai ka qenė prezent nė qytetin e Elbasanit ku patjetėr qėllimi i vizitės sė tij ka qenė takimi me presidentin Laze, rreth njė kalimi tė mundshėm nė skuadrėn, qė sezonin e ardhshėm kėrkon patjetėr rikthimin tek titulli kampion. Ende nuk dihen detajet e bisedės mes tyre, por i sigurtė mbetet interesimi i fuqishėm pėr ta rikthyer mbrojtėsin e kombėtares Dede edhe njėherė nė gjirin e verdhebluve. Deklaratat e fundit tė presidentit Laze se do tė sjellė dhe dy emra tė mėdhenj tė Superligės shqiptare tė bėjnė tė mendosh se njė prej tyre fare mirė mund tė jetė dhe ish-kapiteni i skuadrės, Nevil Dede


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: MERKATO NE FUTBOLLIN TONE

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Aug 16 2007, 21:31

  Merkato e superliges

  SK Tirana

  Tė ardhur: Fortuzi (Iraklis, Greqi), Sina (Elbasani), Xhafa (Dinamo), Deliallisi (Dinamo), Vrapi (Teuta), Merkoēi (Elbasani), D.Xhafa (Teuta)

  Tė larguar: Pisha (Dinamo), Abraham (Dinamo), Allmuēa (Dinamo), Pema (Dinamo), Sinani (Vllaznia), Bulku (Krivbas, Ukrainė), Fish (Flamurtari), A.Muēa (Kastrioti), Turdiu (Kastrioti), A.Duro (Besa)

  Trajner: Sulejman Starova (i ri)

  Elbasani

  Tė ardhur: Lika (Dinamo), K.Dalipi (Vllaznia), Dabulla (Vllaznia ?), Ahi (Vllaznia), Ahmataj (Dinamo), Babaj (Teuta), Tetova (Teuta), F.Xhafa (Flamurtari), Mushica (Kosovė), S.Bulku (Partizani), Vilaci (Kosovė), Basriu (Besėlidhja), I.Qorri (Dinamo), G.Lika (Vllaznia)

  Tė larguar: Kotorri (Dinamo), T.Osmani (Partizani), Leci (Flamurtari), Kaēi (Vllaznia), Merkoēi (Tirana), Kacollja (Shkumbini), E.Dalipi (Shkumbini), Akamba (Skėnderbeu), Abdullah (Besa)

  Trajner: Krenar Alimehmeti (i ri)

  Skėnderbeu

  Tė ardhur: Lako (Teuta), Mustafa (Besa), C.Deliovski (Apolonia), M.Kule (Dinamo), Akamba (Elbasani), E.Billa (Flamurtari), E.Kico (Kamerun), R.Shehu (Greqi), Gudiabi (Vllaznia)

  Tė larguar: L.Tiko (?), Ngjela (Besėlidhja), Larti (Besėlidhja)

  Trajner: Jani Kaēi (i konfirmuar)

  Partizani

  Tė ardhur: Shkėmbi (Teuta), Devolli (Teuta), Bejzade (Vllaznia), T.Osmani (Elbasani), G.Hasmetaj (Skrapari)

  Tė larguar: S.Bulku (Elbasani), Alikaj (Besa), A.Karapici (?)

  Trajner: Hasan Lika (i konfirmuar)  KS Teuta

  Tė ardhur: Ismail (Zambia), D.Hashami (Kosovė), Dragusha (Kosovė), Trajēev (Maqedoni), Mitrovski (Maqedoni)

  Tė larguar: B.Kuli (Dinamo), D.Xhafaj (Tirana), Devolli (Partizani), Shkėmbi (Partizani), Vrapi (Tirana), Lako (Skėnderbeu), Tetova (Elbasani), Mancaku (Besa), Kapaj (Vllaznia)

  Trajner: Hysen Dedja (i ri)

  Dinamo

  Tė ardhur: B.Kuli (Teuta), Kotorri (Elbasani), Pisha (Tirana), Abraham (Tirana), Allmuēa (Tirana), Pema (Tirana), Plaku (Apolonia), Kovaēeviē (NK Nafta Levandia, Slloveni), Bizhyti (Shkumbini)

  Tė larguar: Deliallisi (Tirana), Xhafa (Tirana), Ad.Nuhiu (?), Ahmataj (Elbasani), M.Kule (Skėnderbeu), Lika (Elbasani)

  Trajner: Agim Canaj (i ri)

  KS Besa

  Tė ardhur: Alikaj (Partizani), S. Zendeli (Apolonia), Ramadani (?), Demiri (?), Abdullah (Elbasani), Fortunat (Francė 3), Guma (Lushnjė), A.Bruka (Besėlidhja), D.Roshi (Besėlidhja), Mancaku (Teuta), A.Duro (Tirana)

  Tė larguar: Mustafa (Skėnderbeu), Babaj (Elbasani), Xhihani (Iraklis ?)

