Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini/Peqinasit donin Ohrin, por koha e keqe i prish planet

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini/Peqinasit donin Ohrin, por koha e keqe i prish planet

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Jan 12 2009, 11:54

  Skuadra ndryshon itinerarin drejt Ulqinit
  Mė nė fund ėshtė zgjidhur edhe dilema pėr skuadrėn peqinase tė
  Shkumbinit pėrsa i pėrket zhvillimit tė fazės pėrgatitore tė dimrit,
  pasi drejtuesit kanė rėnė dakord qė ajo tė kryhet nė qytetin malazez
  tė Ulqinit. Klubi peqinas ishte nė dilemė pėr tė vendosur midis Maqedonisė
  apo ndonjė opsioni tjetėr, duke pėrfshirė edhe mundėsinė e
  qėndrimit nė vend, mirėpo nė momentet e fundit ata kanė vendosur
  qė tė zhvendosen drejt qytetit bregdetar, i cili ofron kushte komode
  nė kėtė periudhė. Vetė sekretari i klubit peqinas sė bashku me
  trajnerin Gugash Magani dhe mesfushorin maqedonas kanė inspektuar
  kushtet nė Ohėr pėr ta zhvilluar atje minifazėn, por bora qė
  kishte rėnė u ndryshoi mendim edhe pse fusha e stėrvitjes ishte
  fare pranė hotelit. Sekretari i Shkumbinit, Astrit Isaj, u shpreh se
  dėshira ishte pėr nė Maqedoni, pasi atje nuk kishte ekipe tė tjera
  shqiptare, mirėpo kushtet e rėnduara tė motit e bėnė atė qė tė
  ndryshonte destinacion. Klubi peqinas po i merr tė gjitha masat qė
  t’u krijojė futbollistėve kushte sa mė tė favorshme nė kėtė pėrgatitore
  dhe tashmė nė qytetin e Ulqinit normalisht do tė jetė edhe
  mundėsia e zhvillimit tė ndonjė miqėsoreje me ekipet e Besės dhe
  Vllaznisė. Nė rast se peqinasit ndeshen me ekipin e Vllaznisė, mund
  tė jetė njė sfidė, qė mund t’i paraprijė ndeshjes qė do tė zhvillohet
  pėr kampionat, tė cilėn peqinasit do ta zhvillojnė pėrpara sportdashėsve
  tė tyre nė stadiumin e qytetit. Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:36