  Trajner: Silvu Dimitresku (i ri)

  Kastrioti

  Tė ardhur: Bokatola (Flamurtari), Rizvanolli (Shkumbini), A.Muēa (Tirana), Turdiu (Tirana), Braho (Luftėtari)

  Tė larguar: Grami (Shkumbini), Pashaj (Shkumbini), Ziambo (Flamurtari)

  Trajner: Ramazan Ndreu (i konfirmuar)

  Vllaznia

  Tė ardhur: Sinani (Tirana), Nora (Luftėtari), Kaēi (Elbasani), Simo (Luftėtari), Beqiri (Shkumbini), Delain (Flamurtari), Lendro (Brazil), Kraja (Iraklis), Belisha (Besa), Kapaj (Teuta)

  Tė larguar: Bejzade (Partizani), Vukseviē (Mal i Zi), Radusinoviē (Mal i Zi), Miroēi (Kosovė), Gudiabi (Skėnderbeu), K.Dalipi (Elbasani), Dabulla (Elbasani ?), Ahi (Elbasani), Sukaj (?), G.Lika (Elbasani)

  Trajner: Mirel Josa (i konfirmuar)

  Shkumbini

  Tė ardhur: E.Hazizi, E.Sulejmani, Jakimoski (Apolonia), S.Xhagalliu (Lushnja), Pashaj (Kastrioti), F.Shenaj (Luftėtari), R.Shala (?), Kacollja (Elbasani), A.Hasani (Besėlidhja), E.Dalipi (Elbasani), Grami (Kastrioti)

  Tė larguar: Bizhyti (Dinamo), Beqiri (Vllaznia), Xhafa (?), Rizvanolli (Kastrioti)

  Trajner: Gugash Magani (i ri)

  Besėlidhja

  Tė ardhur: Alcani (Sopoti), Petresku (Maqedoni), Denēovski (Maqedoni), Paēev (Maqedoni), Hashani (Besa ?), Ngjela (Skėnderbeu), Larti (Skėnderbeu)

  Tė larguar: Basriu (Elbasani), A.Hasani (Shkumbini), A.Bruka (Besa), D.Roshi (Besa)

  Trajner: Stavri Nica (i ri)

  Flamurtari

  Tė ardhur: Fish (Tirana), Mema (Apolonia), Leci (Elbasani), Ardian Kola (Greqi), Ziambo ? (Kastrioti)

  Tė larguar: Sasha Delain (Vllaznia), Bokatola (Kastrioti), Driza (?), E.Billa (Skėnderbeu)

  Trajner: Eqerem Memushi (i konfirmuar)


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: MERKATO NE FUTBOLLIN TONE

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Aug 21 2007, 21:10

  Pezull!

  Merkato ka ēoroditur klube e futbollistė  Duket njė rrėmujė e vėrtetė, ose ndoshta ende nuk jemi mėsuar me merkaton. Por sidoqoftė, edhe duke pranuar “injorancėn” e rastit, kjo qė po ngjet nė futbollin e kategorisė superiore nuk mundet asesi t’i ngjajė njė “supermarketi”. Shumė shumė ėshtė njė “Gabi” ku “plaēkat” lėvizin pa asnjė lloj kontrolli. Stojkun e presin nė Peqin, pasi ka firmosur, ndėrsa Elbasani thotė se ėshtė i tij; Abazaj mund tė marrė rrugėn pėr nė Shkodėr, ndėrsa Belisha “kėrcėnohet” me 500 euro gjobė nė ditė nga Besa. Se ē’do tė bėhet deri tė shtunėn, njė Zot e di...


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Elbasani, rikthehet Stojku, djali plangprishės

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Wed Jan 09 2008, 04:20

  Elbasani, rikthehet Stojku, djali plangprishės

  Gentian Stojku ėshtė emri surprizė i merkatos dimėore sė Elbasanit, pak ditė pas hapjes zyrtare tė saj, duke regjistruar edhe pėrforcimin e parė tė verdhebluve. Futbollisti i njohur pėr grushtin ndaj Dushkut tė Teutės (u gjobit nga disiplinori i FSHF-sė me 100 mijė lekė, plus katėr javė pezullim) gjatė 17 javėve tė para tė sezonit laujti me Shkumbinin, por krijoi jo pak probleme kur kishte nėnshkruar dy kontrata njėherėsh si me Elbasanin ashtu dhe me skaudrėn peqinase, duke mos pėrmendur faktin se parimisht kishte rėnė dakord edhe me Tiranėn, duke e braktisur atė nė rrugės duke shkuar pėr nė Strugė tė Maqedonisė. Fillimisht Stojku u federua zyrtarisht me Elbasanin, por pas grindjes me tifozėt elbasanas lojtari shumėrolėsh u regjistrua nė Sektorin e Garave tė FSHF-sė me Shkumbinin, pėr tė cilin shėnoi gjatė pjesės sė parė tė sezonit 6 gola. Sulmuesi elbasanas Klevis Dalipi, i cili aktivizohet me Shkumbinin, i ktheu pėrgjigje negative presidentit Laze duke mbetur te skuadra e Gugash Maganit.

  Nga albaniasport


  _________________
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Levizjet ne skuadra

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Jan 18 2008, 11:32

  DINAMO
  Trajner: Agim Canaj
  Tė larguar: V. Mile (Teuta), S. Plaku (Norvegji), G.
  Graniē (Greqi), I. Caushaj (Teuta?)
  Tė ardhur: V. Trajēev (Maqedoni)
  Synohet:
  PARTIZANI
  Trajner: Hasan Lika
  Tė larguar: G. Progni (Besa)
  Tė ardhur:
  Synohet: D. Xhafaj (Tirana)
  ELBASANI
  Trajner: Krenar Alimehmeti
  Tė larguar: I. Nallbani (Vllaznia), A. Plepolli?, Sh. Babaj
  (Teuta), J. Gėrxho (Apolonia), A. Tafili (Vllaznia?), N.
  Karēev (Turqi?), E. Tetova?
  Tė ardhur: K. Roshi (Besėlidhja), G. Stojku (Shkumbini?),
  S. Patushi (Shkumbini?), V. Sekullovski (Maqedoni),
  A. Sakaj (Flamurtari), R. Bokatola (Kastrioti)
  Synohet: Arb. Nuhiji (Besa), D. Xhafaj (Tirana), K.
  Dalipi (Shkumbini)
  VLLAZNIA
  Trajner: Mirel Josa
  Tė larguar: Leandro?, Simo?, Likaj?, Sukaj (Zvicėr),
  A. Nora (Shkumbini)
  Tė ardhur: I. Nallbani (Elbasani), Llukovac (Mali i Zi),
  Ll. Ristiē (Serbi)
  Synohet: K. Dalipi (Shkumbini), K. Kovaēiē (Hungari)
  TIRANA
  Trajner: Astrit Hafizi
  Tė larguar: N. Dede (Kinė), E. Markoēi?, O. Abazaj?
  Tė ardhur: Ēeliku (Kastrioti), Laurent Mohelebi
  (Francė?), B. Hyseni (Kosovė), S. Gjorevski (Ēeki),
  L. Kcira (Kroaci), Xhunior (Apolonia, hua), A. Luzhi?
  Synohet: A. Lila (Besa), G. Lika (Vllaznia), A. Shaqiri
  (Maqedoni), M. Dragiēeviē (Kroaci)
  BESA
  Trajner: Sulejman Starova
  Tė larguar: R. Arapi (Danimarkė), E. Elokan?, H. Fortunat?,
  A. Ishaka?, A. Duro?, E. Kaja (Teuta, hua)
  Tė ardhur: G. Progni (Partizani), L. Leci, A. Dhrami
  (Flamurtari)
  Synohet: Dy kroatė
  SHKUMBINI
  Trajner: Gugash Magani
  Tė larguar: G. Stojku?, S. Patushi? (Elbasani), R. Dabulla?,
  Maēolli (Gramshi, Hua)
  Tė ardhur: A. Nora (Vllaznia), E. Turdiu, Binogol (Kastrioti)
  Synohet:
  FLAMURTARI
  Trajner: Eqerem Memushi
  Tė larguar: Fish?, A. Sakaj (Teuta), L. Leci (Besa),
  A. Guna (Apolonia), Liēaj?
  Tė ardhur: Robert Alvesh (Kroaci), A. Dedaj (Kroaci),
  A. Myrtarj, A. Caushi (U19, Flamurtari)
  Synohet: Tre kroatė, J. Kuintongo (Skoci)

  KASTRIOTI
  Trajner: Vasil Bici
  Tė larguar: Koci?, Turdiu, Binogol (Shkumbini), Sulejmani?,
  Bokatola (Elbasani), Ziambo?
  Tė ardhur:
  Synohet: O. Abazaj (Tirana, Hua?),
  D. Smajli (Besėlidhja)
  TEUTA
  Trajner: Kristaq Mile
  Tė larguar: R. Sula?, E. Blloku?
  Tė ardhur: V. Mile (Dinamo), Sh. Babaj (Elbasani), R.
  Hamzaj (Besa)
  Synohet: G. Stojku (Shkumbini), I. Caushaj (Dinamo)
  BESĖLIDHJA
  Trajner: Neptun Bajko
  Tė larguar: Miēo?, K. Roshi (Elbasani), Grizha?, Alcani
  (I lirė), I. Tasev?, D. Kostevski?
  Tė ardhur:
  Synohet: M. Ngjela (Skėnderbeu)
  SKĖNDERBEU
  Trajner: ? R. Rapo Zv/trajner
  Tė larguar: G. Ahmetlli?, E. Demiraj?, I. Mėrtiri?, E.
  Billa?, Sh. Imeraj?
  Tė ardhur: B. Tafxhafa (Besa, Hua), E. Frashėri?,
  Kote?, Islami? (Bilishti Sport), A. Murtishi (Maqedoni)
  Synohet: Y. Zani (trajner, Ada), Shytani, Galica, Shtupina
  (Ada), E. Kotomelo, B. Kadiu
  18 janar 2008
  panorama sport

  REAL
  Tifoz Nderi
  Tifoz Nderi

  Numri i postimeve : 37
  Registration date : 02/10/2007

  Re: MERKATO NE FUTBOLLIN TONE

  Mesazh nga REAL prej Wed Jan 23 2008, 01:56

  i lumte presidentit tuaj per merkaton qe po ben
  po tregohet shume i kujdesshem se gjynah te prishesh grupin kot me kot
  sa per te tjeret sdi cthem
  me vjen mire qe presidenti i vllaznise e ka mbyll gojen dhe spo na del me genjshtra se na merziti
  po kenaqem dita dites me ben lazen ky vertet e meriton nje titull te vecante
  ai premton si asnje tjeter
  mjer ajo tifozeri thuaj qe e beson
  mua sme intereson ke do bleje po kur do vije BARCELONA lol!
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: MERKATO NE FUTBOLLIN TONE

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Jan 23 2008, 12:23

  REAL shkruajti:i lumte presidentit tuaj per merkaton qe po ben
  po tregohet shume i kujdesshem se gjynah te prishesh grupin kot me kot
  sa per te tjeret sdi cthem
  me vjen mire qe presidenti i vllaznise e ka mbyll gojen dhe spo na del me genjshtra se na merziti
  po kenaqem dita dites me ben lazen ky vertet e meriton nje titull te vecante
  ai premton si asnje tjeter
  mjer ajo tifozeri thuaj qe e beson
  mua sme intereson ke do bleje po kur do vije BARCELONA lol!

  NAQE JE I MODH LALE...SmileSmile


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Alban Bizhyti firmos pėr Lushnjėn

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Jun 28 2008, 17:48

  Alban Bizhyti firmos pėr Lushnjėn
  Alban
  Bizhyti firmosi pėrfundimisht pėr Lushnjėn, skuadrėn e qytetit tė tij,
  pas dy vitesh tė kaluara me Shkumbinin. Verdhjeshilėt janė skuadra e
  tretė e Superligės e ardhur nga Kategoria e Parė, ndėrkohė qė kanė
  nisur edhe zyrtarizimet e blerjeve tė reja. Mbrojtėsi Emiljano Ēela
  (Laēi) dhe Isidor Sekseri (Skrapari), Ndoni (Shkumbini) si dhe
  vėllezėrit Arbėri janė dhe afrimet mė tė rėndėsishme nė skuadrėn e
  Artan Banos.

  Lushnja nga data 1 korrik do tė nisė pėrgatitjet nė plazhin e Divjakės.


  _________________

  Sponsored content

  Re: MERKATO NE FUTBOLLIN TONE

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 03:16